جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در منزل یک سرویس بسیار مفید و کاربردی است که کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. از آنجا که یخچال ها حتی در ساده ترین و کوچکترین مدل ها هم حمل و نقل سختی دارند، ارائه خدمات تعمیر در محل برای آنها بسیار مفید است. از همین رو است که بر آن شده ایم به کمک تعمیرکاران و تکنسین های ماهر و حرفه ای بهترین و با کیفیت ترین خدمات تعمیر یخچال در منزل را به کاربران خود ارائه دهیم.

امروزه یخچال به عنوان یک کالای پر مصرف و ضروری در بین خانوار ها شناخته شده است. این دستگاه به دلیل اینکه مدام و همیشگی در حال کار کردن است، استهلاک شدیدی را ناخواسته متحمل می شود. از همین رو است که حتی شناخته شده ترین برند ها هم پس از مدتی نیاز به خدمات و سرویس های تعمیراتی و ترمیمی دارند. چه بهتر از اینکه با استفاده از سرویس تعمیر یخچال در منزل بدون نیاز به جابه جایی و حمل و نقل، دستگاه را سرویس و تعمیر کنیم.

تعمیر یخچال در منزل

تعمیرات یخچال در تهران

مرکز تعمیر یخچال در تهران از معدود مراکز معتبر و استانداردی است که در زمینه تعمیر انواع و اقسام یخچال ها فعالیت دارد. این مرکز مجهز به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته است. از تعمیرکاران و تکنسین های مجرب و ماهر کمک می گیرد و بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در زمینه عیب یابی، ترمیم و تعمیر انواع یخچال ها ارائه می دهد. تنها مرکز معتبر تعمیرات یخچال در تهران همواره تلاش می کند در ارائه خدمات مختلف خود، هر سطحی از نیاز های کاربران را در نظر بگیرد و تامین کننده همه احتیاجات آنها باشد.

یخچال به دلیل استهلاک شدید و مدامی که می پذیرد، همواره نیازمند سرویس های دوره ای است. به همین دلیل مرکز تعمیر یخچال در تهران را راه اندازی کردیم تا همه هموطنان ساکن تهران از این پس در این حوزه با کمترین مشکلی روبه رو نباشند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید

یخچال ساید بای از جمله یخچال های پرطرفدار امروزی است . این مدل از یخچال در برندهای مختلف در بازار موجود است و با توجه به قیمت بالای آن ،  تعمیر یخچال ساید بای ساید  نیز اهمیت بیشتری می یابد. یخچال ساید بای ساید به معنی کنار در کنار است! این یخچال ها از یک یخچال و یک فریزر جداگانه و چسبیده به هم تشکیل شده اند.

یخچال های side by side نه تنها زیبایی خاصی داشتند و حس مدرنیته و لوکس را به محیط آشپزخانه می بخشیدند ، بلکه با اختصاص دادن دو بخش مجزا به یخچال و فریزر فضای بسیار وسیعی برای ذخیره و نگهداری موادغذایی داخل یخچال و فریزر را فراهم آورده اند. دیگر نیازی نیست برای دسترسی به مواد غذایی داخل یخچال و داخل فریزر ، درب هر دوبخش را باز کرد و کلی انرژی سرد و خنک را هدر داد . یخچال فریزر جالب دیگری که در بازار موجود است به نام یخچال فرنچ است که ترکیبی از یخچال ساید بای ساید و یخچال فریز پایین است.

تعمیر یخچال فریزر

یخچال فریزر یکی از وسایل جدایی ناپذیر هر آشپزخانه است. طرز کار یخچال فریزر کمی پیچیده است و در مطالب بعدی به طور مفصل به آن می پردازیم. در این جا می خواهیم خلاصه ای از عملکرد یخچال فریزر را بیان کنیم. یخچال از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است. condenser  ( کندانسور )  Evaporator  ( اواپراتور ) Compressor  ( کمپرسور ) و Termostat  ( ترموستات )  . این چهار قسمت طی یک فرایند گاز فریون را خنک کرده و در لوله های یخچال به حرکت در می آورند.

بدین ترتیب این گاز ضمن جذب گرمای مواد غذایی و به کمک کمپرسور و کندانسور خنک می شود و به این چرخه باز می گردد.  در مورد چگونگی عملکرد کمپرسور، کنداسور و ترموستات می توانید دیگر مقالات سایت را مطالعه نمایید. کارشناسان تعمیر یخچال در مرکز هاردور-سنتر ضمن ارائه ی خدمات تعمیر یخچال فریزر در منزل و تعمیر یخچال در محل آماده ی پاسخگویی به تمامی پرسش های شما هستند.

تعمیر یخچال فریزر

خدمات تعمیر یخچال

تعمیر کمپرسور یخچال

تعمیر کمپرسور یخچال یک نمونه از خدمات و سرویس هایی است که واحد تعمیر یخچال در محل ارائه می دهد. کمپرسور از بخش های مکانیکی این دستگاه است. کمپرسور یخچال گاز مبرد فریون را داخل کانال های اوپراتور می گرداند و فشرده می کند. پیستون، میلنگ و سوپاپ ها مهمترین اجزای کمپرسور یخچال هستند.

اگر قسمت فریزر یخچال به خوبی یخ نمی بندد، اگر فریزر چکه چکه آب می دهد، اگر کمپرسور یخچال به طور مداوم کار می کند، ولی سرمایی در یخچال فریزر وجود ندارد، اگر سر و صدای یخچال زیاد شده است، اگر فضای داخلی یخچال گرم است و موارد اینچنینی، نشانه دهنده خرابی کمپرسور یخچال است. در این شرایط باید از یک مرکز معتبر برای تعمیر کمپرسور یخچال کمک بخواهیم.

تعمیر یخچال با ضمانت در محل

تعمیر برد یخچال

تعمیر برد یخچال یک نمونه از خدمات و سرویس های نمایندگی تعمیر یخچال در منزل است که باید تحت شرایطی خاص انجام شود. شدت اختلال و آسیب برد تعیین می کند که باید تعمیر شود یا تعویض. تعمیر برد یخچال مهم است، زیرا برد در حکم مغز یخچال است و اجزایی نظیر کمپرسور و فن یخچال را کنترل می کند. کنترل همه چیز در سیستم یخچال بر عهده برد یخچال است.

کنترل قسمت هایی نظیر فن، کمپرسور، المنت، درب ها، یخساز ، سنسورها و … بر عهده برد است. برد الکترونیک جایگزین تایمر دیفراست شده است تا یخچال از انرژی کمتری برای اجرای فعالیت های خود استفاده کند. این وظایف به خوبی مشخص می کنند که تعمیر برد یخچال چه قدر مهم است.

تعمیر آبسردکن یخچال

آبسردکن یخچال دارای یک بخش الکتریکی است که با فشار دکمه آب را وصل می کند و یک سیستم آب رسانی که شامل لوله ها و شیرآلات است. ایراد در هر یک از این موارد، مانع از عملکرد صحیح آبسردکن خواهد شد. چنانچه سیستم الکتریکی ایراد داشته باشد،  ممکن است با فشردن دکمه جریان آب وصل نشود. همچنین اگر شلنگ ها و شیرهای اتصال آب مشکلی داشته باشند، احتمالاً با فشار کم آب روبرو خواهیم شد. در این صورت لازم است برای تعمیر یخچال خود اقدام کنید. تکنسین با بررسی های اولیه تشخیص خواهد داد که مشکل از کدام بخش است و آن را رفع خواهد کرد. توجه داشته باشید که ممکن است برخی از ایرادات نیاز به تعویض قطعه های جانبی داشته باشند.

تعمیر فیلتر یخچال

درون آبی که وارد سیستم لوله کشی ساختمان می شود، مقادیر زیادی املاح وجود دارد. به همین دلیل در یخچال های امروزی فیلتری تعبیه شده که آب آشامیدنی را تصفیه می کند. برای این که فیلتر بتواند مواد آلاینده آب را به خوبی جدا نماید؛ لازم است که هر ۶ ماه یکبار تعویض گردد.

درجه سختی آب و تعداد دفعات کاربرد آبسردکن دستگاه در زمان تعویض فیلتر اثرگذار هستند. چنانچه این قطعه توسط ذرات موجود در آب مسدود شود، پس از مدتی آب طعم و بوی بدی پیدا می کند. در چنین مواقعی بهتر است که از یک کارشناس بخواهید فیلتر یخچال شما را تعمیر یا تعویض نماید.علاوه بر این می توانید از ترفندهای رفع بوی بد یخچال استفاده کنید. 

تعمیرات یخچال در مرکز سخت افزار ایران

تعمیر کندانسور یخچال

کندانسور یکی از قطعات مهم یخچال است که در فرآیند خنک سازی آن نقش بسزایی دارد. حال اگر این قسمت معیوب گردد، سرمای کافی در دستگاه تولید نشده و امکان دارد که مواد غذایی دچار فساد شوند. در مواردی که کندانسور یخچال شما آسیب می بیند، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا در اسرع وقت یک تکنسین زبده به محل اعزام شده و کار تعمیر یخچال را انجام دهد.

تعمیر فن یخچال

فن یخچال موظف است که هوا را در پیرامون کویل ها به چرخش درآورد. بنابراین در صورتی که این قطعه صدمه ببیند، دستگاه به خوبی خنک نمی شود. از جمله علائمی که نشان می دهد فن خراب شده، سر و صدای زیاد است. در چنین مواقعی حتما باید تعمیر یخچال توسط یک تکنسین ماهر انجام گیرد.

به منظور پیشگیری از این مشکلات، بهتر است که هر چند وقت یکبار فن را تمیز  کنید. زیرا پس از مدتی گرد و خاک در لابلای پره ها و همچنین موتور فن جمع شده و عملکرد آن را مختل می کنند. همچنین روغن کاری فن نیز برای افزایش طول عمر آن مفید است. اگر مشکل فن جدی باشد، احتمالاً نیاز به تعمیر یا تعویض فن یخچال خواهد بود.

تعمیر هیتر المنت یخچال

در صورت خرابی هیتر المنت مقدار زیادی برفک در قسمت لوله های پشت دستگاه تجمع پیدا می کند. در چنین شرایطی باید بلافاصله نسبت به تعمیر هیتر المنت اقدام کنید؛ زیرا ممکن است که وسعت خرابی بیشتر شود.

معمولا این قطعه در اثر باز بسته شدن زیاد درب یخچال آسیب می بیند. هنگامی که کاربر درب یخچال را بیش از حد باز و بسته می کند، آب کافی به هیتر المنت نرسیده و دچار سوختگی می شود. پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال نیز اغلب موارد منجر به خرابی هیتر المنت می گردد.

تعمیر ترموستات یخچال

از جمله نشانه هایی که حاکی از خرابی ترموستات یخچال است، می ‌توان به تغییر درجه دما و از بین رفتن سرمای دستگاه اشاره کرد. می توانید سالم بودن این قطعه را با اهم متر بررسی نمایید. چنانچه عقربه حرکت کرد یا صدای بوق شنیده شد، بیانگر این است که ترموستات هیچ گونه نقصی ندارد.

 با توجه به این که تعمیر ترموستات نیاز به تخصص و مهارت فراوان دارد، توصیه می شود که در چنین مواقعی خودسرانه عمل نکنید و از یک تکنسین برای تعمیر یخچال کمک بگیرید.

دقت داشته باشید که اگر یخچال از نوع سردخانه ای باشد، امکان تعمیر ترموستات وجود دارد. اما در مورد یخچال های خانگی معمولا ترموستات قابلیت تعمیر ندارد و باید با یک قطعه جدید جایگزین شود.

شارژ گاز یخچال

گاز یخچال به مرور زمان خارج می شود که این فرآیند ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد. چنانچه دستگاه علی رغم یکسره کار کردن سرمایش کافی نداشته باشد، نشان دهنده کمبود گاز است. همچنین در مواقعی که خود یخچال گرم اما بخش فریزر سرما دارد، بیانگر این است که گاز دستگاه نشتی پیدا کرده است.

به منظور رفع این مشکل کافیست درخواست خود را در سایت ثبت نمایید تا کارشناس مربوطه در محل حاضر شده و کار شارژ یخچال را در اسرع وقت انجام دهد.

مشکلات رایج یخچال

روشن نشدن یخچال یکی از مشکلات رایج است که به دلیل خرابی برد اصلی ، خرابی موتور یخچال، یا خرابی خازن ها رخ دهد.

خنک نکردن یخچال یکی دیگر از این مشکلات است که به علت خراب شدن قطعاتی مانند: خرابی کمپرسور یخچال، خرابی کندانسور یخچال، یا خرابی ترموستات یخچال رخ دهد.

صدا دادن یخچال این مشکل به علت خراب شدن موتور یخچال، کمپرسور یخچال، یا فن یخچال رخ دهد.

برفک زدن یخچال با خرب شدن برخی قطعات مثل : خرابی ترموستات یخچال، خرابی سنسور یخچال، یا خرابی شیر برقی یخچال رخ دهد.

هزینه تعمیرات یخچال

هزینه ی تعمیرات یخچال بستگی به میزان صدمه دیدن و قطعه ی آسیب دیده دارد. نخست کارشناسان باید دستگاه را عیب یابی کرده و پس از پیدا کردن ریشه اصلی خرابی، مقدار هزینه را برآورد کنند. مولفه های مختلفی در هزینه تعمیر موثر هستند که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • نوع قطعه آسیب دیده
  • نوع و برند یخچال ( تکنولوژی یخچال، ساده یا ساید بای ساید بودن آن در این امر دخیل هستند)
  • به کار بردن قطعات اورجینال یا فیک
  • مدت زمانی که تعمیرات طول می کشد
تعمیر فن یخچال

مراحل تعمیر یخچال در مرکز سخت افزار ایران

چنانچه یخچال شما با مشکلی روبرو شده است، کافی است برای بهره مندی از خدمات مرکز سخت افزار با شماره تماس های اعلام شده تماس بگیرید. در این مرحله اپراتور تماس تلفنی اطلاعات لازم را از شما دریافت کرده و درخواست شما را ثبت می کند.

سپس درخواست شما به تکنسین مربوطه ارجاع داده خواهد شد و تکنسین با شما تماس خواهد گرفت. در این زمان می توانید اطلاعات تکمیلی را در مور اشکالی که رخ داده توضیح دهید و هماهنگی های لازم را انجام دهید تا تکنسین در زمان مورد نظر شما در محل حاضر شود.

وقتی تکنسین به محل اعزام شد، دستگاه را بررسی کرده و با توجه به ایراد، تعمیر یخچال یا تعویض قطعات معیوب را انجام خواهد داد. در نهایت نیز بررسی مجدد انجام داده و مطمئن می شود که مشکل رفع شده باشد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.