جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهایی برای رفع بوی بد یخچال

یخچال محیط در بسته ای است که با انواع و اقسام مواد غذایی پر می شود. بنابراین تداخل بوی مواد غذایی امری کاملا طبیعی است. اگر حواستان به این بوی داخل یخچال نباشد، یک لیوان آب از پارچ درون یخچال طعم و بوی بسیار بدی خواهد داشت. در ادامه به شما می گوییم برای رفع بوی بد یخچال چه کارهایی می شود انجام داد. پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

رفع بوی بد یخچال

5 ترفند کاربردی برای رفع بوی بد یخچال

بررسی مواد غذایی داخل یخچال

اولین ترفند در واقع اولین گام برای رفع بوی بد یخچال به شمار می رود. اگر می خواهید بوی نامطبوع درون یخچال از بین برود، حتما باید سلامت مواد غذایی را بررسی کنید. تک تک ظروف و مواد درون یخچال را بیرون بریزید و به دنبال ماده‌ای بگردید که تاریخ انقضای آن گذشته یا به نحوی فاسد شده است. در این بین کشوی میوه ها و سبزیجات را حتما چک کنید. همیشه میوه ی فاسد خورده نشده ای وجود دارد که در انتهای کشو از دید کاربر به دور باقی می ماند.

تمیز کردن دیواره های درونی یخچال

گام دوم برای رفع بوی بد یخچال، تمیز کردن ساختار درونی آن به طور کامل است. هر یخچال باید به صورت دوره ای تمیز شود. برای اینکار تمامی قفسه ها و سینی های درونی را جدا کنید و آن ها را با آب و شوینده بشویید. علاوه بر این باید درزهای داخلی دیوارهای یخچال را هم بررسی کنید. امکان دارد تکه های غذا بر روی درزهای داخلی خشک شده باشند. این غذاهای خشک شده عامل اصلی بوی بد یخچال هستند. نوارهای آب بندی دور یخچال را هم می توانید با استفاده از دستمال های مرطوب پاک کنید.

چیدن صحیح مواد غذایی درون یخچال

یکی دیگر از ترفندهای رفع بوی بد یخچال، چیدن صحیح مواد غذایی درون آن است. سعی کنید مواد غذایی را به ترتیب تاریخ انقضای آن ها مرتب کنید. بهتر است موادی که طی مدت زمان کوتاهی فاسد می شوند را در قفسه های جلویی یخچال بگذارید تا چشمتان به آن ها بیفتد و زودتر مصرفشان کنید.

استفاده از دانه های قهوه

دانه های قهوه می توانند پس از تمیزکاری داخل یخچال در رفع بوی بد یخچال کمک کنند. پیشنهاد می کنیم چند دانه قهوه را بین قفسه ها و کشوهای مختلف جاسازی کنید تا بوی مواد غذایی مختلف را کنترل کند. البته خوشبو کننده های شیمیایی دیگیری هم در بازار وجود دارند که اسانس های مختلفی دارند و بوی نامطبوع یخچال را کنترل می کنند.

استفاده از ظروف مخصوص طبقه بندی مواد غذایی

غذاها و سبزیجات اگر در ظروف مخصوص طبقه بندی باشند، مشکل بوی بد یخچال برطرف می شود. این ظرف ها معمولا قیمت چندان بالایی ندارند و در طرح ها و مدل های بسیار زیبا و متنوعی تولید می شوند. با تهیه ی این ظروف هم یخچال مرتب و زیبایی داشته باشید؛ هم مشکل بو گرفتن درون یخچال را کنترل کنید.

تعمیر یخچال با گارانتی

مرکز سخت افزار ایران پارت مجزایی را به تعمیر و بازیابی انواع و اقسام یخچال های موجود در بازار اختصاص داده است. فرقی ندارد که مشکل یخچال مورد استفاده ی شما چیست. کارشناسان ما با استفاده از دانش به روز خود و تجهیزات پیشرفته تک تک ایرادات و مشکلات ساختاری یخچال را برطرف می سازند. کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل یخچال ثبت کنید. کلیه ی سرویس ها و خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران براساس پارامترهای استاندارد بوده و دارای گارانتی است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.