جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نشتی یخچال

نشتی آب یخچال یکی از اشکالاتی است که ممکن است در یخچال فریزرهای امروزی اتفاق بیفتد. در این شرایط، به دلایل متعددی، -که در بخش‌های آتی به آنها خواهیم پرداخت- یخچال دچار نشتی شده و آب موجود در آن به بیرون خارج می‌شود. جهت رفع این اشکال، می‌بایست برخی از قطعات یخچال توسط کارشناسان تعمیر لوازم خانگی مورد بررسی قرار گیرد تا قطعات دخیل در نشتی یخچال، تعمیر و در صورت نیاز تعویض گردند.

برای تعمیر نشتی یخچال نیاز است تا بخش‌هایی نظیر واشر درب یخچال ، مسیر تخلیه دیفراست (یخ‌زدایی) و نیز سینی تخلیه یخچال بررسی گردد. چرا که احتمالاً بروز این اشکال، به دلیل وجود ایراد در یکی از این سه بخش است. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تخصصی تعمیر یخچال تماس بگیرید. بلافاصله پس از تماس شما، کارشناسان تعمیر یخچال در محل حضور یافته و جهت تعمیر و رفع اشکال پیش آمده اقدام می‌کنند.

نشتی یخچال

عیب‌یابی و تعمیر نشتی یخچال

1. بررسی واشر درب یخچال:

یکی از عللی که می‌توان نشتی یخچال را سبب گردد، خرابی واشر یخچال است. در صورت خرابی عایق درب یخچال، هوای گرم به راحتی وارد و هوای سرد از یخچال خارج می‌شود. این کار ضمن بالا بردن دمای یخچال، سبب کار کردن‌های بی‌وقفه یخچال می‌شود. این کار کردن‌های طولانی مدت، سبب تراکم قطرات آب در اطراف کویل خنک کننده می‌شود. در طول زمان، این آب جمع شده و گودال آب تشکیل می‌دهد.

در صورت مشاهده آب در خارج از یخچال، لاستیک‌های درب یخچال را بررسی کنید. در صورت مشاهده‌ی تغییر شدن در واشرهای درب یخچال، آنها را با آب داغ مالش دهید. این کار واشرها را نرم کرده و سفتی انها را از بین می‌برد. برای نرم شدن لاستیک‌ها می‌توانید اندکی وازلین مابین درزبندی لاستیک‌ها بمالید. در صورت عدم رفع مشکلات ایجاد شده در واشرها و لاستیک درب یخچال، توصیه می‌شود از کارشناس تعمیر یخچال کمک بگیرید.

2. بررسی مسیر تخلیه دیفراست (یخ‌زدایی) یخچال:

مسیر تخلیه دیفراست مورد دیگری است که در صورت نشتی یخچال می‌بایست بررسی شود. چرا که مسیر تخلیه، آب جمع شده را به خارج از یخچال به روی محفظه‌ای روی موتور یخچال هدایت می‌کند. در طول زمان، یخ و یا آشغال ممکن است مسیر تخلیه را مسدود کند و همین موضوع نشتی یخچال را سبب گردد.

در صورت مشاهده نشتی، مسیر تخلیه یخ‌زدایی را پیدا کرده و مشکل را برطرف نمایید. برای یافتن محل تخلیه بهترین راه، مراجعه به دفترچه‌ی راهنمای یخچال است چرا که مسیر تخلیه دیفراست در هر یخچال متفاوت است. برای رفع گرفتگی مسیر تخلیه، استفاده از مخلوط آب و جوش شیرین (یک قاشق چای‌خوری جوش شیری و ۲ فنجال آب) توصیه می‌شود.

3. بررسی سینی تخلیه یخچال

همانگونه که می‌دانید، یخچال‌های امروزی آب را به داخل محفظه تخلیه انتقال می‌دهند تا این آب، با گرمای کمپرسور تبخیر شود. در برخی موارد مشاهده شده که ‌حرکت و شکستگی سینی، سبب نشتی شده است. جهت آزمایش سینی تخلیه، شبکه‌ی جلوی یخچال را در آورده و مسیر تخلیه را دنبال کنید تا سینی را پیدا کنید.

ممکن است لازم باشد تا یخچال را به جلو کشیده و از دیوار دور کنید تا بتوانید مسیر تخلیه را پیدا کنید. سینی تخلیه را بیرون کشیده و دنبال سوراخ یا شکستگی بگردید. در صورتی که نشتی یخچال به دلیل خرابی سینی باشد، می‌توانید با خرید یک سینی نو و تعویض نمونه معیوب، مشکل پیش آمده را برطرف نمایید.

4. علل دیگر نشتی یخچال

در صورتی که با بررسی موارد فوق، هیچ‌گونه اشکالی در یخچال مشاهده نکردید، احتمالاً اشکال پیش آمده به دلیل وجود ایراد در یکی از قطعات داخلی یخچال است. توجه داشته باشید که مشکل نشتی یخچال می‌بایست در اسرع وقت برطرف گردد چرا که رطوب داخلی مداوم می‌تواند به موتور فن و قسمت‌های الکترونیکی آسیب رسانده و باعث رسوب شود.

ضمن آنکه در برخی موارد، نشتی پیش آمده به دلیل نشتی مبرد (گاز خنک‌کننده) است که این مورد نیز می‌بایست بررسی و در اسرع وقت رفع گردد. (گاز مبرد سمی و آسیب‌زننده به سلامت انسان است). در این شرایط توصیه می‌شود از حضور کارشناسان و متخصصان در حوزه تعمیر یخچال کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها سرویس‌های تخصصی مرتبط با یک محصول به مراجعان ارائه می‌گردد. (شایان ذکر است غالب سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان و تعمیرکاران نمایندگی تعمیر لوازم خانگی بصورت سرویس در محل است). نمایندگی تعمیر لوازم خانگی با تجهیز فضای خویش به پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر و حضور زبده ترین کارشناسان، این امکان را فراهم ساخته است تا دستگاه‌ها و لوازم خانگی معیوب، به بهترین شکل ممکن تعمیر گردد.

شایان ذکر است سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات لوازم خانگی، به دلیل اطمینان از سطح مهارت و خبرگی کارشناسان این مرکز، گارانتی و ضمانت گشته است. بعلاوه سرویس های انجام شده بر روی دستگاه، تا رفع نهایی اشکالات پیش آمده و بازیابی کیفیت آن ادامه خواهد داشت و در نهایت، آنچه که صاحب دستگاه تحویل خواهد گرفت، محصولی تعمیر شده و بی‌عیب‌و‌نقص است که کلیه اختلالات آن برطرف شده است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.