جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی از آن دسته لوازم برقی پر استفاده در خانه است که ممکن است روزانه از آن استفاده شود. طبیعی است که به دلیل استفاده زیاد پس از مدتی دچار ایراد شود، اما جای نگرانی نیست. ما به خوبی می دانیم که هزینه تهیه یک دستگاه جدید زیاد است، به همین دلیل در مرکز سخت افزار ایران، واحدی برای رسیدگی به مشکلات و تعمیر جاروبرقی راه اندازی کرده ایم. در ادامه قصد داریم در مورد خدمات این واحد و مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی رخ دهد صحبت کنیم.

تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی در تهران

تعمیر جاروبرقی در تهران در پنج شعبه مرکز سخت افزار ایران از جمله امیرآباد، فرجام، ستارخان، ولیعصر و پیروزی انجام می شود. مشتریان گرامی می توانند به هر یک از شعب مراجعه کرده و دستگاه خود را برای تعمیر به ما بسپارند. لازم به ذکر است که پیش از مراجعه با شماره های اعلام شده تماس بگیرید تا هم از ساعات کاری شعب مطلع شده و هم با ارائه اطلاعات اولیه در مورد ایراد پیش آمده در دستگاه، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تعمیر جاروبرقی در کرج

شعبه استان البرز مرکز سخت افزار ایران، در کرج و محدوده شاهین ویلا واقع شده است. واحد تعمیرات لوازم خانگی این شعبه در دسترس ساکنان تمام مناطق اعم از عظیمیه، باغستان، گوهردشت، حصارک، فردیس، جهانشهر و غیره قرار دارد. در این شعبه عیب یابی کاملی از دستگاه انجام شده و سپس تعمیر جاروبرقی به شکلی تخصصی برای جاروبرقی های صنعتی و خانگی انجام می شود.

تعمیر جاروبرقی صنعتی

در اداره ها برای تمیز کردن سطوح از جاروبرقی های صنعتی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. جاروبرقی صنعتی با قدرت بالا و قابلیت جمع آوری ذرات و آلاینده های مختلف، به تمیز کردن سطوح بزرگ و پر رفت و آمد مانند کارخانه ها، انبارها و مراکز خدماتی کمک می کند. برای تعمیر جاروبرقی صنعتی، ابتدا باید علت خرابی را تشخیص داد و سپس به تعمیر آن پرداخت. این شامل بررسی قطعات داخلی جاروبرقی، تعویض قطعات آسیب دیده، تمیز کردن فیلترها و لوله ها، تنظیم مجدد مکانیزم ها و همچنین تست عملکرد نهایی جاروبرقی است.

تعمیر جاروبرقی صنعتی به منظور حفظ عمر مفید و کارایی این وسیله بسیار مهم است. با تعمیر مناسب و به موقع، می توان از هزینه های بالای جایگزینی جاروبرقی جدید جلوگیری کرده و همچنین به بهبود شرایط بهداشتی و ایمنی در محیط کار کمک کرد.

تعمیر جاروهای شارژی

جاروهای شارژی به این دلیل که نیاز به کشیدن سیم های بلند به این طرف و آن طرف ندارند، در سال های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده اند. یکی از مشکلات رایج در جاروهای شارژی افت عمر باتری آن ها است. با گذشت زمان و استفاده مکرر، عمر باتری جارو کاهش می یابد و نیاز به تعویض یا تعمیر آن پیش می آید. در این صورت، می توان با مراجعه به تعمیرگاه مجاز یا تهیه باتری جدید، جاروی شارژی را به حالت اولیه بازگرداند. سایر ایرادات اغلب مشابه جاروبرقی های سیمی هستند، با این تفاوت که در بحث تعمیر جاروبرقی با ایراد الکترونیکی، ممکن است مشکلات بیشتری برای انواع شارژی وجود داشته باشد.

درنهایت، برای جلوگیری از خرابی و نیاز به تعمیر جاروهای شارژی، مراقبت و نگهداری مناسب از آن ها الزامی است. رعایت دستورالعمل های تولید کننده، شارژ منظم باتری، پاکسازی فیلترها و قطعات دیگرو عدم استفاده از جارو در شرایط غیرمجاز می تواند عمر و عملکرد جارو را بهبود بخشد و نیاز به تعمیرات را کاهش دهد.

تعمیر جاروبرقی فیلیپس

فیلیپس یکی از برندهای معتبر و محبوب در بازار دستگاه های خانگی است که به عنوان یک ابزار اساسی در تمیزکاری منازل و محیط های کاری استفاده می شود. اما همانند سایر دستگاه های الکترونیکی، جاروبرقی فیلیپس نیز ممکن است با مشکلات و خرابی هایی روبرو شود که نیازمند تعمیر و خدمات تخصصی است.

تعمیر جاروبرقی فیلیپس ممکن است شامل مواردی مانند روشن نشدن دستگاه، افت قدرت مکش، صدای غیرعادی، مسدود شدن لوله ها و غیره باشد. برای تعمیر این دستگاه، اولین قدم معمولاً بررسی و تشخیص دقیق مشکل از طریق یک تکنسین ماهر است. تعمیرات ممکن است شامل تعویض قطعات خراب، تمیزکاری و تنظیمات فنی باشد.

تعمیر جاروبرقی سامسونگ

اگر از جاروبرقی سامسونگ استفاده می کنید و با مشکلاتی مثل روشن نشدن دستگاه، ایراد در جریان مکش جاروبرقی  غیره روبرو شده اید، ابتدا باید تمام مواردی که می توانید را چک کنید. اگر به هیچ نتیجه ای نرسیدید، باید از تکنسین تعمیر جاروبرقی بخواهید دستگاه شمار را بررسی کند. با توجه به اینکه جاروبرقی های این برند طرفداران زیادی دارند، ما در مرکز سخت افزار ایران تمام خدمات تعمیر مربوط به آن را ارائه می دهیم. کافی است با شماره های ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

تعمیر جاروبرقی کنوود

برند کنوود در سال های اخیر در بازار کشور محبوبیت پیدا کرده است. به همین دلیل هم مشتریان زیادی وجود دارند که بخواهند از خدمات پس از فروش جاروبرقی های آن بهره مند شوند. در مرکز سخت افزار ایران، تکنسین ها در این خصوص دانش لازم را کسب کرده اند و به خوبی از سیستم جاروبرقی های کنوود آگاه هستند. شما می توانید در صورت بروز هر ایرادی که مانع عملکرد صحیح دستگاه شده است، به ما مراجعه کنید.

خدمات واحد تعمیرات جاروبرقی

تعمیر موتور جاروبرقی

وظیفه موتور جاروبرقی، ایجاد قدرت مکش است. در برخی مواقع به دلیل استهلاک، انسداد لوله ها و ساییده شدن اجزای موتور مثل تسمه ها، این بخش مهم دچار ایراد می شود. اگر موتور از کار بیفتد، جاروبرقی روشن نخواهد شد. البته ممکن است روشن شود، اما اگر با وجود ایراد در موتور به استفاده از آن ادامه دهید، مشکل جدی تر شده و ممکن است موتور به کلی بسوزد. در این صورت تعمیر جاروبرقی ممکن نخواهد بود و نیاز به تعویض آن است. نشانه های نیاز به تعویض یا تعمیر موتور جاروبرقی عبارتند از: بوی سوختگی شدید، داغ شدن های مداوم حتی در استفاده های کوتاه مدت، صدای بی از حد و غیره.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی یک فرایند حیاتی است که به منظور بازیابی عملکرد صحیح دستگاه انجام می شود. برد الکترونیکی جاروبرقی مسئول کنترل و مدیریت عملکردهای مختلف دستگاه، از جمله روشن و خاموش کردن، تنظیم قدرت مکش، جمع کردن سیم و سایر ویژگی های عملکردی است. در صورتی که برد الکترونیکی جاروبرقی خراب شود یا با مشکلات فنی روبرو شود، تعمیر آن ضروری است. ابتدا، تشخیص دقیق مشکل از طریق بررسی و تست قطعات و اجزای برد صورت می‌گیرد. سپس، با توجه به نتایج تست و تشخیص خرابی، قطعات معیوب تعویض می شوند. این قطعات می توانند شامل مقاومت ها، خازن ها، ترانزیستورها و سایر اجزا باشند.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی، شاید ساده ترین فرآیند تعمیر این دستگاه باشد. با این وجود به دلیل اینکه نیاز به باز کردن کامل دستگاه وجود دارد، توصیه می کنیم خودتان این کار را انجام ندهید. خرابی سیم جمع کن ممکن است به دلیل الکترونیکی یا مکانیکی رخ دهد. دلایل الکترونیکی به وضعیت سلامت برد و کار کردن دکمه مربوط به جمع کردن سیم بر می گردند. مشکلات مکانیکی مربوط به چرخیدن درست غلتک است.

تعویض فیلتر جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی یکی از وظایف مهم در حفظ عملکرد بهینه و کارآمدی جاروبرقی است. فیلترها در جاروبرقی برای جداسازی ذرات گرد و غبار و آلاینده های هوا استفاده می شوند. با گذشت زمان و استفاده مداوم، فیلترها کثیف می شوند و قدرت جذب ذرات را از دست می دهند؛ بنابراین تعویض منظم فیلترها ضروری است.

برای تعویض فیلتر جاروبرقی، ابتدا باید مدل و نوع فیلتر مورد نیاز را شناسایی کنید. بسیاری از جاروبرقی ها دارای فیلترهای قابل شستشو هستند، در حالی که برخی دیگر دارای فیلترهای یکبار مصرف دارند. در صورت استفاده از فیلتر قابل شستشو، باید آن را با آب و مایع شستشو مناسب تمیز کنید و برای استفاده مجدد به خوبی خشک کنید. در صورت استفاده از فیلتر یکبار مصرف، باید فیلتر قدیمی را با یک فیلتر جدید و سالم جایگزین کنید. برخی از جاروبرقی ها دارای فیلترهای چند لایه هستند که برای بهترین عملکرد، باید همه لایه‌ها را همزمان تعویض کنید.

تعمیر مشکلات جاروبرقی

تعمیر مشکلات رایج جاروبرقی

تعمیر مشکل کم شدن نیروی مکش جاروبرقی

مکش کم یک مشکل رایج در جاروبرقی ها است. اگر جاروبرقی شما فشار مکش پایینی داشته باشد، کارایی آن کمتر می شود. ممکن است متوجه شوید که زمان زیادی را صرف جارو کردن یک نقطه می کنید ولی هنوز آن میزان اثربخشی را که معمولاً در نیروی مکش معمولی دریافت می‌کنید، نمی بینید. مشکلات متعددی وجود دارد که باعث کم شدن نیروی مکش جاروبرقی می شود که عبارتند از:

آلودگی و مسدود شدن فیلتر:

فیلترهای جاروبرقی در جذب ذرات گرد و غبار و کثیفی و موی حیوانات خانگی از سطوح و جلوگیری از انتشار مجدد آن ها در هوا کاملاً استاد هستند. توصیه می‌شود به صورت دوره ای فیلتر را تمیز کنید تا این ذرات از بین بروند. اما وقتی فیلتر را برای مدت طولانی تمیز نکنید قدرت مکش را تحت تأثیر قرار می دهد. می توانید با تمیز کردن فیلترها یا تعویض آن ها این مشکل را برطرف کنید.

پر شدن کیسه جاروبرقی:

معمولاً در هنگام مواجهه با کم شدن قدرت مکش، کیسه جاروبرقی را نادیده می گیریم. اما در واقع یکی از دلایل اصلی این مشکل همین مورد است. اگر قدرت مکش جاروبرقی کم شده، بررسی کنید که آیا کیسه پر است یا خیر. در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

مسدود شدن تلسکوپی یا خرطومی جاروبرقی:

یکی دیگر از علل شایع فشار مکش پایین در جاروبرقی وجود انسداد در آن است. انسداد هر یک از قسمت های تلسکوپی و خرطومی را بررسی کنید.

مسدود شدن برس و پارویی:

گاهی اوقات، برس جاروبرقی با موهای انسان و خز حیوانات خانگی مسدود می شود. این گرفتگی ممکن است بر فشار مکش تأثیر بگذارد و این شما هستید که باید برس را تمیز کنید تا مشکل حل شود. تمیز کردن مرتب برس برای جلوگیری از کم شدن نیروی مکش و سایر مشکلاتی که ممکن است در اثر گرفتگی برس ایجاد شود، حیاتی است.

نویز بیش از حد:

صدایی که جاروبرقی شما تولید می کند یک محدوده طبیعی دارد. سر و صدای جاروبرقی های جدید کم است و باعث آزار نمی شود. گاهی اوقات، جاروبرقی شما ممکن است شروع به تولید صداهای بلندتر و بیش از حد کند. دلایل مختلفی ممکن است باعث این مشکل شود که برخی از آن ها عبارتند از:

انسداد لوله ها:

جاروبرقی شما ممکن است در نتیجه انسداد پارو، تلسکوپی یا خرطومی، صدای زیادی تولید کند. هر گونه انسداد می تواند جاروبرقی را مجبور به استفاده از نیروی بیش از حد در تلاش برای تولید قدرت مکش کافی کند. در نتیجه می تواند منجر به تولید صدای بیش از حد شود. برای رفع مشکل، باید انسداد را پیدا کرده و قسمت آلوده را پاک کنید.

مشکلات موتور:

یکی دیگر از دلایل سر و صدای زیاد در جاروبرقی مربوط به موتور است. چنین مسائلی می تواند در نتیجه جدا شدن تسمه باشد. هرگونه ایراد در موتور، می تواند منجر به صدای زیاد شود که باید در اسرع وقت آن را رفع کنید در غیر این صورت دستگاه دچار ایرادهای بیشتری می شود.

نشت هوا در جاروبرقی:

درست مانند انسداد، نشت هوا باعث می شود جاروبرقی از نیروی بیش از حد برای حفظ فشار مکش استفاده کند. در نتیجه ممکن است منجر به تولید صدای بیش از حد شود. می توانید با پیدا کردن نقطه ای که دارای نشتی هوا است، این مشکل را برطرف کنید. همچنین می توانید ناحیه آسیب دیده را ببندید.

تعمیر مشکل داغ کردن جاروبرقی

عادی است که جاروبرقی ها داغ شوند، به ویژه اگر مدت زیادی روشن بوده باشند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است دستگاه تا حدی داغ شود که از آن دود خارج شود. علت این موضوع ایراد در سیستم برق به خصوص موتور است. برای موارد داغ شدن بیش از حد، ضروری است از متخصص تعمیر جاروبرقی تماس بگیرید. در این صورت تکنسین دستگاه شما را بررسی کرده و ایراد را رفع می کند.

تعمیر مشکل بوی سوختگی جاروبرقی

مشکل بوی سوختگی یکی دیگر از مشکلاتی است که صاحبان جاروبرقی با آن مواجه هستند. این ایراد اغلب ناشی از فرسوده شدن تسمه موتور است. بوی سوختگی همچنین می تواند ناشی از سوختن تسمه لاستیکی به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن باشد. در کل تسمه فرسوده شده نیاز به تعویض دارد. برای رفع مشکل بوی سوختگی در جاروبرقی، باید تسمه موتور را تعویض کنید. توصیه می شود این کار را به افراد متخصص در واحد تعمیر جاروبرقی بسپارید.

تعمیر مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یکی از مشکلاتی است که ممکن است در جاروبرقی رخ دهد این مشکل به دلیل اسفاده نادرست از جاروبرقی است و استفاده نادرست ممکن است به قطعات مهم جاروبرقی آسیب بزند. از موارد دیگر که باعث این مشکل میشود نام برد عبارتند از : استفاده کردن طولانی از جارو برقی، سوختن موتور، سوختن برد و… .

تعمیر مشکل روشن نشدن جاروبرقی

اگرچه مشکل روشن نشدن جاروبرقی آزاردهنده است، رفع آن کاری آسان است. اگر دستگاه شما روشن نمی شود، اتصال آن به منبع برق را بررسی کنید تا ببینید درست کار می کند یا خیر. برای جاروبرقی های سنتی، می توانید بررسی کنید که آیا اتصال به پریز برق به درستی انجام شده است یا خیر. اگر نه، باید جاروبرقی را به منبع برق وصل کنید و دوباره آن را تست کنید. اگر از جاروهای شارژی جدید استفاده می کنید، مطمئن شوید که باتری های آن کاملاً شارژ شده باشند.

اگر منبع تغذیه را بررسی کرده اید و مطمئنید مشکلی ندارد، اما جاروبرقی هنوز روشن نمی شود، به این معنی است که دستگاه ها به قطعات جدید یا تعویض کامل نیاز دارند. تشخیص اینکه چرا چنین مشکلی رخ داده است نیاز به عیب یابی دقیق توسط تکنسین تعمیرات جاروبرقی دارد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی

هزینه تعمیر جاروبرقی براساس فاکتورهای مختلفی محاسبه می شود. در وهله اول اینکه کدام قطعه آسیب دیده اهمیت دارد. سپس باید بررسی شود دقیقاً چه کاری برای حل مشکل لازم است. برای مثال تعویض قطعه هزینه بیشتری دارد تا تعمیر آن. به همین دلیل باید در ابتدا اجازه دهید تکنسین دستگاه را بررسی کرده و مشخص کند ایراد چیست و مسیر تعمیر چگونه است. پس از عیب یابی هزینه های تعمیر نیز به طور کامل به شما اعلام خواهند شد.

نحوه تعمیر جاروبرقی در مرکز سخت افزار ایران

تکنسین های واحد تعمیر جاروبرقی در مرکز سخت افزار ایران، بر تمام امور تعمیر و سرویس این دستگاه اشراف دارند و می توانند در کمترین زمان ممکن مشکلات آن را حل کنند. کافی است پیش از مراجعه حضوری با ما تماس بگیرید تا کارشناسان تماس تلفنی اطلاعات مربوط به ایراد دستگاه را از شما جویا شده و با استعلام از تکنسین ها امکان رفع ایراد را بررسی کنند. لازم به ذکر است که در این زمان نیاز است برند و مدل فنی دستگاه را به طور دقیق بدانید. سپس می توانید دستگاه را به شعبه برده و به پذیرش تحویل دهید.

سوالات متداول

چرا جاروبرقی لرزش دارد؟

لرزش جاروبرقی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آسیب دیدن موتور جاروبرقی
  • آسیب دیدن تسمه جاروبرقی
  • گرفتگی لوله خرطومی یا برس جاروبرقی

برای رفع این مشکل، ابتدا باید موتور جاروبرقی را بررسی کنید. در صورتی که موتور جاروبرقی آسیب دیده باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین، تسمه جاروبرقی را بررسی کنید. در صورتی که تسمه جاروبرقی آسیب دیده باشد، باید آن را تعویض کنید. در نهایت، لوله خرطومی و برس جاروبرقی را بررسی کنید. در صورتی که این قطعات گرفتگی داشته باشند، باید آن‌ها را تمیز کنید.

چگونه جاروبرقی را تمیز کنیم؟

برای افزایش طول عمر جاروبرقی و جلوگیری از خرابی آن، باید آن را به طور منظم تمیز کنید. در ادامه به برخی از نکات مهم در تمیز کردن جاروبرقی اشاره می‌کنیم:

  • کیسه گرد و غبار یا مخزن جاروبرقی را به طور مرتب خالی کنید.
  • فیلتر جاروبرقی را به طور منظم تمیز یا تعویض کنید.
  • لوله خرطومی و برس جاروبرقی را به طور مرتب تمیز کنید.
  • موتور جاروبرقی را به طور منظم بررسی کنید.
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.