جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ترموستات کولر گازی

ترموستات یکی از قطعات اصلی تعبیه شده در کولر گازی می باشد که وظیفه ی تنظیم دما را بر عهده دارد. این قطعه با همکاری کمپرسور، دمای محیط را افزایش یا کاهش داده و آن را به دمای دلخواه کاربر می‌رساند. در واقع ترموستات در صورت کاهش دمای محیط و سرد شدن هوا، جریان برق ورودی به کمپرسور را قطع می‌کند تا از ادامه ی کار آن و کاهش دما جلوگیری کند و البته بالعکس به هنگام افزایش دمای محیط، جریان برق ورودی کمپرسور را برقرار می‌کند تا کمپرسور شروع به کار ‌کند و فرآیند خنک‌سازی دمای محیط از سر گرفته شود.

هرگونه خرابی در روند کاری ترموستات می تواند موجب از کار افتادگی کمپرسور و در نتیجه از کار افتادگی کولر گازی گردد. در این میان نحوه ی تعمیر ترموستات کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است. نمایندگی تعمیرات کولر گازی کلیه ی امور مرتبط با بازیابی و تعمیر ترموستات کولر گازی را در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می دهد

تعمیر ترموستات کولر گازی

چه زمانی نیاز به تعمیر ترموستات کولر گازی داریم؟

به طور کلی عدم کارایی صحیح کولر گازی ممکن است نشانه ای برای پیدایش نیاز به تعمیر ترموستات کولر گازی باشد. عمده‌ترین دلیل خرابی ترموستات کولرگازی، عموما با استهلاک این قطعه در اثر تداوم استفاده ی طولانی مدت از کولر و پایین آمدن کیفیت کارایی ترموستات شکل می گیرد. دلیل دیگری که سبب خرابی ترموستات می‌گردد، نوسانات برق است. در راستای تعمیر ترموستات کولر گازی گاهی سیم کشی های داخلی و نیز سنسورهای ترموستات باید تعویض شوند تا مجددا کولرگازی کارایی خود را بیابد. برای تعویض سنسور ترموستات کولر گازی حتما نیاز است تا مقدار اهم کولرگازی مشخص شود.

جهت تست دقیق تر باید از جدول مختص هر کولر گازی استفاده گردد. در این جدول ذکر شده است که سنسور در هر دمایی به طور تقریبی باید چه مقاومتی از خود نشان دهد. در صورتی که این عدد اشتباه نمایش پیدا کند، وجود اشکالی در سنسورحتمی خواهد بود. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی با بررسی ریزبینانه ی خود نحوه ی کار سنسور ترموستات را تست کرده و کلیه ی تداخلات موجود را با صرف مدت زمان کوتاهی انجام می دهند.

تعویض ترموستات کولر گازی

ترموستات کولر گازی، همانند تمامی کنترل‌کننده‌های شناور، برخوردار از دو نقطه دقیق وصل (cut in) و قطع (cut out) است. تنظیم ترموستات کولر گازی با توجه به این دو نقطه و اختلاف بین دمای قطع و وصل انجام می‌شود. در این بین یک نقطه تنظیم ویژه نیز وجود دارد. این تنظیمات باید کاملا دقیق شکل گیرند تا کمپرسور بتواند به راحتی با ترموستات همکاری کند و اختلالاتی در روند کاری کولر ایجاد نگردد. گاهی ممکن است هیچ گونه تنظیم و اقدامی در راستای تعمیر ترموستات کولر گازی موثر واقع نشود و راهی جز تعویض قطعه برای بازیابی کارایی سیستم وجود نداشته باشد.

برای مثال در صورتی که کولر گازی یکسره کار کند و سرمای بیش از اندازه ای تولید کند، احتمالا باید ترموستات کولر را تعویض کرد. فرآیند تعویض نیز مانند تعمیر در نمایندگی تعمیرات کولر گازی در کیفیت بالایی انجام می شود. استفاده از قطعه ی اورجینال سازگار با نوع و برند کولر گازی معیوب، تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را به ارمغان می آورد.

تعویض ترموستات کولر گازی

سرویس و تعمیرات کولر گازی در محل

استفاده از سرویس های مرتبط با تعمیرات کولر گازی در محل، مناسب ترین شیوه ی بازیابی کولرهای گازی می باشد. چرا که ممکن است این تجهیزات به دلیل حساسیت ساختاری بالا و وزن قابل توجه خود در مسیر جابه جایی به مراکز تعمیراتی مورد اصابت ضربه قرار گیرند و دچار آسیب های دیگری گردند. نمایندگی تعمیرات کولر گازی، مرکزی تخصصی است که با ارائه ی سرویس های ویژه ی تعمیر در محل قادر به ترمیم و تعمیر انواع کولرگازی های برندهای گوناگون می باشد. این مرکز با صرف مدت زمان کوتاهی کلیه ی اختلالات ساختاری کولرگازی را براساس پارامترهای استاندارد مرتفع می سازد. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز سیستم کاری نمایندگی تعمیرات کولر گازی است که جهت کسب اعتماد و رضایت هر چه بیشتر کاربران ارائه می گردد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.