جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پکیج دیواری

امروزه تعمیر پکیج به دلیل استفاده روز افزون از این وسایل گرمایشی بسیار رایج است. به طور کلی تعمیرات این دستگاه ها مواردی همچون برطرف کردن ارورها، تست پمپ، تنظیم برد، رفع ایرادات شیر پرکن و غیره را شامل می شود. در این مقاله قصد داریم که مشکلات رایج پکیج و نحوه برطرف کردن آن را مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر پکیج دیواری

نمایندگی تعمیر پکیج

با سرد شدن هوا افرادی که از پکیج برای گرم کردن محیط کار یا منزل شان استفاده می کنند مجددا پکیج را راه اندازی می کنند و از آنجا که پکیج ها قطعات مختلفی دارند، تعمیر آن ها کار ساده ای نیست و تنها باید در نمایندگی های مجاز انجام شود. سرویس کارانی که در نمایندگی تعمیر پکیج مشغول به کار هستند، تجربه فراوان دارند و با انواع ایرادات این وسایل گرمایشی آشنا هستند.

نمایندگی تعمیرات آمادگی اعزام تکنسین به نقاط مختلف شهر را داراست. کافیست که سفارش خود را در سایت ثبت کنید، تا تعمیرکاران مجرب این مجموعه در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام شده و فرآیند تعمیر و عیب یابی دستگاه شما را انجام دهند.

ادامه مطلب به ارائه نکاتی در خصوص تعمیر پکیج دیواری اختصاص دارد. اگر از این دستگاه در منزل یا محل کارتان استفاده می کنید، می توانید برای ترمیم و رفع مشکلات آن از تکنسین های نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

شما می توانید برای راه اندازی پکیج نیز از خدمات ما استفاده کنید.

هزینه تعمیرات پکیج

فاکتورهای مختلفی در میزان هزینه تعمیرات پکیج موثر هستند که از جمله آن ها می توان به نوع خرابی، مدل پکیج و غیره اشاره کرد.‌ کارشناسان نمایندگی تعمیرات ابتدا دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار داده و پس از عیب یابی میزان هزینه را با شما در میان می گذارند.

در واقع با سپردن وسیله گرمایشی خود به نمایندگی مجاز تعمیرات هیچ دغدغه ای از بابت هزینه سرویس آن نخواهید داشت؛ زیرا تعرفه تعمیر در مقایسه با مراکز دیگر بسیار کمتر در نظر گرفته شده است.

هزینه تعمیرات پکیج

تعمیر پکیج دیواری در کدام موارد ضروری است؟

پکیج از بخش های مختلف مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش ها ممکن است معیوب شوند و اختلالاتی را در روند کاری دستگاه ایجاد کنند. تداوم مشکلات این دستگاه نشان دهنده آن است که قطعات آسیب دیده اند و نیاز به بررسی و ترمیم یا حتی تعویض دارند. روشن نشدن پکیج یکی از مواردی است که تعمیر پکیج دیواری را ضروری می سازد. ممکن است این مشکل ناشی از افت فشار آب، وجود هوا در لوله ها، انسداد لوله ها، خرابی سنسور تشخیص شعله، عملکرد نادرست دودکش و خرابی برد باشد. رسوب گرفتن مبدل ها، گرم نشدن آب و افت فشار پکیچ هم مشکلات دیگری هستند که برای ریشه یابی و برطرف کردن آنها باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

خدمات تعمیر پکیج دیواری

تعمیرات پکیج دیواری شامل خدمات و سرویس هایی است که بر حسب نوع و شدت خرابی این دستگاه متفاوت هستند. با تجربه ترین تعمیرکاران در نمایندگی مجاز پکیج بر این خدمات نظارت داشته و با دانش فنی و تجربه خود، سطح کیفی تعمیرات را ارتقا بخشیده اند. عمده خدمات تعمیر پکیج دیواری شامل بررسی و تعمیر برد پکیج ، تعویض برد آسیب دیده، تعمیر ترموستات، تعمیرات تخصصی مبدل، تعمیر و تعویض ویستور، ترمیم سنسورها، تعمیر ترمیستور، تعمیر و تعویض فلوسوئیچ، تعمیر شیر پرکن و ترمیم تعویض کلیه قطعات پکیج می گردد. خدمات ارائه شده بر حسب مورد تعمیراتی دارای ضمانت نامه معتبر هستند و می توانید در بازه زمانی تعیین شده، هرگونه مشکل احتمالی را پیگیری کنید.

تعمیر مبدل پکیج

یکی از مراحل تعمیر پکیج دیواری مربوط به ترمیم مبدل است. مبدل محفظه ای است که آب در آن جای گرفته و توسط مشعل گرم می شود. مبدل بالای مشعل است و شعله مستقیما به آن برخورد می کند. مبدل ها یا تک منظوره هستند و یا دو منظوره و اگر درست کار نکنند، احتمالا آب به درستی گرم نمی شود. لوله های مبدل به مرور زمان رسوب می گیرند و به دنبال آن فرایند کاری این بخش مختل خواهد شد.

حتی گاهی شدت این رسوب ها به اندازه ای است که لوله سوراخ می شود و آب از آن به بیرون می ریزد. برای تعمیر مبدل پکیج اول محل نشتی شناسایی می شود و سپس لوله ها بسته به شدت آسیب دیدگی، ترمیم شده و یا تعویض می گردند.

نمایندگی تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج

دیگر مرحله مهم در تعمیرات پکیج دیواری که حساسیت بالایی هم دارد، تعمیر برد است. برد یکی از قطعات اصلی پکیج است که فرمان های عملکردی این دستگاه را صادر می کند. بدیهی است در صورت خرابی برد، سایر قطعات به درستی فرمان نمی گیرند و دستگاه عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.

مثلا ممکن است پکیج روشن نشود یا مرتبا خاموش گردد. معمولا مشکل برد با صدور ارورهایی در صفحه نمایش به نمایش در می آید و کاربران به راحتی می توانند از این مساله مطلع گردند. از آنجا که این قطعه جزء بخش های الکترونیکی دستگاه است، بهتر است برای تعمیر آن از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

تعمیر ترموستات پکیج

ترموستات یکی دیگر از قطعاتی است که در روند تعمیر پکیج دیواری بررسی شده و تعمیر می گردد. اگر جریان به درستی از کنتاکت های ترموستات عبور نکند، مشکلاتی در روند کاری این قطعه ایجاد می شود که عملکرد کلی پکیج را نیز مختل می کنند. برای عیب یابی ترموستات کافی است وقتی پکیج روشن است یکی از سیم های آن را جدا کرده و بیرون بیاورید.

شرایط طبیعی این است که پکیج با این کار خاموش شود؛ در غیر این صورت، ترموستات پکیج شما دچار مشکل شده و باید در اولین فرصت به صورت تخصصی بررسی و ترمیم گردد. تعمیر ترموستات پکیج به این ترتیب است که اول اجزای این قطعه به دقت مورد بررسی قرار می گیرند. سپس اجزای آسیب دیده ترمیم شده و در صورت نیاز تعویض می گردند. اگر مشکل حل نشد، ترموستات به طور کلی تعویض می شود تا عملکرد پکیج به حالت عادی باز گردد.

ارور فشار آب پکیج

با توجه به افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، به خصوص اگر ساکن طبقات بالایی ساختمان باشید، ممکن است که گاهی با ارور فشار آب روبرو شوید و نیاز به تعمیر پکیج پیدا کنید. راه حل رفع این مشکل این است که  اقدام به نصب پمپ آب کنید. دلایل مختلفی موجب افت فشار آب می شوند که با شناسایی آن‌ می توانید ارور فشار آب پکیج را برطرف نمایید. رایج ترین این دلایل عبارتند از:

  • آسیب رسیدن به شیر پرکن
  • وجود نشتی در مدار پکیج
  • سوراخ شدن منبع انبساط
  • بسته بودن فلکه شیر آب ساختمان
  • انسداد در علم شیر آب
  • ایراد در شبکه آب شهری
  • ترکیدن لوله های داخلی ساختمان

از بین بردن ارور فشار آب پکیج

هنگامی که کاهش فشار آب تنها در قسمت خاصی از خانه باشد، به احتمال زیاد علم شیر آب دچار گرفتگی شده است. در این شرایط باید علم را باز کرده و با مخلوط آب و سرکه انسداد آن را رفع کنید.

اگر در شبکه آب شهری لوله ای بشکند، افت فشار پیش می آید که نهایتا منجر به نمایش ارور در پکیج می شود. اگر متوجه شدید که ترکیدگی لوله قبل از کنتور آب است، باید با اداره آب منطقه زندگی خود تماس بگیرید، تا یک‌ کارشناس برای برطرف کردن مشکل اعزام گردد.

در مواردی هم که مشکل در داخل ساختمان باشد، می توانید با عوض کردن لوله های آسیب دیده، پاک کردن سرشلنگ ها و رفع گرفتگی سایر لوله ها مشکل افت فشار آب را برطرف نمایید.

تعمیر منبع انبساط پکیج

در ساختار پکیج های امروزی منبع انبساطی به کار رفته که در مواقع نوسانات دمایی فشار آب را به خود جذب کرده و مانع از صدمه دیدن لوله ها می شود. هنگامی که با مشکل در منبع انبساط مواجه شدید، برای تعمیر پکیج حتما از یک کارشناس زبده کمک بگیرید.

در صورتی که منبع انبساط آسیب ببیند، در اغلب موارد تنها راه چاره تعویض آن است. مثلا اگر مشکلاتی همچون سوراخ شدن منبع و خراب شدن پرده دیافراگم پیش بیاید، حتما باید منبع انبساط عوض شود. البته در مواردی نیز تکنسین های نمایندگی، این قطعه حساس را تعمیر می کنند. برای مثال اگر ایرادات این قسمت ناشی از عوامل بیرونی نظیر گرفتگی مسیر منبع انبساط باشد، تعمیر امکان پذیر است.

خدمات تعمیر پمپ پکیج

برای رفع مشکل آب دادن پکیج خود، با ما تماس بگیرید.

تعویض فیلتر پکیج

تمام پکیج های دیواری دارای فیلتری هستند که به عنوان سختی گیر آب نیز شناخته می شود. این قطعه وظیفه تصفیه آب ورودی به دستگاه را برعهده دارد. دو ماده کلسیم و منیزیم باعث افزایش سختی آب می شوند و وجود درصد بالایی از آن ها باعث رسوب در لوله ها و خرابی دستگاه می شود. یکی از موارد جلوگیری کننده از نیاز به تعمیر پکیج که باید به آن توجه داشته باشید، تعویض به موقع فیلتر است. به این ترتیب بسیاری از مشکلات رخ نخواهند داد. شما می توانید این خدمت را به عنوان بخشی از امور سرویس دستگاه با تماس با شماره های ما دریافت کنید.

مرکز تعمیر فیلتر پکیج

تعمیر پمپ پکیج

عوامل مختلفی باعث خرابی پمپ پکیج می شوند که مهم ترین آن ها نصب دستگاه بدون استفاده از صافی و بدون آب ماندن پمپ است. در مواقعی که از پمپ بوی شدید سوختگی به مشام برسد، یا بدنه آن برق داشته باشد، معمولا تعمیر امکان پذیر نیست. همچنین هنگامی که با زدن دوشاخه پکیج به برق، کنتور می پرد، نیز صرف هزینه برای تعمیر پمپ بی فایده است و باید این قطعه تعویض گردد.

دقت داشته باشد که با توجه به این که پمپ گران قیمت است، برای تعمیر پکیج باید حتما لازم یک کارشناس مجرب کمک بگیرید. تعمیر این قطعه توسط افراد ناشی می تواند هزینه بسیار زیادی را روی دستتان بگذارد.

تعمیر شیرگاز پکیج

عملکرد شیرگاز پکیج در اثر مسدود شدن، جدا شدن سیم برق و یا آب شدن سیم های برق آن دچار اختلال می گردد. برای این که از خرابی شیرگاز دستگاه مطمئن شوید، باید آن را چک نمایید. برای این کار نخست کنتور گاز ساختمان را قطع کرده و بعد شیلنگ گاز پکیج را باز کنید. اگر هنگام جرقه زنی توانستید داخل شیلنگ را با فوت کردن باز کنید، نشان دهنده این است که شیر گاز هیچ نقصی ندارد.

توجه کنید که تعمیر شیر گاز اصلا راه حل مناسبی نیست و بهتر است که در صورت خرابی، این قطعه توسط یک فرد متخصص تعویض شود.

تعمیرات پکیج دیواری در محل

هزینه تعمیرات پکیج دیواری

هزینه تعمیر پکیج به نوع مشکل پکیج بستگی دارد. از جمله عوامل موثر بر هزینه تعمیرات پکیج عبارتند از: نوع پکیج، علت خرابی پکیج، میزان خرابی قطعات پکیج و…

در بعضی اوقات تعمیر پکیج هزینه زیادی ندارد. برای مثال، هواگیری پکیج یک کار ساده است که هزینه زیادی ندارد. ولی در مواقعی هم، تعمیر پکیج هزینه زیادی دارد. برای مثال، تعویض مبدل حرارتی پکیج یک کار تخصصی است که هزینه زیادی دارد.

برای اینکه هزینه تعمیرات پکیج را کمتر کنید باید تکنسین های متخصص برای تعمیرات پکیج خود انتخاب کنید زیرا تکنسین متخصص با تشخیص صحیح خرابی پکیج اقدام به تعمیر میکند و در نتیجه این کار باعث کاهش خرابی قطعات پکیج میشود و هزینه های تعمیر کمتر میشود.

تعمیرات پکیج دیواری در محل

تعمیر پکیج دیواری فرایندی است که حتما باید در محل نصب این دستگاه انجام شود. جابجایی این محصول دردسرهای خاص خود را داشته و احتمال آسیب دیدگی دستگاه نیز وجود خواهد داشت. برای دریافت خدمات مربوط به تعمیرات پکیج دیواری در محل کافی است با نمایندگی مجاز پکیج در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. این سرویس موجب راحتی کاربران می شود و به شما کمک می کند که شاهد ترمیم سیستم گرمایشی منزل یا محل کار خود در اسرع وقت باشید.

پس از برقراری تماس و گزارش مشکل به پرسنل بخش پشتیبانی، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و خدمات لازم را ارائه می دهند. تعمیرکاران پس از وارسی دقیق دستگاه و شناسایی بخش های آسیب دیده، از تجربه و مهارت مثال زدنی خود استفاده کرده و فرایند تعمیر پکیج دیواری در محل را به حرفه ای ترین شکل انجام خواهند داد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.