جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

وب کنفرانس چیست ؟

وب کنفرانس یکی از قابلیت های کاربردی ویپ است که امکان برقراری تماس های تصویری را برای کاربران فراهم می سازد. با استفاده از تلفن ویپ و نرم افزارهای موجود، می توانید به این سرویس متصل شده و مزایای آن را دریافت نمایید. ویژگی مثبت وب کنفرانس این است که امکان اتصال نقطه به نقطه (point to point) و نیز تصال چند کاربره (اتصال استاد و شاگردان) در آن فراهم می باشد.

شرکت هایی همچون مایکروسافت، سرویس ها و برنامه های مربوط به Web Conference را به شکل رایگان به مشترکین خود ارائه می دهند. اما دارندگان زیرساخت های سیسکو باید برای بهره مندی از ویدئو کنفرانس، محصولی تحت عنوان webex و لایسنس های مرتبط با آن را خریداری کنند. در ادامه شما را با جزئیات بیشتری در خصوص وب کنفرانس و قابلیت های آن آشنا خواهیم کرد. برای بهره مندی از این سرویس نیز می توانید از تیم مهندسین شبکه در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

5/5 (3 امتیاز)

وب کنفرانس

مزایای وب کنفرانس

وب کفرانس قابلیت های متعددی دارد و کاربران را از مزایای بسیاری بهره مند می سازد. به اشتراک گذاری زنده صفحه دسکتاپ، به اشتراک گذاری زنده یک اپلیکیشن، ارسال و به اشتراک گذاری فایل بین حضار، ضبط و نگهداری و بازپخش فیلم وب کنفرانس های برگزار شده، امکان اشتراک گذاری تصویر دریافتی از وب کم یا دوربین دیجیتال، امکان به اشتراک گذاری صدا ، امکان فعال سازی تخته سیاه ، اتصال قلم نوری،

مدیریت کنفرانس ها بر روی بستر اینترنت و یا شبکه داخلی، عدم محدودیت جغرافیایی برای شرکت در جلسه ها، امکان برگزاری نظر سنجی ها و مواردی از این دست، مهم ترین مزایای وب کنفرانس به شمار می روند. اگر نوع سرور و محل قرار گیری آن به درستی انتخاب شده باشد و از سخت افزار و نرم افزارهای مناسبی در راه اندازی Web Conference استفاده شده باشد، کاربر از تمامی مزایای این سرویس بهره مند خواهد شد.

سرویس وب کنفرانس سیسکو یا webex

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، سیسکو برای ارائه خدمات وب کنفرانس به کاربران خود از سرویسی تحت عنوان وبکس استفاده می کند. اگر تجهیزات و برنامه های مرکز تماس وب مجموعه شما از جنس سیسکو است، webex بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت. برای دریافت سرویس های وب کنفرانس باید لایسنس ها و سرورهای مرتبط با وب اکس را دریافت کنید. شما با استفاده از سرویس های مختلف وبکس، امنیت کنفرانس های مورد نظرتان را به میزان چشمگیری افزایش خواهید داد. همچنین می توانید از ارتباطات يکپارچه و مبتني بر Cisco Unified Communication استفاده کنید.

تمامی این موارد در نهایت به مدیریت متمرکز و بهبود بخش ارتباطات مجموعه کاری شما منجر خواهند شد. به عنوان بخشی از مزایای کاربردی وب اکس می توان به مواردی همچون قابلیت به اشتراک گذاري Desktop، نرم افزارها و Whiteboard ، قابليت ضبط کردن جلسات با تمامي جزئيات، کمترين ميزان استفاده از پهناي باند شبکه، هزينه پياده سازي بسيار مناسب و رقابتي، قابلیت برگزاري سمينارهاي عمومي، آموزش مجازي (E-Learning) قابليت نصب و پياده سازي بر روي کليه تلفن هاي همراه و تبلت ها، سازگاری با انواع سیستم عامل ها، قابليت يکپارچگي کامل با شبکه VOIP و مواردی از این دست اشاره کرد. برای دریافت خدمات وب کنفرانس سیسکو می توانید از همکاران ما در واحد شبکه مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

راه اندازی وب کنفرانس

پس از آشنایی با ماهیت وب کنفرانس و مزایا و قابلیت های این سرویس، بد نیست در مورد نحوه راه اندازی آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. راه اندازی وب کنفرانس بسته به این که مرکز تلفن شما با مایکروسافت راه اندازی شده یا سیسکو، مراحل متفاوتی دارد. راه اندازی سرویس ویدئو کنفرانس تحت وب، نیاز به تجهیزاتی همچون کدک (جهت کد گذاری و کد گشایی اطلاعات) دوربین (جهت دریافت تصویر) میکروفون (جهت دریافت صدا) صفحه نمایش (جهت نمایش تصویر) و بلندگو (جهت پخش صدا) خواهید داشت.

پس از تامین این تجهیزات، تیم مهندسین شبکه مرکز سخت افزار ایران به محل مورد نظر شما اعزام شده و زیرساخت های موجود را مورد بررسی قرار می دهند. سپس متناسب با امکانات و محدودیت های موجود، فرایند راه اندازی وب کنفرانس را در مجموعه مورد نظر شما به انجام می رسانند. گفتنی است همکاران ما پس از پایان راه اندازی و در صورت بروز هرگونه مشکل در روند کاری این سرویس نیز پشتیبان شما عزیزان خواهند بود.

5/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.