اشتراک گذاری

تعمیرات کولر گازی

متأسفانه کولر گازی جزو آن گروه از لوازم خانگی است که کاربر در طول استفاده از آن، ممکن است بارها ناچار به تعمیر و یا تعویض قطعات آن گردد. با توجه به این موضوع مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت دریافت خدمات مرتبط با تعمیرات کولر گازی بسیار اهمیت خواهد داشت. مراجعه به یک مرکز مجاز، سبب می‌گردد تا سرویس‌های ارائه شده بر روی دستگاه بر اساس استانداردهای تعمیر باشد و کولر در پایان تعمیر، کیفیت نخستین خود را بازیابد.

بی‌توجهی به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز، سبب بازگشت عیوب به دستگاه و تحمیل هزینه‌های دو چندان به صاحب کولر گازی می‌گردد. بنابراین توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر گونه اشکال در دستگاه صرفاً به مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات کولر گازی مراجعه شود.

تعمیر برد کولر گازی - ac

تعمیر برد کولر گازی

کولر گازی روشن نمی‌شود، سرد و گرم نمی‌کند، اتصالی برق دارد، فن کولر گازی روشن می‌شود اما کمپرسور آن کار نمی‌کند، میزان خنک‌کنندگی کولر کم است و بعد از مدتی خود به خود خاموش می‌شود. این مشکلات اکثر مواقع یقه کاربران کولر گازی را می‌گیرند و موجب می‌شوند کولر گازی در روزهای گرم سال، کاربر را تنها بگذارد. جالب است بدانید که منشأ بروز تمامی این مشکلات، خرابی برد کولر گازی است.

اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در کولر گازی خود روبه‌رو شدید، مطمئن باشید که برد آن آسیب دیده است و به تعمیرات نیاز دارد. بنابراین بهتر است با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند و خدمات تعمیر برد کولر گازی را به شما ارائه دهند. خدمات تعمیر و تعویض برد کولر گازی در مرکز سخت‌افزار ایران شامل: عیب‌یابی برد کولر گازی، تعمیرات تخصصی برد کولر گازی و تست نهایی دستگاه می‌باشد.

تعویض شیر برقی کولر گازی

همه ما می‌دانیم که می‌توان از کولر گازی هم به عنوان سیستم گرمایش استفاده کرد و هم به عنوان سیستم سرمایش. برای اینکه بتوانیم سیستم گرمایش کولر گازی را فعال کنیم باید بتوانیم مسیر سیکل تبرید کولر یا به زبان ساده مسیر رفت و برگشت گاز مبرد را جابجا کنیم. درواقع برای انجام این کار از شیر برقی استفاده می‌شود. بنابراین وظیفه شیر برقی کولر گازی جابجا کردن مسیر رفت و برگشت گاز مبرد است.

اکثر مواقع بالا رفتن بیش از حد دمای کندانسور موجب می‌شود که بوش‌های پلاستیکی در شیر برقی از بین بروند و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود. در این حالت کولر گازی قادر به تغییر حالت نیست به گونه‌ای که نمی‌تواند حالت سرمایش را به گرمایش یا برعکس تغییر دهد.

تعمیر کمپرسور کولر گازی

قلب تپنده کولر گازی، کمپرسور یا همان موتور کولر گازی است که نقش اکسیژن‎رسان به سایر اجزای این دستگاه را بازی می‌کند. درواقع کمپرسور کولر گازی، گاز را از اواپراتور که یک نوع مبدل حرارتی است می‌کشد و آن را به کندانسور که وظیفه کنترل دما را برعهده دارد، انتقال می‌دهد. درصورتی که صدا و لرزش بیش از حدی در کمپرسور کولر گازی به وجود بیاید، کولر گازی سرمای کافی انتقال ندهد یا اینکه فن بیرونی دستگاه روشن شود اما کمپرسور آن روشن نشود، باید بدانید که کمپرسور کولر گازی خراب شده است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

می‌توانید برای تعمیرات تخصصی کمپرسور کولر گازی با مرک سخت‌افزار ایران تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز ضمن عیب‌یابی دقیق، تعمیرات این دستگاه را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

تعمیر فن کولر گازی

اگر کلید فن روی تمامی حالت‌ها فعال باشد ولی فن روشن نشود، اگر کمپرسور و فن هر دو فعال باشند ولی میزان خنک‌کنندگی کولر کم باشد یا اینکه کولر به هیچ‌وجه باد سرد ندهد، یعنی اینکه فن کولر گازی خراب شده است. فن کولر گازی از دو بخش اصلی شامل: موتور و کلید چند حالته تشکیل شده است که موتور آن هوای لازم جهت انتقال به اواپراتور را تامین می‌کند و کلید چند حالته نیز سرعت‌های مختلف فن را تنظیم می‌کند.

بنابراین تکنسین‌های متخصص مرکز سخت‌افزار ایران درصورت بروز نشانه‌های خرابی فن کولر گازی که به آن‌ها اشاره کردیم، دو بخش اصلی این قطعه را مورد عیب‌یابی قرار می‌دهند و آن‌ها را تعمیر می‌کنند.

مرکز تخصصی سرویس و تعمیرات کولر گازی

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز تخصصی پیشرو در ارائه سرویس‌های مرتبط با انواع کولر گازی (اعم از اسپلیت، ایستاده، پنجره‌ای و …) است. متقاضیان سرویس‌های مرتبط با تعمیرات کولر گازی و یا سرویس‌های مرتبط با آن نظیر نصب، راه‌اندازی، شارژ گاز، گردگیری و … می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت سرویس‌های کولر گازی را ثبت نمایند.

سرویس های ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر کولر گازی منحصر به نوع خاصی از این دستگاه نیست و تمامی مدل‌های آن اعم از کولر گازی پنجره‌ای، کولر گازی اسپیلت، کولرگازی پرتابل، کولر گازی ایستاده و … را شامل می‌گردد. برخی از خدمات مرتبط با انواع کولر گازی عبارتند از: تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی، تعمیر مشکل کار نکردن کمپرسور، تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کولرگازی، تعمیر مشکل سرمای بیش از حد کولر و اتومات نشدن کولر و … .

عیب یابی و تعمیرات کولر گازی

 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی (احتمالاً دستگاه برق ندارد و یا دوشاخه یا سیم رابط کولر معیوب است)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی (خراب بودن کلید اصلی)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی (قطع بودن سیم‌های رابط کولر گازی)
 • رفع اشکال روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور در مرکز تعمیرات کولر گازی ( قطع بودن فاز یا نول اصلی کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (خراب بودن ترموستات)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن (معیوب بودن موتور فن)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (قطعی مکرر اورلود)
 • رفع اشکال روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور در مرکز تعمیر ات کولر گازی (خرابی کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (خرابی خازن راه انداز کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور (قطع‌بودن فاز یا نول اصلی فن)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور(خرابی کلید فن)
 • رفع اشکال روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور در مرکز تعمیر کولر (خرابی خازن راه انداز موتور فن)

موارد تعمیر کولر گازی

 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (تنظیم نبودن ترموستات)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (نیم‌سوز شدن موتور فن)
 • رفع اشکال کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر در مرکز تعمیرات کولر (کثیفی فیلتر خروجی هوا)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر مسیر (مسدود بودن ورودی هوا)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (خرابی یاتاقان های محور فن)
 • برق داشتن بدنه کولر (وجود اشکال در کمپرسور و یا فن، خازن ها و یا سیم های رابط)
 • سرمای بیش از حد کولر و اتومات نشدن کولر
 • قطع شدن فیوز مخصوص کولر و یا فیوز برق منزل با قرار دادن کلید قدرت کولر بر حالت ON
 • اتصالی کوتاه با روشن کردن موتور فن و یا کمپرسور در کولر
 • رفع مشکل گرم بودن باد خروجی کولر در مرکز تعمیرات کولر گازی
 • تعمیر مشکل داغ شدن موتور یا کمپرسور کولرگازی

سوالات متداول کاربران کولر گازی

تعمیرات کولر گازی

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

به طور کلی توصیه کارشناسان تعمیرات کولر گازی آن است که هر ساله، پیش از آغاز فصل گرما، کولر گازی مورد استفاده توسط یک کارشناس بررسی و در صورت نیاز سرویس گردد. توجه به این موضوع سبب پیشگیری از خرابی دستگاه در طول فصل گرما و افزایش کیفیت قطعات آن می‌گردد. در طول این بررسی می‌توان درستی کارکرد قطعات کولر گازی، نیاز یا عدم نیاز به سرویس دوره‌ای و شستشوی آن، نیاز یا عدم نیاز به شارژ گاز، درستی کارکرد فن و موتور آن و مواردی از این دست را بررسی کرد.

اگر جزو آن گروه از کاربرانی هستید که به دلیل شرایط ویژه‌ی آب و هوایی میزان استفاده شما از کولرگازی کم است، می‌توانید سرویس‌های دوره‌ای را هر دو سال یکبار انجام دهید. نکته مهم در این میان، تماس با مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات کولر گازی و عدم مراجعه به مراکز غیرمجاز است.

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیرات کولرگازی در تهران

اگر از هموطنان عزیز ساکن در شهر تهران و یا کرج هستید، بهتر است پیش از تماس با هر یک از مراکز تعمیرات لوازم خانگی از مجاز بودن آنها مطمئن گردید. واقعیت آن است که مراکز غیرمجاز متعددی ممکن است در سطح شهر اقدام به تبلیغات کرده و شما را تشویق به دریافت خدمات از خود کنند. آنچه که در این میان از شما انتظار می‌رود، هوشمندی و رد این درخواست است. توجه به این مسئله علاوه بر حفظ امنیت شما، ضامن کیفیت خدمات دریافت شده خواهد بود.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز مجاز و استانداردی است که شما می‌توانید جهت دریافت خدمات دوره‌ای مرتبط با سرویس و تعمیرات کولر گازی خود در شهر تهران و یا کرج به آن مراجعه نمایید. مرکز سخت افزار ایران که در طول این سالها، تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصص این حوزه گماشته است، به دلیل برخورداری از پرسنل فنی متخصص و حضور مهندسان زبده، توانسته به عضویت رسمی اتحادیه فن‌آوران ایران درآید و با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، اطمینان مشتریان خود را بیش از پیش به خود جلب کند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات کولر گازی مشمول گارانتی و ضمانت شده است تا کاربارن دغدغه‌ای از باب کیفیت این خدمات نداشته باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.