اشتراک گذاری

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از وسایلی است که امروزه در بسیاری از منازل، آشپزخانه‌های صنعتی و رستوران‌ها وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایده اولیه ساخت ماشین ظرفشویی به اواسط قرن هجده میلادی بازمی‌گردد. تحقق این ایده، در سال ۱۸۵۰ میلادی، توسط «جوئل هافمن»، انجام شد. در ادامه و در سال ۱۸۶۵ میلادی، فردی به نام «آلاکر»، پتنت دیگری به ثبت رسانید که بیشتر شبیه به نوعی سیستم دستی برای شستشوی ظروف بود.

این دستگاه نیز به صورت فراگیر مورد استفاده کاربران قرار نگرفت. پیشرفت‌ها در زمینه طراحی و تولید ماشین‌های ظرفشویی ادامه داشت تا اینکه در دهه ۱۹۵۰ میلادی، با پیشرفت‌های انجام گرفته، ماشین‌های ظرف‌شویی جدید، با استاندارد کاربرد در آشپزخانه‌های خانگی به بازار عرضه گردید.

ماشین‌های ظرفشویی استفاده شده در عصر حاضر نیز همچون سایر دستگاه‌های مکانیکی بی‌نقص نبوده و گاه دچار اشکال و ایراد در عملکرد عادی خود می‌شوند. در بخش‌های آتی ضمن پرداختن به برخی از شایع‌ترین اشکالات ایجاده شده در ماشین‌های ظرفشویی شما را با یکی از مجهزترین مراکز تعمیر ظرفشویی آشنا خواهیم کرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی به عنوان یک ماشین متشکل از قطعات ریز و درشت بسیاری است که هر آن امکان بروز خرابی در هر یک از این قطعات وجود دارد. اما آنچه که بروز خرابی در این دستگاه را به تأخیر می‌اندازد آشنایی با ساز و کار آن و رعایت استانداردهای مرتبط با نگهداری از آن است. از همین رو در بخش زیر برآن شده‌ایم تا ضمن شرح کارکرد برخی از قطعات این دستگاه، شیوه تعمیر و نگهداری از آنها را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

تعمیر مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی:

وجود اشکال در میکروسویچ درب، خرابی تایمر یا برد کنترل، کار نکردن کلید‌های انتخاب، خرابی رله‌ی استارت موتور، وجود اشکال در فیوز حرارتی و موتور محرک برخی از شایع‌ترین عللی هستند که ممکن است سبب روشن نشدن ماشین ظرفشویی ‌گردند.

اگر ماشین ظرفشویی شما نیز در طول روزهای اخیر به مشکل روشن نشدن دچار شده است می‌توانید سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر این مشکل را از طریق تماس با کارشناسان ما و ثبت درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر ماشین ظرفشویی ثبت نمایید.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی:

در شرایطی که پمپ تخلیه ظرفشویی کار خود را به درستی انجام ندهد عملاً استفاده از این دستگاه کاری عبث خواهد بود زیرا کثیفی ظرف ها برطرف نخواهد شد. بهتر است سرویس های مرتبط با تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به تعمیرکاران و متخصصان حوزه تعمیر ماشین ظرفشویی محول شود تا از بروز خرابی های دوچندان در دستگاه پیشگیری شود.

تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی شامل این مراحل خواهد بود: به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی، خارج‌سازی صفحه زیرین، خارجسازی سنسور آنتیفلود، بررسی واشر (کاسه نمد) پمپ جدید، تعویض پمپ تخلیه، بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی و در نهایت نصب مجدد صفحه و سنسور آنتی‌فلود.

تعمیر خرابی‌های ماشین ظرفشویی:

همانگونه که گفته شد ماشین ظرفشویی متعدد از قطعات ریز و درشت بسیاری است که امکان بروز خرابی در هر یک از قطعات تشکیل‌‌ دهنده این دستگاه وجود دارد؛ برخی از سرویس‌های مرتبط با این دستگاه که توسط کارشناسان مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ارائه می‌گردد عبارتند از:

تعمیر و تعویض موتور شستشو، تعویض درب قفل ظرفشویی، تعویض هیتر ظرفشویی، تعویض و تعمیر پمپ تخلیه، تعویض واشر درب، تعویض بازوی اسپری، تعویض لاستیک درب ظرفشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی که ظرفها را تمیز نمی شوید، تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی، تعمیر ظرفشویی با مشکل روشن نشدن، تعمیر مشکل صدا و نویز ماشین ظرفشویی، تعمیر نشتی ماشین ظرفشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی با مشکل خشک نکردن ظرف‌ها، تعمیر چفت نشدن و قفل نشدن در ماشین ظرفشویی، تعمیر مشکل تخلیه نشدن آب ظرفشویی، سرویس ماشین ظرفشویی و از بین بردن بوی بد آن و…

تعمیر المنت ظرفشویی:

برای تعمیر المنت ماشین ظرفشویی نیاز به ابزار خاص خود دارد؛ این ابزار عبارتند از: المنت هیتر نو، پیچ گوشتی انبردست و حوله که بود یا نبود آن اختیاری است. پس از تهیه این ابزار، می‌بایست دوشاخه ماشین ظرفشویی از برق کشیده شده و شیلنگ آب را خارج کرد. در مرحله بعد ماشین ظرفشویی رو به پشت قرار داده می‌شود.

(از آنجا که المنت ماشین ظرفشویی معمولاً در پایین دستگاه است می‌بایست ماشین به شکلی قرار داده شود که دسترسی به پایین آن آسان باشد). دیگر مراحل تعمیر این بخش از دستگاه که توسط کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی انجام می‌پذیرد عبارت است از: خارج‌کردن صفحه زیرین، خارج کردن سنسور آنتی-فلود، خارج کردن پمپ و هیتر، جداسازی هیتر از لوله‌ها، جایگزین کردن هیتر و در نهایت راه‌اندازی مجدد ظرفشویی.

تعمیر دکمه‌های ظرفشویی:

در صورت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی موردی که می‌بایست تست و بررسی گردد، برد کنترل اصلی است. اما پیش از این کار توصیه می‌شود عملکرد صفحه نمایش این دستگاه تست و بررسی گردد. در صورتی که تنها برخی از دکمه‌های صفحه نمایش ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند، احتمالاً نیاز به تعویض تاچ‌پد و کنترل پنل است.

در تعویض تاچ پد و کنترل پنل به ساختار ماشین ظرفشویی دقت نمایید. چه در بعضی از دستگاه‌ها صفحه‌ی تاچ و کنترل پنل از هم جدا هستند، و می‌توان هر کدام از آنها را به صورت مجزا تعویض کرد. اما در برخی از دستگاه‌ها تاچ و کنترل پنل یکپارچه هستند و در صورت خرابی یکی از آنها، هر دو می‌بایست عوض شوند.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی

شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مشاهده هر گونه اشکال و ناکارامدی در ماشین ظرفشویی مورد استفاده خود، با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تماس گرفته و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. بلافاصله پس از تماس شما، هماهنگی‌های لازم جهت اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی در محل انجام شده و خدمات مورد نیاز به شما ارائه می‌گردد.

برخی از خدمات مرتبط با تعمیر ماشین ظرفشویی که توسط کارشناسان این مرکز ارائه می‌گردد عبارتند از: تعمیر و تعویض موتور شستشو، تعویض درب قفل ظرفشویی، تعویض هیتر ظرفشویی، تعویض و تعمیر پمپ تخلیه، تعویض واشر درب، تعویض بازوی اسپری، تعویض لاستیک درب ظرفشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی با مشکل تمیز نشتن ظرفها، تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی،

تعمیر ظرفشویی با مشکل روشن نشدن، تعمیر مشکل صدا و نویز ماشین ظرفشویی، تعمیر مشکل نشتی ظرفشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی با مشکل خشک نکردن ظرف‌ها، تعمیر مشکل چفت نشدن و قفل نشدن در ماشین ظرفشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی با مشکل عدم تخلیه آب، سرویس ماشین ظرفشویی و از بین بردن بوی بد آن و…

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.