جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

همه چیز درباره تعمیر کمپرسور کولر گازی

کاهش سرمای کولر گازی مشکلی است که بسیاری از کاربران این دستگاه از بروز آن شکایت دارند. این مشکل دلایل بسیاری دارد اما یکی از اصلی ترین عوامل زمینه ساز آن، خرابی کمپرسور کولر است. کمپرسور شاخص اصلی عملکرد کولر گازی است و به عنوان معیار کارکرد این دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد. وقتی این قطعه، درست کار نمی کند، مشکلاتی در نحوه کولر ایجاد می شود که یکی از آنها، کاهش سرما یا گرم شدن باد است.

جالب است بدانید که کمپرسور گاز را از اواپراتور مکش کرده و به سمت کندانسور هدایت می کند تا به این ترتیب، فرایند تبرید انجام شده و محیط خنک گردد. خرابی موتور، حرکت گاز فرئون را دچار مشکل می کند و فرایند خنک سازی را نیز مختل می نماید. با تعمیر کمپرسور کولر گازی و در صورت نیاز تعویض این قطعه، می توانید اطمینان داشته باشید مشکلات ذکر شده نیز به نحو احسن برطرف خواند شد. برای آشنایی با جزئیات تعمیر و تعویض کمپرسور کولر گازی، با تیم کارشناسی نمایندگی تعمیرات کولر گازی همراه باشید. همچنین همکاران ما برای تعمیرات کمپرسور نیز سرویس های تخصصی به شما ارائه می دهند.

تعمیر کمپرسور کولر گازی

چه مشکلاتی تعمیر کمپرسور کولر گازی را ضروری می کنند؟

بسیاری از مشکلات کولر گازی ناشی از این است که کاربر به موقع برای تعمیر کمپرسور اقدام نکرده است. موتور کولر گازی با همه بخش ها در ارتباط است و اگر مشکلات آن طولانی شوند، قطعات سایر بخش ها نیز در معرض خطر قرار خواهند گرفت. اما به نظر شما تعمیر کمپرسور کولر گازی در چه شرایطی ضروری خواهد بود؟ مثلا آیا با مشاهده تنها یک مورد کاهش سرما، باید کمپرسور را مقصر بدانیم؟ اگر شما علائم و نشانه های از کار افتادن کمپرسور را به خوبی بشناسید، خواهید توانست با تعمیر به موقع، از تشدید مشکلات این قطعه و آسیب دیدگی سایر بخش ها جلوگیری کنید.

یکی از اصلی ترین علائم از کار افتادن قطعه یا خرابی آن، این است که چند ثانیه پس از روشن کردن دستگاه، کولر خاموش می شود. اگر پس از روشن کردن دستگاه صدای فن بیرونی را می شنوید اما اثری از هیچ عملیاتی در کولر گازی مشاهده نمی کنید، احتمالا موتور دچار ایراد شده است. خنک نکردن کولر هم در صورتی که ناشی از مشکلات دیگر نباشد، به عنوان یکی از علائم خرابی کمپرسور شناخته می شود. بهتر است بلافاصله پس از مشاهده هریک از موارد ذکر شده، با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و تعمیر کمپرسور کولر گازی تان را پیگیری نمایید.

آموزش تعمیر کمپرسور کولر گازی

برای بررسی و تعمیرات کمپرسور کولر گازی، باید مراحل زیر را طی کنید. البته اگر تجربه این کار را ندارید، حتما انجام مراحل را به کارشناسان این حوزه واگذار کنید.

1- کولر گازی را خاموش و از برق جدا کنید.

2- پنل کولر گازی را باز کنید.

3- اتصالات مربوط به کمپرسور را با دقت باز کنید.

4- کمپرسور کولر گازی را از دستگاه بیرون آورید.

5- درب کمپرسور را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.

6- اتصالات و گیره های بخش های داخلی کمپرسور را باز کنید.

7- اجزای آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنید.

8- اتصالاتی که باز کرده بودید را مطابق قبل ببندید.

9- درب کمپرسور را ببندید.

10- کمپرسور کولر گازی را در جای قبلی اش نصب کنید.

11- در ادامه تعمیر کمپرسور کولر گازی ، پنل دستگاه را ببندید.

12- کولر گازی را روشن کرده و بررسی کنید که به درستی کار می کند.

تست کمپرسور کولر گازی

پیش از تعمیر کمپرسور کولر گازی ، تعمیرکار این قطعه را تست می کند تا مطمئن شود که دقیقا کدام بخش ها آسیب دیده اند و چه اقداماتی براید برای ترمیم آن انجام دهد. تعمیرکار ما باید اول مطمئن شود که برق به اندازه کافی به کندانسور می رسد و ولتاژ ورودی از قدرت کافی برخوردار است. در مرحله بعدی، خازن ها مورد بررسی قرار می گیرند؛ باید بدانید که یکی از اصلی ترین دلایل خرابی کمپرسور، آسیب دیدگی و یا از کار افتادن خازن های آن است.

اگر همه این بخش ها سالم و بی نقص بودند، فرایند تست کمپرسور کولر گازی آغاز خواهد شد. این فرایند به سه روش اصلی انجام می گردد که شامل: تست سیم پیچی کمپرسور، تست صدای کمپرسور و تست فشار کمپرسور می گردند. پس از پایان مراحل، بهترین روش برای تعمیر کمپرسور کولر گازی انتخاب می شود تا ضمن رفع ایرادات آن، کاربر شاهد کیفیت کاری دستگاه باشد.

مراحل تعویض کمپرسور کولر گازی

در برخی از موارد، علی رغم تلاش تیم تعمیرات امکان تعمیر کمپرسور کولر گازی وجود ندارد و تنها با تعویض این قطعه می توان به عملکرد دوباره دستگاه امیدوار بود. تست موقتی کمپرسور، تعویض کمپرسور معیوب، تست عملکرد دستگاه، باز کردن کندانسور، جوشکاری و باز کردن سر لوله کمپرسور، بیرون کشیدن کمپرسور، قطع کردن برق کمپرسور، خالی کردن گاز سیستم و آماده ‌سازی کندانسور به ترتیب مراحلی هستند که برای تعویض کمپرسور کولر گازی انجام می شوند.

دقت کنید که کمپرسور جدید هم باید اصل باشد و هم باید با مشخصات کولر تطابق کامل داشته باشد؛ در غیر این صورت ممکن است درست کار نکرده و کولر گازی را با آسیب های بیشتری مواجه سازد. نمایندگی تعمیرات کولر گازی به شما ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران را ارائه می دهد. به موجب این ضمانت نامه می توانید اطمینان داشته باشید که کمپرسور جدید اورجینال است.

نمایندگی کولر گازی پشتیبان مشتریان

نمایندگی کولر گازی ، بررسی، سرویس و ترمیم انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و تکنسین هایی دوره دیده، خدمات بسیار مطلوبی را به کابران ارائه نموده است. برخی کاربران، در پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای رفع مشکلات این محصول دچار مشکل شده و در نتیجه خودشان اقدام به تعمیر کولر مورد نظرشان می کنند.

واحد تعمیرات نمایندگی کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه سرویس های تعمیراتی در سطحی گسترده، نیاز کاربران در زمینه تعمیر کولر های ایستاده، پرتابل، اسپلیت، داکت و … را مرتفع می سازد. این مرکز به پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار تعمیراتی روز دنیا مجهز شده و برترین تکنسین های تعمیرات کولر در آن فعالیت می کنند. همکاران ما خود را متعهد می دانند که تعمیر کولرگازی را به بهترین شکل انجام دهند و به شکل همه جانبه، از مشتریان محترم در این زمینه پشتیبانی کنند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.