جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات کولر گازی

متأسفانه کولر گازی جزو آن گروه از لوازم خانگی است که کاربر در طول استفاده از آن، ممکن است بارها ناچار به تعمیر و یا تعویض قطعات آن گردد. با توجه به این موضوع مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت دریافت خدمات مرتبط با تعمیرات کولر گازی بسیار اهمیت خواهد داشت. مراجعه به یک مرکز مجاز، سبب می‌گردد تا سرویس‌های ارائه شده بر روی دستگاه بر اساس استانداردهای تعمیر باشد و کولر در پایان تعمیر، کیفیت نخستین خود را بازیابد.

بی توجهی به این مسئله و مراجعه به مراکز غیرمجاز، سبب بازگشت عیوب به دستگاه و تحمیل هزینه های دو چندان به صاحب کولر گازی می گردد. بنابراین توصیه می شود در صورت مشاهده هر گونه اشکال در دستگاه صرفاً به مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات کولر گازی مراجعه شود.

تعمیرات کولر گازی

تعمیر برد کولر گازی

کولر گازی روشن نمی شود، سرد و گرم نمی کند، اتصالی برق دارد، فن کولر گازی روشن می شود اما کمپرسور آن کار نمی کند، میزان خنک کنندگی کولر کم است و بعد از مدتی خود به خود خاموش می شود. این مشکلات اکثر مواقع یقه کاربران کولر گازی را می گیرند و موجب می شوند کولر گازی در روزهای گرم سال، کاربر را تنها بگذارد. جالب است بدانید که منشأ بروز تمامی این مشکلات، خرابی برد کولر گازی است.

اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در کولر گازی خود رو به رو شدید، مطمئن باشید که برد آن آسیب دیده است و به تعمیرات نیاز دارد. بنابراین بهتر است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز به محل مورد نظر اعزام شوند و خدمات تعمیر برد کولر گازی را به شما ارائه دهند. خدمات تعمیر و تعویض برد کولر گازی در مرکز سخت‌افزار ایران شامل: عیب‌یابی برد کولر گازی، تعمیرات تخصصی برد کولر گازی و تست نهایی دستگاه است.

تعویض شیر برقی کولر گازی

همه ما می دانیم که می توان از کولر گازی هم به عنوان سیستم گرمایش استفاده کرد و هم به عنوان سیستم سرمایش. برای اینکه بتوانیم سیستم گرمایش کولر گازی را فعال کنیم باید بتوانیم مسیر سیکل تبرید کولر یا به زبان ساده مسیر رفت و برگشت گاز مبرد را جابجا کنیم. درواقع برای انجام این کار از شیر برقی استفاده می شود. بنابراین وظیفه شیر برقی کولر گازی جابجا کردن مسیر رفت و برگشت گاز مبرد است.

اکثر مواقع بالا رفتن بیش از حد دمای کندانسور موجب می‌شود که بوش‌های پلاستیکی در شیر برقی از بین بروند و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود. در این حالت کولر گازی قادر به تغییر حالت نیست به گونه ای که نمی تواند حالت سرمایش را به گرمایش یا برعکس تغییر دهد.

تعمیر کمپرسور کولر گازی

قلب تپنده کولر گازی، کمپرسور یا همان موتور کولر گازی است که نقش اکسیژن‎رسان به سایر اجزای این دستگاه را بازی می‌کند. درواقع کمپرسور کولر گازی، گاز را از اواپراتور که یک نوع مبدل حرارتی است می‌کشد و آن را به کندانسور که وظیفه کنترل دما را برعهده دارد، انتقال می دهد. درصورتی که صدا و لرزش بیش از حدی در کمپرسور کولر گازی به وجود بیاید، کولر گازی سرمای کافی انتقال ندهد یا اینکه فن بیرونی دستگاه روشن شود اما کمپرسور آن روشن نشود، باید بدانید که کمپرسور کولر گازی خراب شده است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

می توانید برای تعمیرات تخصصی کمپرسور کولر گازی با مرک سخت افزار ایران تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز ضمن عیب‌یابی دقیق، تعمیرات این دستگاه را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

تعمیر ترموستات کولرگازی

ترموستات یکی از قطعات حیاتی در سیستم های کولرگازی است که برای کنترل دما و عملکرد صحیح کولر استفاده می شود. تعمیر و نگهداری مناسب ترموستات کولرگازی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا عملکرد نامناسب ترموستات می تواند به کاهش کارایی و راندمان کولر، افزایش هزینه های انرژی و نیز ایجاد مشکلات فنی دیگر منجر شود. یکی از مشکلات متداول در ترموستات کولرگازی، عدم خواندن درست دما توسط سنسور است. در این صورت، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد سنسور یا جایگزینی آن باشد. همچنین، بررسی قطعات الکترونیکی و سیم های اتصالی نیز در فرآیند تعمیر مهم است. به این ترتیب هر مشکلی با دمای باد کولر داشتید، لازم است برای تعمیر کولرگازی اقدام کنید. برای این کار می توانید از خدمات حضور تکنسین در محل مجموعه ما استفاده کنید.

تعمیر فن کولر گازی

اگر کلید فن روی تمامی حالت ها فعال باشد ولی فن روشن نشود، اگر کمپرسور و فن هر دو فعال باشند ولی میزان خنک کنندگی کولر کم باشد یا اینکه کولر به هیچ وجه باد سرد ندهد، یعنی اینکه فن کولر گازی خراب شده است. فن کولر گازی از دو بخش اصلی شامل: موتور و کلید چند حالته تشکیل شده است که موتور آن هوای لازم جهت انتقال به اواپراتور را تامین می‌کند و کلید چند حالته نیز سرعت‌ های مختلف فن را تنظیم می کند.

بنابراین تکنسین های متخصص مرکز سخت افزار ایران درصورت بروز نشانه های خرابی فن کولر گازی که به آن‌ها اشاره کردیم، دو بخش اصلی این قطعه را مورد عیب یابی قرار می‌دهند و آن ها را تعمیر می کنند.

تعویض فیلتر هوای کولر گازی

تعویض فیلتر هوا در دستگاه کولر گازی، یکی از موارد حیاتی برای بهبود عملکرد و طول عمر دستگاه است. فیلتر هوا علاوه بر اینکه از ورود ذرات آلوده و خاک به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند، باعث تصفیه هوای داخلی دستگاه نیز می شود. در صورتی که فیلتر هوا به صورت منظم تعویض نشود، ذرات گرد و غبار در داخل دستگاه کولر گازی تجمع پیدا کرده و باعث کاهش عملکرد، افزایش مصرف انرژی و بروز ایراد در دستگاه می شود. بنابراین، به منظور حفظ عملکرد بهینه و طول عمر کولر گازی، تعویض منظم فیلتر هوا حائز اهمیت است.

تعمیر و تعویض خازن کولر گازی

خازن قطعه ای برای ذخیره سازی انرژی الکتریکی است که در کولرهای گازی از آن استفاده می شود. از ترکیب خازن و مقاومت در سیستم اسپلیت ها استفاده می شود تا مدارهای تایمینگ یا زمانبندی شکل بگیرند. چنانچه ایرادی در خازن ها به وجود بیاید، به احتمال زیاد دستگاه کار نخواهد کرد. چنین ایرادی ممکن است به دلیل نوسان جریان برق، سرویس نکردن دوره ای کولر گازی و فرسایش در اثر شارژ و دشارژ زیاد رخ دهد. اگر به هر مشکلی در روشن کردن دستگاه برخوردید، کافی است برای تعمیر کولرگازی خود اقدام کنید. اگر ایراد در خازن باشد، به احتمال زیاد با تعویض قطعه حل خواهد شد.

تعمیر شیرآلات کولر گازی

شیرآلات در دستگاه کولر گازی، مسئولیت کنترل جریان آب را بر عهده دارند. در صورتی که آب آلوده به ذرات درشت مانند املاح زیاد یا خاک، وارد دستگاه شود، می‌تواند باعث خرابی قطعات داخلی به ویژه شیرآلات شود. اگر شیرآلات به موقع تعمیر نشوند، می تواند منجر به نشت آب و کاهش فشار سیستم شود که عملکرد دستگاه را دچار ایراد می کند. بنابراین، برای حفظ عملکرد بهینه و طول عمر کولر گازی، تعمیر و نگهداری شیرآلات دوره ای مهم است. همچنین، سرویس شیرآلات به عنوان یکی از اقدامات پیشگیرانه، می تواند باعث کاهش هزینه های ناشی از خرابی و تعمیر کولر گازی شود.

تعمیر کندانسور کولر گازی

کندانسور قطعه ای است که بدون آن، عمل خنک سازی انجام نمی شود، بنابراین اگر خراب باشد، عملاً وجود کولر گازی فایده ای ندارد. این قطعه با فرآیند تبدیل گاز به مایع، ماده مبرد را وارد چرخه کرده و هوای در گردش را خنک می کند. اگر می بینید که دستگاه شما با وجود پایین آوردن دما، باد گرم تولید می کند، باید احتمال ایراد در این قطعه را در نظر بگیرید و برای تعمیر کولر گازی توسط متخصص اقدام به تماس با مرکز تعمیرات کنید.

مرکز تخصصی سرویس و تعمیرات کولر گازی

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز تخصصی پیشرو در ارائه سرویس های مرتبط با انواع کولر گازی (اعم از اسپلیت، ایستاده، پنجره ای و …) است. متقاضیان سرویس های مرتبط با تعمیرات کولر گازی و یا سرویس های مرتبط با آن نظیر نصب، راه اندازی، شارژ گاز، گردگیری و … می توانند از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت سرویس های کولر گازی را ثبت نمایند.

سرویس های ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر کولر گازی منحصر به نوع خاصی از این دستگاه نیست. این خدمات تمامی مدل های دستگاه اعم از تعمیر کولر گازی پنجره ای، کولر گازی اسپیلت، تعمیر کولر گازی پرتابل، کولر گازی ایستاده و … را شامل می‌گردد. برخی از خدمات مرتبط با انواع کولر گازی عبارتند از: تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی، تعمیر مشکل کار نکردن کمپرسور، تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کولرگازی، تعمیر مشکل سرمای بیش از حد کولر و اتومات نشدن کولر و … .

عیب یابی و تعمیرات کولر گازی

 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولر گازی (احتمالاً دستگاه برق ندارد و یا دوشاخه یا سیم رابط کولر معیوب است)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی (خراب بودن کلید اصلی)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن کولرگازی (قطع بودن سیم‌های رابط کولر گازی)
 • رفع اشکال روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور در مرکز تعمیرات کولر گازی ( قطع بودن فاز یا نول اصلی کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (خراب بودن ترموستات)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن (معیوب بودن موتور فن)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (قطعی مکرر اورلود)
 • رفع اشکال روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور در مرکز تعمیر ات کولر گازی (خرابی کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن شدن فن و کار نکردن کمپرسور (خرابی خازن راه انداز کمپرسور)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور (قطع‌بودن فاز یا نول اصلی فن)
 • تعمیر مشکل روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور(خرابی کلید فن)
 • رفع اشکال روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور در مرکز تعمیر کولر (خرابی خازن راه انداز موتور فن)
مرکز تعمیر کولر گازی

موارد تعمیر کولر گازی

 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (تنظیم نبودن ترموستات)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (نیم‌سوز شدن موتور فن)
 • رفع اشکال کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر در مرکز تعمیرات کولر (کثیفی فیلتر خروجی هوا)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر مسیر (مسدود بودن ورودی هوا)
 • کار کردن کمپرسور و فن هر دو و کم بودن خنک کنندگی کولر (خرابی یاتاقان های محور فن)
 • برق داشتن بدنه کولر (وجود اشکال در کمپرسور و یا فن، خازن ها و یا سیم های رابط)
 • سرمای بیش از حد کولر و اتومات نشدن کولر
 • قطع شدن فیوز مخصوص کولر و یا فیوز برق منزل با قرار دادن کلید قدرت کولر بر حالت ON
 • اتصالی کوتاه با روشن کردن موتور فن و یا کمپرسور در کولر
 • رفع مشکل گرم بودن باد خروجی کولر در مرکز تعمیرات کولر گازی
 • تعمیر مشکل داغ شدن موتور یا کمپرسور کولر گازی

سوالات متداول کاربران کولر گازی

بزرگ ترین مشکلی که در استفاده از کولر گازی رخ می دهد، روشن نشدن آن است. این مشکل دارای دلایل فنی مهمی می باشد. البته سلامت دو شاخه ی برق سیستم و جایگاه اتصال آن به منبع انرژی نیز حائز اهمیت است و باید بررسی شود. اما اگر مشکلی در اتصال دستگاه به برق نباشد، باید ساختار داخلی کولر تحت نظر کارشناسان مجرب تعمیر شود. در این بین اصلی ترین بخشی که باعث روشن نشدن کولر گازی می گردد، برد دستگاه است. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی پس از اعمال مراحل ریزبینانه ی عیب یابی به تعمیر و تعویض برد کولر گازی پرداخته تا دستگاه بدون افت کیفیت دوباره روشن شود.

نمی توان مدت زمان دقیقی برای شارژ دوباره ی گاز کولر گازی تعیین کرد. این فرآیند بستگی به مسائل بسیاری چون میزان استفاده از دستگاه دارد. به خاطر داشته باشید که تاخیر در شارژ گاز کولر گازی، کارایی کمپرسور را مختل می کند و تا سوختن کامل آن پیش می رود. برای جلوگیری از بروز مشکلات کمپرسور نسبت به انجام سرویس های دوره ای منظم اقدام کنید. نحوه انجام فرآیند شارژ گاز کولر گازی احتمال دارد متناسب با  نوع گاز مصرفی دستگاه، مدل و برند سازنده کولر متغیر باشد. کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولر گازی مناسب ترین راهکار را برای شارژ گاز هر کولر گازی انتخاب می نمایند.

نشتی آب در دستگاه هایی مانند کولر گازی باید به سرعت مورد بررسی قرار گیرد. با استفاده از سرویس های دوره ای نمایندگی تعمیرات کولر گازی می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. به هر حال موضوعاتی همچون برفک زدن سیستم داخلی کولر در اثر کاهش گاز، سوراخ بودن شیلنگ یا حوضچه دستگاه، شکستگی حوضچه و مسدود شدن شلنگ دریم منجر به نشتی آب در کولر گازی  می گردند. برای رفع این اختلالات تعویض شلنگ، شارژ دستگاه و نیز تعمیر یا تعویض حوضچه، تجویز می شود. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات کولر گازی نشتی آب را با صرف مدت زمان کوتاهی متوقف می کند.

ساختار درونی کولر گازی از اجزایی تشکیل شده است که با کوچک ترین ایراد کارایی کلی دستگاه را مختل می سازند. عملکرد هر یک از قطعات ریز و درشت کولر به صورت سیستماتیک به یکدیگر وابسته هستند. گاهی احتمال دارد کولر گازی خاموش باشد، اما بخش بیرونی سیستم بی وقفه به فعالیت خود ادامه دهد. این موضوع عموما از دید کاربران نادیده گرفته می شود. اما به مرور زمان منجر به خرابی کامل کمپرسور می گردد. علت بروز مشکل ذکر شده اتصالی رله فرمان کمپرسور است. با استفاده از سرویس در محل نمایندگی تعمیرات کولر گازی بدون فوت وقت از حضور اتصالی خلاص شوید.

گاهی امکان دارد هیچ گونه اختلالی در سیستم کاری کولر گازی دیده نشود، اما دستگاه با تولید سر و صدای زیادی به فعالیت خود ادامه دهد. کارکرد طولانی مدت یکی از اصلی ترین مواردی است که به پیدایش چنین مشکلی ختم می شود. علاوه بر این وجود جسم خارجی در کندانسور، تراز نبودن دستگاه، شکستگی فن ، باز بودن قاب جلویی کولر گازی، لق بودن پایه های کندانسور برخی از عمده ترین دلایل تولید صدای زیاد کولر گازی هستند. در اغلب موارد صدای ناهنجار کولر گازی دارای علل پیش افتاده نیست و به تعویض چند قطعه ی معیوب در دستگاه می انجامد. به هر حال مشکل جزیی یا تخصصی صدا دادن کولر گازی به طور جامع در نمایندگی تعمیرات کولر گازی برطرف خواهد شد.

نکات مهمی که در تعمیر کولرگازی باید رعایت کنید

این نکات عبارتند از : کمک گرفتن از تعمیرکار متخصص برای تعمیر کولر گازی، اطمینان از قطع بودن برق کولر گازی قبل از تعمیر کردن، استفاده کردن از قطعات اصلی و با کیفیت در صورت تعویض قطعلات.

با رعایت نکات ذکر شده، می توانید از تعمیر کولر گازی خود با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر اطمینان حاصل کنید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

به طور کلی توصیه کارشناسان تعمیرات کولر گازی آن است که هر ساله، پیش از آغاز فصل گرما، کولر گازی مورد استفاده توسط یک کارشناس بررسی و در صورت نیاز سرویس گردد. توجه به این موضوع سبب پیشگیری از خرابی دستگاه در طول فصل گرما و افزایش کیفیت قطعات آن می‌گردد. در طول این بررسی می‌توان درستی کارکرد قطعات کولر گازی، نیاز یا عدم نیاز به سرویس دوره‌ای و شستشوی آن، نیاز یا عدم نیاز به شارژ گاز، درستی کارکرد فن و موتور آن و مواردی از این دست را بررسی کرد.

اگر جزو آن گروه از کاربرانی هستید که به دلیل شرایط ویژه‌ی آب و هوایی میزان استفاده شما از کولرگازی کم است، می‌توانید سرویس‌های دوره‌ای را هر دو سال یکبار انجام دهید. نکته مهم در این میان، تماس با مراکز مجاز و استاندارد تعمیرات کولر گازی و عدم مراجعه به مراکز غیرمجاز است.

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیرات کولرگازی در تهران

اگر از هموطنان عزیز ساکن در شهر تهران و یا کرج هستید، بهتر است پیش از تماس با هر یک از مراکز تعمیرات لوازم خانگی از مجاز بودن آنها مطمئن گردید. واقعیت آن است که مراکز غیرمجاز متعددی ممکن است در سطح شهر اقدام به تبلیغات کرده و شما را تشویق به دریافت خدمات از خود کنند. آنچه که در این میان از شما انتظار می‌رود، هوشمندی و رد این درخواست است. توجه به این مسئله علاوه بر حفظ امنیت شما، ضامن کیفیت خدمات دریافت شده خواهد بود.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز مجاز و استانداردی است که شما می‌توانید جهت دریافت خدمات دوره ای مرتبط با سرویس و تعمیرات کولر گازی خود در شهر تهران و یا کرج به آن مراجعه نمایید. مرکز سخت افزار ایران که در طول این سالها، تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصص این حوزه گماشته است، به دلیل برخورداری از پرسنل فنی متخصص و حضور مهندسان زبده، توانسته به عضویت رسمی اتحادیه فن‌آوران ایران درآید و با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، اطمینان مشتریان خود را بیش از پیش به خود جلب کند. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات کولر گازی مشمول گارانتی و ضمانت شده است تا کاربارن دغدغه‌ای از باب کیفیت این خدمات نداشته باشند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.