جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر شیر برقی کولر گازی

با نزدیک شدن فصل گرما زمان آن فرا رسیده که کولر گازی تغییر مسیر بدهد و از حالت گرمایش کولر به سرمایش برود. این مسئله، وظیفه اصلی شیر برقی کولر گازی است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد تغییر حالت کولر گازی دو منظوره خود را داشته باشید، اما کولر همچنان بر روی وضعیت قبلی قرار بگیرد. در واقع این موضوع دلیلی برای مشکل باد گرم زدن دستگاه است که باید تحت نظر تکنسین های مجرب تعمیر گردد. مرکز سخت افزار ایران همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بوده و کلیه اقدامات مرتبط با تعویض و تعمیر شیر برقی کولر گازی را در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می دهد. در ادامه این مطلب نیز شما را با کلیه جوانب تعمیراتی شیر برقی کولر گازی آشنا می سازیم.

سیستم کاری شیر معکوس کولر گازی

شیر برقی کولر گازی یا همان شیر معکوس دارای قطعه‌ی متحرکی است که باعث تغییر مسیر گاز می‌شود. این قطعه توسط جریان الکتریکی که در کویل شیر برقی وجود دارد، فعالیت می کند. زمانی که جریان الکتریکی از کویل شیر برقی کولر گازی عبور می کند، میدان مغناطیسی خاصی ایجاد می گردد که جریان گاز و در واقع مسیر حرکت کولر را با  جا به جایی هسته آهنی موجود تعیین می نماید. بنابراین سیستم کاری شیر برقی کولر گازی با باز و بسته کردن درگاه هایی همراه می شود که جریان گاز را به طور کامل قطع می کند و یا به درون مسیر خاصی هدایت می نماید.

مشکلات رایج شیر برقی کولر گازی

رایج ترین مشکلی که می تواند فعالیت شیر برقی کولر گازی را دچار اختلال کند، گیر کردن آن است. زمانی که این شیر گیر می کند، تنظیم گرمایش کولر گازی قفل شده، همچنین عملیات خنک سازی همچنان ادامه می یابد و کولر قدرتی برای تغییر آن ندارد. گاهی نیز ممکن است تغییر مسیر شیر معکوس کولر گازی به طور کامل شکل نگیرد. در چنین شرایطی احتمال دارد در حالت سرمایش کولر مقداری باد گرم هم تولید کند.

فراموش نکنید که تداوم استفاده از کولر به هنگام بروز این مشکل می تواند باعث ایجاد آسیب های فراوانی در کمپرسور دستگاه شود. سوختن سیم پیچ های شیر برقی نیز از دیگر مشکلاتی است که عملکرد آن را مختل می کند. البته قطعی رابط های این سیم پیچ ها نیز موضوع مهمی است که باید تعمیر شود تا جریان برق مناسب به شیر برقی کولر گازی برسد.

تعمیر و تعویض شیر برقی کولر گازی

شیر برقی کولر گازی در پمپ های حرارتی دستگاه قرار گرفته و در صورتی خرابی باید بدون فوت وقت تعمیر شود. خرابی این بخش می توانند به شکل گیری اختلالات کمپرسور و در نتیجه نیاز تعمیر کمپرسور کولر ختم شود. عموما ایرادات ساختاری شیر معکوس کولر گازی قابل تعمیر نیست. این قطعه دارای اجزای مختلف و آسیب پذیری است که در اغلب اوقات راهی برای تعمیر آن ها وجود ندارد. به طور کلی کارشناسان مرکز سخت افزار ایران تعمیر شیر برقی کولر گازی را توصیه نمی کنند. زیرا احتمال دارد پس از مدتی فعالیت، مجددا آن بخش تعمیر شده دچار اختلال شود.

ساختار بدنه، ورودی و خروجی سیال، سیم پیچ، قاب سیم پیچ، اتصال سیم ها، میله فلزی، فنر و دریچه خروجی و دیگر اجزای شیر برقی کولر گازی به گونه ای می باشند که طی اعمال فرآیند تعمیر، آسیب پذیرتر از قبل نیز خواهند شد. خاطرنشان می نماییم که کارشناسان ما در واحد تعمیرات کولر گازی هر بخش از شیر برقی را با نمونه مرغوب و کارآمد تعویض می نمایند تا پس از جایگزینی، کولر با کیفیت اولیه خود شروع به فعالیت کند.

نمایندگی تعمیر کولر گازی

نمایندگی تعمیر کولر گازی مرکز مجازی برای بازیابی انواع کولر گازی های موجود در بازار است این مرکز ضمن توجه به پارامترهای استاندارد قادر به رفع کلیه اختلالات ساختاری کولرهای گازی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. ارائه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از دیگر ویژگی های بارز  نمایندگی تعمیر کولر گازی است که استفاده از سیستمی بی نقص را تضمین می نماید. لازم به ذکر است که این مجموعه با ارائه سرویس های تعمیر در محل نیز به رفاه و آسایش شما مشتریان خود اندیشیده و همواره آماده خدمت رسانی است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.