جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل آب دادن پکیج

نشتی آب در پکیج یکی از شایع ترین عیب های این سیستم گرمایشی می باشد که احتمال دارد برای تمامی کاربران این دستگاه اتفاق بیافتد. در اکثر مواقع مشکل آب دادن پکیج از سوی کاربران جدی گرفته نمی شود و ممکن است پکیجی مدت ها گرفتار این مشکل باشد، گاهی این بی توجهی صرف نظر از خطرناک بودن آن، عواقب ناخوشایند فراوانی را به دنبال دارد که موجب پرداخت هزینه های تعمیر و تعویض گزافی نیز می شود. در اینجا به شناسایی علل آب دادن پکیج و نیز راهکارهای رفع آن می پردازیم.

مشکل آب دادن پکیج

علل آب دادن پکیج

سیستم کاری پکیج توسط یک مبدل و یا دو مبدل کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی را انجام می دهد. جدا از آن که حجم و اندازه پکیج چقدر است و یا پکیج از نوع تک مبدله است و یا دو مبدله، عوامل تخریبی زیادی می تواند سبب آب دادن سیستم گرمایشی پکیج شود. عمده ترین دلایلی که می تواند موجب پیدایش مشکل آب دادن سیستم گرمایشی پکیج و یا به اصطلاح نشتی آب در پکیج شود عبارتند از:

  • عدم آب بندی درست اتصلات زیر پکیج
  • سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها
  • پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه
  • خراب شدن شیر تخلیه دستگاه
  • نشتی آب در پکیج از ناحیه ی پمپ
  • خرابی شیر پرکن

عدم آب بندی درست اتصلات زیرین

در نصب پکیج به غیر از شیلنگ های پیسواری که به خود دستگاه متصل می گردد،  اتصالات دیگری مانند زانو، چپقی، سختی گیر و … نیز در زیر دستگاه شکل می گیرد. هر یک از این اتصالات اگر به خوبی آب بندی نشده باشند،  به راحتی می توانند باعث آب دادن پکیج شوند. در اکثر مواقع مشکل اختلال در اتصالات زیرین در هنگام تعمیر پکیج و سرویس آن و یا در همان زمان نصب پکیج رخ می دهد، اما گاهی با بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی نیز پدیدار می شود که رفع آن نیازمند به دانش یک سرویسکار مجرب می باشد.

سوراخ شدن یکی از مبدل ها

در سیستم داخلی پکیج گاها پیش می آید که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب در دستگاه، آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شود و با سوراخ شدن بدنه بیرونی مبدل، نشتی با نمایان شدن قطراتی در زیر دستگاه پدیدار می شود. در هنگام استفاده از سیستم گرمایشی پکیج باید دقت کنید که در زمان نشتی شاهد افت فشار در دستگاه نباشید، چراکه در چنین شرایطی احتمال دارد آب دادن پکیج باعث تخلیه ی مدار گرمایش و افت فشار سیستم شود. در صورت پیدایش چنین حالتی  باید از لحاظ حفظ ایمنی محیط تا رفع اختلال پیش آمده دستگاه را خاموش کنید.

پارگی لوله و اتصالات درونی دستگاه

در درون پکیج معمولا حرکت آب در مدارهای مختلف دستگاه جهت انجام عملیات مختلف، به غیر از مبدل ها از بین لوله ها و اتصالات دیگر نیز انجام می شود، این مسیر حرکت را همواره خطرهایی چون رسوب و ترک تهدید می کند. عمده ترین دلیل نشتی از زیر پکیج که عامل آن اتصالات درونی باشد، مرتبط با خرابی اورینگ و یا واشر در میان اتصالات می باشد. در صورت وجود پارگی مسیر حرکت لوله ها، تنها راه پیش رو بازیابی اتصال تخریب شده می باشد.

خرابی شیر تخلیه

شیر تخلیه یا همان شیر اطمینان در قسمت زیرین اتصالات پکیج و به منظور کنترل فشار داخلی پکیج تعبیه شده است. این قطعه بخصوص در زمان هایی که به دلیل خرابی منبع انبساط و یا باز ماندن شیرپرکن دستگاه و یا هر دلیل دیگر بار پکیج افزایش پیدا کند، مورد استفاده قرار گرفته و به کنترل شرایط ساختاری پکیج می پردازد. در برخی از مواقع به دلیل فرسودگی، وارد شدن شوک گرمایی و یا ضربات غیر منتظره این شیر خراب شده و موجب نشتی آب در پکیج می شود که نیاز به تعمیر فوری دارد.

خرابی در ناحیه ی پمپ

ریشه ی آب دادن سیستم گرمایشی پکیج ممکن است در اختلالات مرتبط با پمپ آن باشد. پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله ها کاربرد زیادی دارد. این پمپ اغلب مقاومت بالایی دارند، ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند که با اصلاح سیم کشی و یا تعویض پمپ مشکل گرمایش تجهیزات گرمایشی حل می شود.

به طورکلی پمپ پکیج بخصوص در پکیج های دو مبدله مرتبا باید کار کند و این موضوع باعث می شود طول عمر پمپ پکیج در پکیج های دو مبدله نسبت به تک مبدله کمتر باشد. گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها، همراه با پیدایش معضل آب دادن در پکیج رخ می دهد که با تعمیر و یا تعویض آن توسط تعمیرکاران حرفه ای می توان این مشکل را برطرف ساخت.

خرابی شیر پرکن

زمانی که شیر پرکن پکیج دچار اختلال شود، بالا رفتن فشار داخلی دستگاه نیز پدیدار می شود. نشتی شیر پرکن باعث می شود تا آب عموما وارد مدار گرمایش شده، فشار آن بالا رفته و مشکل نشتی آب در پکیج نمایان شود، بنابراین در صورتی که شیرپرکن بنا به هر دلیلی دچار آسیب و یا ترک خوردگی شود، جهت جلوگیری از آب دادن سیستم گرمایشی پکیج، نیاز به تعمیر وجود دارد.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نشتی آب در پکیج یکی از شایع ترین عیوب این سیستم گرمایشی می باشد که احتمال دارد برای تمامی کاربران این دستگاه اتفاق بیافتد. گاهی بی توجهی به این مشکل صرف نظر از خطرناک بودن آن، عواقب ناخوشایند فراوانی را به دنبال دارد که موجب ایجاد هزینه های تعمیر و تعویض گزافی نیز می شود. ما در نمایندگی تعمیرات پکیج کلیه ی خدمات مرتبط با تعمیرات، سرویس ، پشتیبانی انواع سیستم های گرمایشی و خرید پکیج را توسط کارشناسان و تکنسین های مجرب و حرفه ای ارائه داده و موجب اعمال کارکرد صحیح پکیج جهت رفاه کاربران آن می شویم.

4/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.