جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات پرینتر با گارانتی معتبر

حقیقت آن است که شما به عنوان یک کاربر، برای تعمیرات پرینتر می‌توانید به یکی از مراکز موجود در سطح شهر مراجعه کنید و یا از طریق شماره‌ تلفن‌های موجود، با یکی از تعمیرکاران پرینتر تماس بگیرید. این ساده‌ترین راهی است که می‌توانید از طریق آن خدمات تعمیر پرینتر را دریافت کنید. اما آیا بهترین راه نیز همین است؟

تجربه نشان داده که سطح رضایت مشتریان از خدمات ارائه شده تا حد زیادی وابسته به مجاز بودن مرکز تعمیر و دانش فنی کارشناسان حاضر در آن بوده است. بنابراین توصیه ما، به عنوان یکی از برترین و مجهزترین مراکز ارائه دهنده خدمات آن است که پیش از مراجعه به مراکز تعمیر، اطلاعاتی در ارتباط با سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مراکز، سطح تخصص کارشناسان موجود در آن‌ها، بروز بودن تجهیزات استفاده شده در آن ها و مواردی از این دست کسب نمایید. توجه به این مسائل شما را به عنوان این مطلب یعنی دریافت «صفر تا صد تعمیرات پرینتر با گارانتی معتبر» خواهد رساند.

تعمیرات پرینتر

هزینه تعمیر پرینتر  

برای این که بدانید هزینه تعمیرات پرینتر چقدر است، باید اول دستگاه به خوبی عیب یابی شده و منشأ ایرادات آن مشخص گردد. سپس تعمیرکار با توجه به قطعات آسیب دیده و این که نیاز به تعمیر دارند یا تعویض، به صورت تقریبی هزینه تعمیرات چاپگر را اعلام می کند. گاهی در طول روند تعمیر پرینتر، تکنسین متوجه خرابی قطعات دیگری هم می شود. در این صورت قطعه مورد نظر پس از هماهنگی با مشتری، تعمیر یا تعویض می گردد. طبیعتا در چنین شرایطی هزینه تعمیرات چاپگر با آنچه در ابتدا اعلام شده بود، متفاوت است.

خدمات تعمیر پرینتر

اقداماتی همچون بررسی و عیب یابی دستگاه، تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض و پاکسازی درام، شارژ کارتریج، تعویض کارتریج آسیب دیده، تعمیر کاغذ کش، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، ترمیم مین برد، ترمیم و تعویض دکمه های آسیب دیده، تعویض مواد مصرفی، تعویض کابل ها و اتصالات معیوب و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر به شمار می روند. این خدمات با ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران همراه هستند تا کاربران بتوانند هرگونه مشکل یا ایراد احتمالی را در بازه زمانی تعیین شده، پیگیری و برطرف کنند.

تعمیر برد پاور پرینتر

انرژی قطعات در پرینتر، توسط برد پاور یا همان تغذیه تامین می شود. این قطعه بر اثر عواملی همچون ورود ولتاژ بیش از حد یا عدم توجه کاربر به ظرفیت کار دستگاه، خراب شده و یا به طور کلی از کار می افتد. اولویت کارشناسان تعمیر پرینتر در این شرایط، تعمیر برد پاور است. در بیشتر موارد این قطعه قابل تعمیر است؛ مگر این که به طور کامل سوخته باشد. در این صورت امکان تعمیر پاور پرینتر وجود ندارد و باید این قطعه را تعویض کرد.

تعمیر مین برد چاپگر

یکی دیگر از اقداماتی که تکسنین های تعمیرات پرینتر برای برطرف کردن مشکلات این دستگاه انجام می دهند، تعمیر مین برد یا برد اصلی است. این قطعه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های پرینتر، وظیفه پردازش تمامی عملیات انجام شده را بر عهده دارد. در شرایطی که چند کاربر نیاز به استفاده از یک پرینتر داشته باشند، برد اصلی درخواست هریک از کاربران را به صورت مجزا پردازش می کند تا شکل خروج اطلاعات از دستگاه مشخص شود. برای تعمیر مین برد چاپگر، معمولا اول اجزای این قطعه بررسی و تعویض می شوند. گاهی هم برد سوخته و تیم تعمیر پرینتر، راهی جز تعویض آن ندارند.

تعمیر برد فرمتر پرینتر

تعمیر برد فرمتر پرینتر معمولا امکان پذیر است. البته باید تعمیرکار مطمئن شود که ایراد ایجاد شده در چاپگر، ناشی از خرابی برد فرمتر است. مثلا در صورت خاموش شدن چاپگر، اول مین برد عیب یابی می شود و اگر این قطعه سالم بود، تعمیرکار سراغ برد فرمتر می رود. کارشناسان تعمیر پرینتر، پس از عیب یابی دستگاه و اطمینان از خرابی برد فرمتر، اقدامات لازم را برای ترمیم یا در صورت نیاز تعویض آن انجام می دهند.

تعمیر مگنت پرینتر

تعمیر مگنت پرینتر، یکی از خدمات اصلاحی پرینتر است که به منظور بهبود کارایی و کیفیت چاپ، انجام می شود. مگنت یک قطعه استوانه ای با خاصیت مغناطیسی است که ذرات تونر را به خود جذب کرده و سپس به درام منتقل می کند. هرگونه نقص در این قطعه می تواند باعث افت کیفیت چاپ شود. اگر مگنت پرینتر با مشکل مواجه شود، تونر به درستی باردار نخواهد شد و نتیجتاً چاپ نامطلوبی حاصل خواهد شد. در این حالت، صفحات چاپ شده ممکن است کم رنگ باشند. برای رفع این مشکل، تکنسین های تعمیرات پرینتر، با بررسی دقیق دستگاه، مگنت را تعمیر یا تعویض می کنند. البته لازم به ذکر است که تعمیر مگنت، فقط در صورتی انجام می شود که بخش های دیگر پرینتر آسیب ندیده باشند.

تمیز کردن هد پرینترهای جوهرافشان نیز از مواردی است که به بازگردانی کیفیت چاپ کمک می کند. 

تعمیر رولر پرینتر

در پرینترها، رولر برای جا به جا کردن کاغذ داخل دستگاه استفاده می شود. این قطعه به دلیل استفاده زیاد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. اگر چاپ ناقص و بی نظم، تأخیر در خروج کاغذ و پیام خطا روی دستگاه را مشاهده کردید، مشکل احتمالاً از رولر است. فرسودگی و ساییدگی به دلیل عبور مکرر کاغذ، وجود گرد و غبار روی قطعه، ساییدگی قطعات داخلی و خشک شدن لاستیک رولر از خرابی های این قطعه هستند. هر یک از این مشکلات ممکن است منجر به کاهش کیفیت چاپ و در بعضی مواقع مختل شدن عملکرد پرینتر شود. بهتر است برای تعمیر پرینترهایی که با مشکل رولر مواجه هستند، به سرعت اقدام کنید. ادامه به استفاده از دستگاه با این مشکل، ممکن است ایرادهای دیگری مانند گیر کردن کاغذ در پرینتر را به دنبال داشته باشد.

تعمیرات پرینتر

رفع مشکلات رایج پرینتر

رفع مشکل گیر کردن کاغذ درون پرینتر

مشکل گیر کردن کاغذ درون پرینتر دیر یا زود گریبان‌گیر همه پرینترها می‌شود. اگر از کاربران دستگاه‌های پرینتر بپرسید که آیا تاکنون با این مشکل روبه‌رو شده‌اند یا خیر؟ اکثر آن‌ها پاسخ مثبت می‌دهند. بنابراین اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، نیازی نیست خیلی نگران باشید. مهم‌ترین دلیلی که موجب گیر کردن کاغذ درون پرینتر می‌شود، استفاده از کاغذ غیر استاندارد، چروکیده یا مرطوب درون پرینتر است. علاوه‌بر این غلتک‌ها نقش بسزایی در جابجایی کاغذ و کشیدن آن‌ به داخل دستگاه دارند.

بنابراین خراب شدن غلتک‌ها نیز می‌تواند دلیل دیگری برای بروز مشکل گیر کردن کاغذ درون پرینتر باشد. در کل بهتر است از کاغذ استاندارد درون پرینتر خود استفاده کنید و درصورتی که چندین بار با مشکل گیر کردن کاغذ داخل پرینتر روبه‌رو شدید با نمایندگی تعمیر پرینتر تماس بگیرید. مهندسین نمایندگی تعمیر پرینتر پس از حاضر شدن در محل و عیب‌یابی دستگاه به تعمیر یا تعویض چرخ‌ دنده‌ها یا غلطک‌های آسیب‌دیده آن می‌پردازند. 

رفع مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ

شاید به نظرتان عجیب باشد اما یکی دیگر از مشکلات رایجی که گریبان‌گیر اکثر کاربران پرینتر می‌شود، پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ است. بروز چنین مشکلی نشان می‌دهد که در قسمت فیوز دستگاه پرینتر اختلال جدی به وجود آمده است. درواقع مشکل پاک شدن محتوا چاپ شده بر روی کاغذ زمانی به وجود می‌آید که هیتر یا المنت داخل فیوز پرینتر به خوبی داغ نشده باشند یا غلتک‌های پرس، فشار کافی را بر روی کاغذ وارد نکنند.

البته افت کیفیت تونر یا جوهر داخل کارتریج پرینتر یا فاسد شدن آن به دلیل عدم استفاده از پرینتر در مدت طولانی، یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل است. تکنسین‌های نمایندگی تعمیر پرینتر با عیب‌یابی دقیق دستگاه تشخیص می‌دهند که مشکل آن از قطعات داخل فیوز است یا فاسد شدن تونر داخل کارتریج. درنهایت اگر مشکل از فیوز دستگاه باشد به تعمیر یا تعویض آن می‌پردازند و اگر مشکل از تونر یا جوهر داخل کارتریج باید آن را با تونر باکیفیت و اورجینال جایگزین می‌کنند.

عیب یابی و تعمیر تکرار مطالب چاپ شده بر روی کاغذ

مشکل تکرار شدن چاپ مطالب به صورت پیاپی بر روی کاغذ به سه دلیل رخ می‌دهد یا مشکل از پاور دستگاه پرینتر است یا اینکه قطعات داخل کارتریج و فیوز دستگاه آسیب‌دیده‌اند. گاهی اوقات یک مشکل ساده الکتریکی موجب می‌شود قسمت پاور پرینتر به خوبی عمل نکند یا ولتاژ آن قطع و وصل شود. به همین دلیل پودر منتقل شده از کارتریج بر روی درام به صورت کامل به کاغذ منتقل نمی‌شود و با هر بار چرخش یک کپی کمرنگ‌تر از متن بر روی کاغذ پرینت می‌کند.

برخی مواقع نیز خرابی قطعات درون کارتریج مانند درام آن موجب بروز این مشکل می‌شود. جهت روشن شدن مشکل دقیق پرینتر درصورت بروز مشکل تکرار مطالب چاپ شده بر روی کاغذ بهتر است با نمایندگی تعمیر پرینتر تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل و عیب‌یابی دقیق دستگاه مشکل آن را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند.

رفع مشکل ناخوانا بودن صفحات چاپ شده

مهم‌ترین دلیلی که موجب ناخوانا بودن صفحات چاپ شده در پرینتر می‌شود، اتمام شارژ کارتریج است. منظور از اتمام شارژ کارتریج، اتمام تونر یا جوهر داخل کارتریج است که توسط کارتریج به صفحات منتقل می‌شود. در پرینترهایی که از نوع لیزری هستند برای انتقال رنگ بر روی کاغذ از پودری به نام تونر درون کارتریج استفاده می‌کنند.

در پرینترهایی هم که از نوع جوهرافشان هستند از جوهر درون کارتریج استفاده می‌کنند. اگر شارژ کارتریج پرینتر شما نیز به اتمام رسیده بهتر است با مرکز تعمیر پرینتر تماس بگیرید تا جهت شارژ کارتریج پرینتر به محل مورد نظر مراجعه کنند.

نمایندگی تعمیرات پرینتر محدودیتی در خدمات ندارد

نمایندگی تعمیرات پرینتر قادر به ارائه تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات پرینتر به متقاضیان است. دلیل این امر نیز برخورداری نمایندگی تعمیر پرینتر از حضور مجرب‌ترین تعمیرکاران پرینتر و پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه است. مرکز تعمیرات پرینتر به دلیل همکاری با تیمی از زبده‌ترین کارشناسان تعمیر که پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار دارند، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی تعمیرات پرینتر گشته است.

کارشناسان حاضر در این مرکز به دلیل حضور در دوره‌های تخصصی-آموزشی، مهارت تعمیر این دستگاه را بر اساس متدهای روز دنیا آموخته و از این راهرو موفق به بازیابی کیفیت پرینترهای معیوب به بهترین نحو ممکن گشته‌اند. خدمات ارائه شده در این مرکز منحصر به برندی خاص نیست و شامل پرینترهای زیراکس، ریکو، شارپ، کونیکا مینولتا، توشیبا، دل، اچ پی و … می‌گردد. برخی از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات تخصصی پرینتر عبارت است از:

موارد عیب یابی و تعمیر پرینتر

 • تعویض بایوس و ریست کردن چاپگر
 • شارژ کارتریج و بررسی و اصلاح ایرادات نوار انکودر
 • بررسی بلوک دیاگرام و بخش‌های مختلف پرینتر
 • اصلاح نواقص مربوط به داکتر بلید
 • اصلاح و شناسایی خطاهای مربوط به ریبون
 • حذف و نصب دوباره‌ی دایور پرینتر جهت سازگاری بیشتر با سیستم عامل
 • گردزدایی، پاک‌سازی، روغن‌کاری و کالیبراسیون قطعات مکانیکی
 • بهینه‌سازی عملکرد پرینتر و نیز جلوگیری از استهلاک پرینتر
 • شارژ مواد مصرفی پرینتر و رفع خطاهای رایج در بوبین
 • تحلیل و بررسی عیوب مربوط به پنل چاپگر
 • بررسی نوار انکودر و رفع عیوب آن
 • رفع ایرادات مربوط به پلیت تایمینگ و ….
 • تعویض و تعمیر قطعات مستهلک جهت بهینه‌سازی عملکرد دستگاه و کاهش میزان انرژی
 • تنظیمات و نصب درایور و ماژول‌های جانبی پرینتر و تجهیزات جانبی جدید
 • ارائه مشاوره جهت سرویس‌های زمانبندی دوره‌ای
 • ارائه مشاوره در خصوص چگونگی عملکرد و سیستم پرینتر
 • به‌روز سازی Firmware پرینترهای جهت اصلاح عیب‌های اختلالی پرینتر
 • بررسی و اصلاح اسناد فنی پرینترهای
 • تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات پرینتر
 • بازیابی و ترمیم کابل‌ها، اتصالات و قطعات سخت‌افزاری در صورت خرابی
 • عیب‌یاب پیکاپ و عیب یابی مسیر حرکت کاغذ

نمایندگی تعمیرات پرینتر مدعی چیست؟

نمایندگی تعمیرات پرینتر مدعی ارائه برترین و باکیفیت‌ترین خدمات تعمیر، تعویض، بهسازی، ترمیم و بهسازی قطعات انواع پرینتر است. ضمن آنکه مدعی ارائه خدمات همراه با گارانتی معتبر نیز هست. (جز در ارتباط با خدماتی که مرتبط با مواد مصرفی انواع پرینتر است؛ نظیر شارژ کارتریج و … ). از همین رو کاربران کلیه پرینترها – اعم از جوهرافشان، لیزری، سیاه و سفید، رنگی، پرینترهای چاپ عکس، پرینترهای چند کاره، پرینترهای تک کاره و ….- می‌توانند به نمایندگی تعمیرات پرینتر مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات دستگاه خویش را دریافت نمایند.

کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات پرینتر مرکز سخت افزار ایران، برخوردار از بروزترین دانش تعمیرات در حوزه تعمیر، بروزترین تجهیزات تعمیر و پیشرفته‌ترین ابزار عیب‌یابی هستند. همین موضوع سبب شده تا اکثریت قریب به اتفاق پرینترهای تعمیر شده در این مرکز، کیفیت نخستین خود را بازیافته و بدل به دستگاهی بی‌عیب و نقص گردند. ادعای نمایندگی تعمیرات پرینتر، چیزی جز تلاش برای ارائه برترین کیفیت خدمات نیست.

4.3/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.