جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون

یک تلویزیون امروزی از بردها و مدار های ریز و درشت بسیاری تشکیل شده است که با ساختاری حساس و آسیب پذیر درون دستگاه قرار گرفته اند. یکی از این بردها، اینورتر نام دارد. احتمال اینکه کاربران عادی پیش از خراب شدن این بخش از تلویزیون با آن آشنا باشند، بسیار کم است. اما مسلما بهتر است از کارایی و علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون مطلع باشید تا بدون اتلاف وقت نسبت به تعمیر این برد اقدام کنید. چراکه عدم توجه به خرابی های تلویزیون می تواند باعث سرایت خرابی های آن از یک بخش به بخش دیگری شود. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا به شما بگوییم برد اینورتر چیست و به هنگام خرابی چه علائمی از خود نشان می دهد.

برد اینورتر تلویزیون

برد اینورتر چه وظیفه ای در تلویزیون دارد؟

برد اینورتر تلویزیون همکاری برای بک لایت تلویزیون است. این برد در واقع وظیفه ی روشن کردن بک لایت را بر دوش می کشد. زمانی که ولتاژ ورودی از سمت پاور تلویزیون به درون اینورتر می رسد، تغییر و تحولی در ولتاژ ایجاد می شود که منجر به روشن شدن بک لایت می گردد. در نتیجه خرابی برد اینورتر، کارایی بک لایت را نیز مختل می کند. اگر بک لایت، نور لازم برای شکل گیری تصاویر را تشکیل ندهد، تصویری هم در پنل دیده نمی شود. در چنین شرایطی به نظر می رسد تلویزیون قدرتی برای روشن شدن ندارد. این در حالی است که تنها خاموشی نور در ساختار دستگاه دردسرساز شده است.

دلایل خرابی برد اینورتر تلویزیون

یکی از خرابی برد اینورتر نوسان برق می باشد زیرا برد اینورتر از منبع تغذیه جریان برق مستقیم دریافت میکند و این نوسان ها باعث خرابی منبع تغذیه و برد اینورتر میشود. شاید این دلیل تنها دلیل آسیب دبدن برد اینورتر باشد. پس میتوانید با یک محافظ استاندارد از خرابی این قطعه جلوگیری کنید. استاندارد بودن محافظ از هر آسیبی که از نوسان برق به تلویزیون وارد میشود جلوگیری میکند و از آسیب دیدن قطات دیگر هم جلوگیری میشود.

چگونه از فرا رسیدن زمان تعمیر برد اینورتر تلویزیون مطلع شویم؟

همان طور که گفته شد، خرابی برد اینورتر تلویزیون با از کار افتادگی بک لایت همراه می شود. بنابراین اگر تلویزیون را روشن کردید و پس از مدت کوتاهی شاهد خاموشی آن بودید، می توانید به خرابی اینورتر و نا کار آمدی بک لایت مشکوک شوید. در این وضعیت به احتمال قوی می توانید صدای تصاویر پخش نشده را از بلندگوهای دستگاه بشنوید. البته اگر دقیق باشید می توانید از نزدیک حضور تصاویر تلویزیون را هم مشاهده کنید. این حالت خاموشی کامل تلویزیون نیست. تنها نوری برای روشن کردن تصویرهای پنل در تلویزیون تشکیل نشده است.

تعمیر یا تعویض برد اینورتر ؟

 قابل تعمیر بودن برد اینورتر تلویزیون بستگی به میزان خرابی های این برد دارد. البته معمولا تعمیرکاران تعویض را بر تعمیر ترجیح می دهند. چرا که این بخش از تلویزیون در ارتباط مستقیمی با ولتاژهای به دست آمده از پاور سیستم دارد. کوچک ترین اختلال در تقسیم بندی و معکوس سازی ولتاژ در برد اینورتر می تواند باعث سوختگی بک لایت و دیگر اجزای تلویزیون گردد. به هر حال با حضور در یکی از شعبه های مرکز سخت افزار ایران می توانید کارایی برد اینورتر را در سطح کیفی بی نظیری بازیابی کنید. در صورت تعویض به طور حتم از نمونه ی اورجینال سازگار با سیستم استفاده خواهد شد.

تعمیر تلویزیون با گارانتی و ضمانت نامه های معتبر

مرکز سخت افزار ایران مجموعه ای فوق تخصصی است که تعمیر تلویزیون را به بهترین شیوه ی کاری انجام می دهد. این مرکز با شعب متعدد خود در سراسر کشور خدمت رسانی می کند. با حضور در یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران طی مدت زمان کوتاهی شاهد بالاترین سطح از خدمات تعمیراتی خواهید بود. فرقی ندارد که برند سازنده ی تلویزیون مورد استفاده ی شما چیست، گستره ی خدمات واحد تعمیرات تلویزیون در مرکز سخت افزار ایران بسیار وسیع بوده و تمامی تلویزیون های قدیم و جدید برندهای گوناگون را در بر می گیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.