جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض فن یخچال

یخچال دستگاه پر مصرفی می باشد که از قطعات متعددی تشکیل شده است. سیستم کلی یخچال همواره در معرض خطر استهلاک قرار می گیرد. یخچال مورد استفاده ی شما از هر برندی که باشد، مرتبا در حال فعالیت است. فن یخچال یکی از اجزای مهم آن است که می تواند طی فعالیت بالا کارایی خود را از دست بدهد. در ادامه قصد داریم شما را با جنبه های کلی تعمیر و تعویض فن یخچال آشنا سازیم.

فن یخچال

انواع مختلف فن یخچال

شاید جالب باشد بدانید که فن یخچال سه حالت مختلف دارد. به عبارتی فن های موجود در یخچال به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

  • فن کمپرسور یا فن خنک کننده ی موتور

کمپرسور اصلی ترین قطعه ی یک یخچال را تشکیل می دهد. فن کمپرسور که در قسمت پشت یخچال قرار می گیرد، وظیفه ی خنک سازی کمپرسور و یا همان موتور یخچال را برعهده دارد. معمولا زمانی که تعمیرکار خبر خرابی فن یخچال را به اطلاع شما می رساند؛ به این فن اشاره می کند. مهم ترین فن یک یخچال، فن کمپرسور آن است. فن کمپرسور هوای خنک را از طریق کویل های بیرونی وارد می کند و باعث خنک شدن کمپرسور می شود.

  • فن اپراتور

یکی دیگر از فن های موجود در یخچال، فن اپراتور یا فن تبخیر است. این قطعه برای گردش هوا در سیم پیچ های یخچال کارایی دارد. معمولا خرابی این فن با تولید صداهای ناهنجاری نمایان می شود. پیشنهاد می کنیم نسبت به صداهای یخچال دقت زیادی داشته باشید تا بدون فوت وقت و افزایش هزینه های تعمیراتی بتوانید بار دیگر از دستگاه استفاده کنید.

  • فن داخلی یخچال

فن داخلی یخچال برای خنک سازی و گردش هوای درون یخچال به فعالیت می پردازد. این فن به نوعی یاری دهنده ی اجزای اصلی یخچال برای شکل گیری پروسه ی انجماد است. یک اختلال جزیی در این فن می تواند مانع از خنک سازی داخل یخچال شود.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: زمان و نحوه تعویض فیلتر یخچال

علائم خرابی فن های یخچال

علائم خرابی فن یخچال بسیار ساده هستند. اغلب اوقات خرابی فن های موجود در یخچال با کنسل شدن یخ زدگی سریع مواد غذایی در فریزر ظهور می کند. در چنین شرایطی ممکن است با صداهای عجیب و غریبی از یخچال نیز رو به رو شوید. به طور کلی از کار افتادگی فن در یخچال های مختلف مساوی است با سرد نشدن داخل دستگاه. البته این موضوع می تواند ریشه در ایرادات ریز و درشت بسیاری داشته باشد و باید زیر نظر کارشناسان مجرب مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه ی تعمیر و تعویض فن داخل یخچال

هزینه ی تعمیر و یا تعویض فن یخچال بستگی به نوع فن دارد. میزان خرابی نیز مسلما عامل مهمی در هزینه های تعمیراتی است. در این بین احتمال دارد پروسه ی تعمیر و تعویض فن های موجود در یخچال های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند. در نتیجه هزینه نیز می تواند کمی بالا و پایین شود. اما جای نگرانی نیست. مرکز سخت افزار ایران بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ارائه می دهد. کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل یخچال ثبت کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.