جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راه اندازی فکس سرور

رضایت مشتری بهترین تبلیغ برای شرکت ها و سازمان های خدماتی است و به همین دلیل مدیران سازمانی برنامه های مشخصی برای جلب رضایت مشتریان خود دارند. در شرایطی که بازار به شدت رقابتی شده و شاهد رکود اقتصاد در سطح جهانی هستیم، انتخاب راهبردهای اصولی و نتیجه بخش برای فعالیت سازمان اهمیت زیادی دارد. یکی از این راهبردها که در نهایت به جلب رضایت مشتریان منجر خواهد شد، استفاده از فناوری های نوین و پیشرفته ارتباطی است.

فکس سرور عنوان یکی از جدیدترین روش های ارتباطی است که کاهش محسوس هزینه ها را برای مدیران به ارمغان خواهد آورد. افزون بر این، افزایش بهره‌‌ وری، تسهیل و تسریع ارتباطات و افزایش رضایت مندی مشتری نیز جزء مزایای استفاده از این سامانه کاربردی می باشد. مرکز سخت افزار ایران همواره بانی و مجری تکنولوژی های نوین بوده است.

راه اندازی فکس سرور

طراحی و راه اندازی شبکه

همکاران ما در واحد طراحی شبکه برآنند تا با ارائه با کیفیت ترین سرویس ها مشتریان خود را در جهت دستیابی به سرویس های نوین یاری دهند. در ادامه شما عزیزان را با ماهیت فکس سرور و مزایای استفاده از این سرویس آشنا خواهیم کرد. ضمن این که برای نصب و راه اندازی Fax Server نیز می توانید از کارشناسان شبکه در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. خدمات فکس سرور شامل فکس سیسکو و فکس مایکروسافت ، فکس سرور سازمانی ، فکس سرور پر ظرفیت و… می باشد. کارشناسان راه اندازی فکس سرور با توجه به درخواست و نیاز شما اقدام به راه اندازی فکس سرور سیسکو یا راه اندازی فکس سرور مایکروسافت خواهند نمود. 

راه اندازی فکس سرور سیسکو

فکس سیسکو راهی آسان و مطمئن برای مدیریت ارسال و دریافت فکس است. فکس تحت شبکه سیسکو به شرکت ها اجازه می دهد عملیات ارسال و دریافت فکس را را تحت وب انجام داده و ضمن صرفه جویی در هزینه ها ، عملیات سازمانی خود را سرعت بخشند. جهت راه اندازی فکس سیسکو سه محصول به شما معرفی می کنیم. با توجه به نیاز سازمان می توانید یکی از سه محصول را انتخاب نمایید. کارشناسانِ راه اندازی فکس سرور شما را در انتخاب محصول ، راه اندازی ویپ سیسکو و سیستم غکس سرور آن، راهنمایی خواهند نمود.

راه اندازی فکس سرور مایکروسافت

بدون هیچگونه محدودیت می توانید از فکس سرور مایکروسافت بهره مند شوید. ما این امکان را فراهم نموده ایم تا با ایجاد یک درگاه ارتباطی و بدون ایجاد تغییرات در مراکز تماس، راه اندازی ویپ مایکروسافت و فکس آن انجام شده و از امکانات آن بهره مند گردید. لازم به ذکر است، جهت راه اندازی فکس مایکروسافت نیز می توانید یکی از سه محصول ما را که در ادامه معرفی می کنیم، انتخاب نمایید. محصولات فکس سرور حاصل سال ها تلاش شبانه روزی مهندسین مرکز سخت افزار ایران بوده و با هدف بهره مندی تمامی سازمان ها از دانش روز با قیمت مناسب ارائه خواهد شد.

راه اندازی فکس سرور پر ظرفیت

مرکز سخت افزار ایران به عنوان یکی از معدود ارائه دهندگان خدمات فکس سرور، در زمینه راه اندازی و اجرای انواع پر ظرفیت نیز فعالیت می کند. فکس سرور پر ظرفیت در واقع یکی از بخش های این سامانه است که برای مراکز با ظرفیت کاری بالا مورد استفاده قرار می گیرد. پیش تر عنوان کردیم که فکس سرور ضمن بهره گیری از روش های هوشمند و ديتابيسي، هزینه توليد فکس هاي تماس گيرندگان برای سازمان ‌ها را به کمترین میزان ممکن می رساند.

این اتفاق در حالی می افتد که کیفیت هریک از سرویس های مذکور نیز به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. سامانه فکس به عنوان یک سرویس مرتبط با IP-Telephoney به صورت مستقل یا تکمیلی در کنار مراکز تماسی، همچون Panasonic ,Cisco VoIP, SFB, 3CX مطرح می شود. هر محصولی که بر اساس IP-Telephoney کار میکند می تواند نصب شده  و عملیات ارسال و دریافت فکس را  از طریق Web  انجام دهد. فکس سرور پر ظرفیت به شما کمک می کند که فرایند دریافت و ارسال نمابرهای مورد نظرتان را سریع تر، منظم تر و با کیفیت بالاتری انجام دهید.

راه اندازی فکس سرور پر ظرفیت

راه اندازی فکس سرور سازمانی

فکس سرور سازمانی یکی از بخش های سامانه فکس سرور است که برای ارسال، دریافت و مدیریت فکس های سازمان و همچنین ایجاد روندهای هوشمند و اتصال به پایگاه داده مورد استفاده قرار می گیرد. سادگی، سرعت و کمترین خطای ممکن در عملیات از جمله مزایایی است که با استفاده از فکس سرور سازمانی به دست خواهید آورد. در واقع فکس سرور سازمانی امکانی را فراهم می کند که عملیات دریافت و ارسال فکس با کمترین هزینه و بدون نیاز به تجهیزات سخت افزاری همچون دستگاه فکس و … انجام گردد.

این سامانه مزایای بسیاری برای کاربران به همراه دارد. سهولت و سرعت در ارسال و دریافت فکس توسط پرسنل، حذف خطای کاربر انسانی در ارسال و دریافت فکس، حذف تمامی دستگاه های فکس سازمان و هزینه های مرتبط، مدیریت و نظارت جامع بر تمامی فکس های ارسالی و دریافتی، پشتیبانی از کلیه فرمت های پرکاربرد( PDF-DOC-GIF-JPG-HTML-xlsx)  ویرایشگر قوی جهت تایپ و تولید فکس، پرینتر مجازی جهت سهولت ارسال فکس از کلیه محیط ها، سیستم Import وExport کاملاً داینامیک، محیط کاربری ساده و قدرتمند به همراه امکانات CRM و مدیریت ترافیک خطوط و فکس ها طبق اولویت بندی از جمله مزایایی هستند که فکس سرور سازمانی به شما ارائه می دهد. برای دریافت این سامانه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید با کارشناسان شبکه مرکز سخت افزار ایران در تماس باشید.

فکس سرور چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، فکس سرور یک سامانه ارتباطی نوین است که امکان دسترسی به آن در بستر اینترنت نیز وجود دارد. به بیان دیگر سامانه فکس یک سرویس مرتبط با IP-Telephoney است که به صورت مستقل یا تکمیلی در کنار مراکز تماس مرتبط با IP-Telephoney  کار می کند. ارسال و دریافت فکس از طریق Web را می توان اساس کار فکس سرور معرفی کرد.

نکته جالب توجه در مورد Fax Server این است که تعداد کانال‌ های آن تا حدود 3 هزار کانال نیز قابل توسعه است. قابلیت یکپارچه ‌سازی با نرم ‌افزارهای اتوماسیون اداری نیز از جمله ویژگی های کاربردی فکس سرور است. با این توضیح که نمابرهای دریافتی را در قالب فایل الکترونیکی دریافت نموده و بر اساس Caller ID تماس ‌گیرنده و یا کانال (خط تلفن شهری) دریافتی، نمابر را به کارتابل مشخصی هدایت می کند. نمابرهای ارسالی در این سامانه از امنیت بالایی برخوردار هستند و تمامی آن ها به صورت مکانیزه ارسال می گردند.

مراکز قابل اتصال به سامانه fax server

یکی از مهمترین بخش های مد نظر مدیران IT قابلیت اتصال سامانه فکس سرور به اتوماسیون سازمان و زیر ساخت ارتباطی نظیر مراکز تلفن و خطوط ارتباط تلفن نظیر خطوط شهری ، سیپ ترانک و سیپ فون می باشد. از نکات حائز اهمیت این فکس سرور قابلیت هماهنگی کامل با مراکز VoIP  مبتبنی بر Cisco و Microsoft Skype و سیستم های Open source نظیر استریسک است. لذا بدون هیچگونه محدودیت فکس سیسکو و فکس مایکروسافت را برای شما راه اندازی خواهیم نمود. لازم به ذکر است، بدون ایجاد هیچ گونه تغییر در ساختار مراکز تماس و فقط با ایجاد درگاه ارتباطی  استاندارد بین 2 سامانه این قابلیت به سهولت به مراکز VoIP اضافه می گردد و در کنار سامانه تلفنی،  فعالیت خود را انجام می دهد .

در ادامه مراکز ارتباطی که سامانه ی فکس سرور قابلیت همخوانی و هماهنگی کامل با آن ها را دارد معرفی می کنیم:

1. خطوط مستقیم سیپ ترانک

2. خطوط مستقیم سیپ فون

3. مرکز تماس سیسکو (cucm)

4. مرکز تماس مایکروسافت (Skype For Business)

5. مرکز تماس Open Source (Asterisk – Elastix – FreePBX)

6. مرکز تماس پاناسونیک

قابلیت های فکس سرور

ویژگی ها و عملکرد سامانه فکس سرور

سامانه فکس سرور با توجه به ویژگی های بارز خود در 3 محصول مختلف عرضه می گردد که هر سطح شامل دسته ای مشخصی از دسترسی به سامانه فکس است. در این بخش لازم می دانیم، به صورت کلی به ذکر ویژگی های فکس سرور و  شرح کامل سطوح دسترسی در  آن بپردازیم. ما با توجه به نیاز شما فکس سرور سیسکو و فکس سرور مایکروسافت را راه اندازی خواهیم نمود.

سطح یک فکس سرور

این سطح شامل یک پنل کاربری تحت Web میباشد که کاربران می توانند با یکی از روش های ارتباطی که در بخش قبل (مراکز قابل اتصال) توضیح دادیم به آن متصل گردند. با توجه به سطح دسترسی که کاربران در سامانه فکس دارند _ این سطح دسترسی توسط اپراتور سیستم یعنی مدیر شبکه تعریف و تخصیص داده می شود_ عملیات ارسال و دریافت فکس را انجام می دهند.

سطح دو فکس سرور

لایسنس سطح دو که فاقد پنل مستقیم تحت Web برای ارسال و دریافت فکس است و برای سازمان های نظیر اداره های دولتی و یا شرکت های پر ظرفیت که می خواهند عملیات ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون های سازمانی نظیر CRM  و ERP  سازمان انجام بگیرد مناسب هست. لازم به ذکر است ، ارسال عملیات فکس به صورت مستقیم از طریق سامانه فکس مد نظر کاربران این سطح نمی باشد .

در این صورت با توجه به نوع و برند اتوماسیون، این سیستم می تواند در قالب یکی از پروتکل های ارتباطی استاندارد نظیر (API, WebServer)  ،  با اتوماسیون سازمان ارتباط برقرار کند. همچنین میتواند با توجه به تعداد کاربران اتوماسیون چه به صورت گروهی و دسته کاربران  و چه به صورت  اختصاصی برای هر کاربر  یک داخلی فکس ایجاد کند  و به آن اختصاص دهد.

سطح سه فکس سرور

این سطح پیشرفته ترین سطح دسترسی را دارا می باشد و ترکیبی از لایسنس سطح اول و سطح دوم است. به این صورت که شرکت هایی که سطح  دو سامانه مورد نیاز آن ها هست ولی می خواهند از قابلیت های فکس سرور در سطح اول استفاده کنند و عملیات ارسال و دریافت فکس را خارج از بایگانی اتوماسیون را انجام دهند می توانند با تهیه این سطح از قابلیت کامل یک فکس سرور پیشرفته استفاده نمایند.

قابلیت های بارز فکس سرور

در این بخش به قابلیت های بارز سیستم به صورت خلاصه می پردازیم.

  • حذف کامل فکس ماشین و به تبع آن حذف هزینه کاغذ، کارتریج و تامین و نگهداری
  • امکان هدایت نمابر دریافتی به کارتابل شخص
  • آرشیو و دسته‌بندی فکس‌ها و مشاهده تصاویر فکس مورد نظر
  •  قابلیت ارتباط با انواع خطوط ارتباطی نظیر E1, Sip Trunk, Co PSTN
  •  گزارش کامل از وضعیت فاکس‌ها با قابلیت فیلترینگ بر اساس تاریخ و کاربر
  • قابلیت برقراری ارتباط با تمامی ساختار های ارتباطی نظیر خطوط Analog  ،  Pri ، FoIP  و انواع  سیگنالینگ ها نظیر sip  ، H323
  • قابلیت ایجاد 10.000 کاربر و همزمانی 3.000  ارسال و دریافت فکس هم زمان
  • قابلیت ارسال فکس به ایمیل (Fax2Mail). این ماژول امکان ارسال فکس های دریافتی، در قالب فایل (PDF) به ایمیل کاربران را فراهم می کند.

چرا باید سازمان را به فکس سرور مجهز کرد؟

حالا که با ماهیت فکس سرور آشنا شدید، بد نیست که برخی از مزایای این سرویس را نیز بشناسید. بدون شک اولین و مهم ترین مزیت راه اندازی و استفاده از Fax Server ، کاهش هزینه های شرکت یا مجموعه شما خواهد بود. شما با استفاده از این سرویس دیگر نیازی به خرید کاغذ و کارتریج نخواهید داشت و هزینه ای بابت نگهداری از دستگاه های فکس پرداخت نمی کند. حذف دستگاه فکس به شما کمک می کند که بازدهی کل سازمان را افزایش داده و روند ارسال و دریافت نمابرها را تسریع کنید.

با استفاده از فکس سرور شما می توانید نمابرهای مورد نظرتان را در طول 24 ساعت شبانه روز ارسال و دریافت کنید. همچنین مدیریت نمابرها به مراتب راحت تر خواهد بود و حتی می توانید یک نمابر دریافت شده را به کارتابل شخص و یا اشخاص مورد نظرتان ارسال کنید. در روزهای تعطیل هم فکس سرور نمابرهای کل سازمان را به صورت اتوماتیک دریافت می کند.

امکان پاسخگویی شبانه ‌روزی، عدم نیاز به تلفن گویا یا اپراتور، نمایش نمابرهای دریافتی به ترتیب تاریخ، ساعت و دیگر پارامترها، ایجاد user name  و Password برای هر کاربر، امکان برقراری تماس با سازمان‌ها از طریق کدهای DTMF ، حفظ نهایت کیفیت صفحات با توجه به محدودیت سیاه و سفید بودن فاکس نیز دیگر مزایای استفاده از فکس سرور به شمار می روند. کارشناسان شبکه در مرکز سخت افزار ایران با تجربه اجرای موفق صدها پروژه راه اندازی فکس سرور، اطلاعات و مشاوره های کاربردی راجع به این سرویس به شما ارائه خواهند داد.

راه اندازی فکس در مرکز سخت افزار ایران

یکپارچه سازی سامانه فکس سرور با اتوماسیون های اداری

یکی از مهم ترین قابلیت های فکس سرور ، قابلیت یکپارچه سازی آن با اتوماسیون های اداری است. وقتی از این سامانه در اتوماسیون های اداری نظیر CRM  , ERP در سازمان خود استفاده می کنید، توان مدیریتی شما بر فکس های ارسالی و دریافتی افزایش خواهد یافت. پیش تر هم اشاره کردیم که فکس سرور تمامی نمابرهای ارسالی را مستقیما از داخل اتوماسین اداری ارسال کرده و آنها را ذخیره می کند.

این یعنی هر زمان که احتیاج باشد می توانید به نمابرهای مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. فرایندی که در سیستم سخت افزاری فکس زمان زیادی به طول می انجامید. کافی است رسید فکس مورد نظر را در اتوماسیون اداری پیدا کنید تا به نمابر آن با تاریخ و سایر جزئیات دسترسی داشته باشید. یکپارچه سازی فکس سرور با اتوماسیون اداری به شما کمک می کند که نمابر مورد نظرتان را به پروفایل کارکنان یا مدیر مجموعه و یا هر فرد دیگری ارجاع دهید.

از جمله مهم ترین مزایای این کار این است که شما می توانید برای هر کار یوزر مشخصی ایجاد کرده و سطح دسترسی معینی را به هر یوزر اختصاص دهید. با  آرشیو و دسته‌ بندی فکس‌ها هم این امکان را دارید که تصویر مورد نظرتان را هر زمان که بخواهید در اختیار داشته باشید. شما با تطبیق دادن اتوماسیون های اداری مجموعه خود با سامانه فکس سرور، امکان این را دارید که با انواع خطوط ارتباطی نظیر  E1, Sip Trunk, Co PSTNدر ارتباط باشید.

راه اندازی فکس سرور را به متخصصین ما بسپارید

مرکز سخت افزار ایران یک مجموعه حرفه ای است که همواره در جهت ارائه بهترین سرویس ها به مشتریان خود تلاش کرده است. واحدهای مختلف این مجموعه به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده اند تا همکاران ما بتوانند سرویس دهی در کلیه حوزه های مرتبط با محصولات الکترونیکی را تحت پوشش قرار دهند. راه اندازی فکس سرور یکی از فعالیت های این مجموعه است که در سطحی وسیع انجام می گردد.

کارشناسان ارشد شبکه در این مرکز با برخورداری از سال ها تجربه مفید مدعی اجرای بی نقص پروژه های ارتباطی نوین می باشند. تیم کارشناسی مرکز سخت افزار ایران پس از حضور در محل مورد نظر شما و بررسی زیرساخت های موجود، کلیه اقدامات لازم برای نصب و راه اندازی Fax Server را به نحو احسن انجام می دهند. آن ها از ابتدای امر در کنار شما هستند تا ضمن بهره مندی از امکانات و مزایای بی شمار این سامانه نوین ارتباطی، بهره وری مجموعه خدماتی خود را افزایش دهید. از زمان راه اندازی سامانه ی فکس سرور تا هر زمان که بخواهید در کنار شما بوده و پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

5/5 (3 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.