جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض لاستیک ماشین لباسشویی چگونه است؟

آیا شما هم صداهای عجیب و غریبی از ماشین لباسشویی خود می‌شنوید اما نمی‌دانید دلیل این صداهای آزاردهنده چیست؟ درواقع یکی از دلایلی که ماشین لباسشویی سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند، پاره شدن یا سوراخ شدن لاستیک دور درب لباسشویی است که در این صورت به تعویض نیاز دارد. اما چطور باید لاستیک ماشین لباسشویی را تعویض کرد؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا تعویض لاستیک ماشین لباسشویی را به شما آموزش دهیم.

تعویض لاستیک ماشین لباسشویی

از کجا بفهمیم زمان تعویض لاستیک ماشین لباسشویی رسیده است؟

شاید خیلی از کاربران با نقش لاستیک ماشین لباسشویی یا اهمیت آن در این وسیله کاربردی آشنا نباشند اما بدون تردید یکی از مهم‌ترین قطعات لباسشویی، لاستیک آن است. درواقع استفاده از لاستیک بین محفظه‌ای که لباس‌ها در آن قرار می‌گیرند با درب ماشین لباسشویی، راهکاری هوشمندانه جهت کاهش صدای ماشین لباسشویی است.

لاستیک درب ماشین لباسشویی بین محفظه لباس یا همان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی فاصله ایجاد می‌کند از این‌رو ماشین لباسشویی در دور تند صدای ناهنجاری از خود تولید نمی‌کند. بنابراین اگر صداهای عجیب و غریبی از ماشین لباسشویی خود شنیدید بهتر است احتمال خرابی لاستیک آن را نیز در نظر بگیرید. عواملی مانند پارگی، پوسیدگی، سوراخ شدن و جرم گرفتن موجب خرابی و تعویض لاستیک ماشین لباسشویی می‌شوند.

نحوه تعویض لاستیک ماشین لباسشویی

1. جهت تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی، ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.

2. اکنون باید درب بالایی ماشین لباسشویی را باز کرده و از روی آن بردارید. توجه داشته باشید که درب بالایی ماشین لباسشویی با استفاده از دو پیچ در عقب ماشین لباسشویی محکم شده است.

3. حالا نوبت به باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی است. پیچ‌های پنل جلویی لباسشویی در پشت آن قرار گرفته‌اند که از داخل ماشین لباسشویی دیده می‌شوند.

4. در این مرحله باید قاب روی ماشین لباسشویی را باز کنید. البته پیچ‌های قاب لباسشویی در زیر جاپوردی آن قرار گرفته‌اند. بنابراین ابتدا باید جا پوردی را به آرامی از دستگاه خارج کنید تا بتوانید به پیچ‌های قاب لباسشویی دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را باز کنید.

5. پس از باز کردن پیچ‌های قاب جلویی لباسشویی باید تمامی کابل‌های ارتباطی به برد لباسشویی را به آرامی از آن جدا کنید. سپس خارهای قاب را یکی یکی جدا کرده و قاب را کامل دربیاورید.

6. در پایین لباسشویی دربی برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه شده است که باید آن را کامل باز کنید.

7. پیچ میکروسوئیچ درب لباسشویی را باز کنید و کابلی که به آن متصل شده است را جدا کنید تا قاب جلویی دستگاه کامل جدا شود.

8. اکنون نوبت تعویض لاستیک ماشین لباسشویی است. دور لاستیک درب ماشین لباسشویی یک سیم و یک فنر قرار دارد به گونه‌ای که یکی به محفظه لباس و دیگری به بدنه جلویی ماشین لباسشویی متصل است. شما باید با استفاده از ابزاری به نام انبر خار جمع کن، فنر را کمی باز کنید تا سیم از دور لاستیک خارج شود.

9. سپس لاستیک آسیب‌دیده را بیرون بیاورید و لاستیک جدید را جایگزین آن کنید.

10. برای بستن لاستیک ماشین لباسشویی و تمامی اجزایی که از روی ماشین لباسشویی جدا کردید، کافیست همین مراحل را به صورت معکوس انجام دهید.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل توسط متخصصان حرفه‌ای

ارائه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل نه تنها موجب راحتی کاربران می‌شود بلکه مزایای دیگری مانند: صرفه‌جویی در زمان و هزینه کاربر و نظارت او بر نحوه کار تعمیرکار را به دنبال دارد. نمایندگی ماشین لباسشویی نیز برای جلب رضایت کاربران و راحتی آن‌ها به ارائه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل می‌پردازد. درنتیجه می‌توانید جهت نصب، تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی خود با این مرکز تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

برخوردار بودن از نیروهای مجرب و تجهیزات پیشرفته، کیفیت بالا، سرعت در تعمیرات و دریافت هزینه مناسب از ویژگی‌های بارز نمایندگی ماشین لباسشویی است. خدمات نمایندگی ماشین لباسشویی شامل نصب، سرویس و تعمیر انواع ماشین لباسشویی می‌باشد. درضمن تعمیر ماشین لباسشویی در این مرکز به هیچ برند یا مدل خاصی محدود نمی‌باشد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.