جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه راه اندازی ویپ

تلفن تحت شبکه یا voip ، یکی از پیشرفت های کاربردی تکنولوژی است که هزینه های شرکت ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. Voice over IP یا همان ویپ، در واقع نوعی سیستم تلفن است که به جای سیستم های تلفن قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت تماس در این سیستم به مراتب بهتر از تلفن های قدیمی و حتی سانترال بوده و مدیران موفق از آن استفاده می کنند. البته بسیاری از شما عزیزان در تماس با واحد طراحی و اجرای شبکه در مرکز سخت افزار ایران، راجع به راه اندازی ویپ سوالاتی از همکاران ما می پرسید.

باید بدانید که راه اندازی ویپ، پیش نیازهایی دارد که یکی از آنها، راه اندازی بستر شبکه داخلی یا همان LAN می باشد. همچنین شما باید نکاتی از قبیل تعداد پورت سوئیچ ها، PoE  بودن، پورت گیگ، نوع کابل ها، ارتباطات وایرلس و … را نیز به دقت رعایت کنید. رعایت همه این موارد و تنظیم درست تجهیزات مذکور، نیاز به مهارت و دانش فنی دارد که تنها کارشناسان حوزه شبکه از آن برخوردار می باشند. نظر به درخواست های شما عزیزان، ادامه مطلب امروز را به بررسی نکات و بایدها و نبایدهای راه اندازی ویپ و تلفن تحت شبکه اختصاص داده ایم. مرکز طراحی شبکه در مرکز سخت افزار ایران نیز برای ارائه خدمات و سرویس های تخصصی تر در کنار شما دوستان گرامی خواهد بود.

نحوه راه اندازی ویپ

برای راه اندازی ویپ به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

همانطور که اشاره شد، راه اندازی تلفن تحت شبکه یا همان voip مستلزم رعایت پیش نیازهای مهمی است که کیفیت کار آن را تعیین می کنند. یکی از این پیش نیازها، تجهیزاتی است که این کار را تسهیل می کنند. اگر تجهیزات راه اندازی تلفن تحت شبکه voip به صورت درست انتخاب شده و مورد استفاده قرار بگیرند، تاثیر بسزایی در کیفیت کار سیستم خواهند داشت.

مهم ترین تجهیزاتی که برای راه اندازی ویپ به آنها نیاز خواهید داشت شامل مرکز تلفن تحت شبکه، گیتوی voip (اکسترنال یا به صورت کارت تلفنی) و داخلی ها (تلفنip، تلفن نرم افزاری و یا مبدل voip) می شوند. مرکز تماس VIOP در واقع هسته سیستم است که با عنوان ip هم شناخته می شود و دارای دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. گیتوی نیز یکی از تجهیزات راه اندازی تلفن تحت شبکه voip  است که برای ارتباط با خطوط شهری یا داخلی های آنالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. اگر همه این تجهیزات فراهم بوده و به درستی از آنها استفاده شود، می توانید اطمینان داشته باشید که راه اندازی voip نیز به صورت کامل و بی نقص انجام خواهد شد.

برای راه اندازی ویپ به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

مرکز تماس voip

یکی از مفاهیم همیشه همراه با راه اندازی ویپ ، مرکز تماس ویپ است. از جمله امکاناتی که مرکز تلفن voip برای شما فراهم می سازد، سیستم ضبط مکالمات ، تلفن گویا همراه با صف انتظار ، اتصال به داخلی هایی که در دفاتر دیگر شرکت هستند، ارتباط داخلی ها با یکدیگر در بین چند دفتر یک شرکت و موارد متعدد دیگری را می توان نام برد. برای راه اندازی یک مرکز تماس voip کوچک و راحت، کافی است یکی از IPPBX های این بخش را با ظرفيت دلخواه FXO یا FXS یا GSM انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید بدون نیاز به سرور، ارتباط دنيای VoIP با دنياي TDM را برقرار کنید.

همچنین شما با استفاده از یک مرکز تلفن تحت شبکه شهری، خواهید توانست خط شهری، سیم کارت GSM، تلفن آنالوگ، ترانک SIP، سانترال و PBX آنالوگ سنتی را به شبکه VoIP متصل نماييد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و نحوه راه اندازی voip می توانید با واحد طراحی شبکه مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

مرکز تماس voip

نحوه راه اندازی سیستم voip

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، سیستم ویپ مبتنی بر شبکه است و به همین دلیل علاوه بر انتقال صوت ، تصویر و دیتا را نیز انتقال می دهد. پس از راه اندازی ویپ ، شما به امکانات جذاب و بسیار کاربردی دست خواهید یافت که سیستم های قدیمی تر از جمله سانترال فاقد آنها بودند. کارشناسان مرکز طراحی شبکه، برای راه اندازی تلفن تحت شبکه و یکپارچه سازی این سیستم از نرم افزار crm استفاده می کنند. این روش، هم بازدهی ارتباطات با مشتریان را به میزان چشمگیری ارتقا خواهد داد و هم موجب افزایش ورود به مجموعه های تجاری خواهد شد. برای راه اندازی voip  باید اول زیر ساخت های آن را فراهم کنید. پس از اجرای خطوط مورد نیاز و تامین سخت افزاری مثل تلفن و …، می توانید ادامه کار را با خیالی آسوده به کارشناسان مرکز سخت افزار ایران محول کنید.

4.4/5 (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.