جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

شارژ کارتریج

منظور از شارژ کارتریج، تمدید تونر یا جوهر داخل کارتریج است که مشکل کم رنگ چاپ شدن صفحات در پرینتر را برطرف می‌کند. تکنسین‌های مرکز سخت‌افزار ایران از باکیفیت‌ترین تونر و جوهر در پروسه شارژ کارتریج جوهر افشان و شارژ کارتریج لیزری استفاده می‌کنند. البته تولیدکنندگان و فروشندگان پرینتر بر این باورند که بهتر است، جهت جلوگیری از افت کیفیت چاپ صفحات در پرینتر پس از اتمام تونر یا جوهر آن، کارتریج این دستگاه به طور کامل تعویض گردد. بنابراین یکی دیگر از خدمات ویژه‌ای که کارشناسان مرکز سخت‌افزار ایران به کاربران دستگاه‌های پرینتر ارائه می‌دهند، تعویض کارتریج پرینتر است.

آیا با مشکل کم رنگ چاپ شدن صفحات در پرینتر مواجه شده‌اید و به دنبال علت و راهی برای رفع این مشکل هستید؟ پاسخ سوال شما پیش ماست! درواقع منبع تامین رنگ در تمامی پرینترها، کارتریج نام دارد. کارتریج متناسب با نوع پرینتر که یا جوهر افشان است یا لیزری، نگهدارنده جوهر یا تونر است. تونر پودری است که مانند جوهر در پروسه چاپ پرینتر بر روی کاغذ قرار می‌گیرد. بنابراین زمانی که صفحات به صورت کم رنگ در پرینتر چاپ می‌شوند به این معناست که تونر یا جوهر پرینتر به اتمام رسیده است. در چنین شرایطی تکنسین‌های مرکز سخت‌افزار ایران، خدمات شارژ کارتریج را به کاربران ارائه می‌دهند.

 

شارژ کارتریج

شارژ کارتریج پرینتر

شارژ کارتریج جوهر افشان

همانطور که اشاره کردیم پرینترها یا از نوع جوهر افشان هستند یا از نوع لیزری. البته پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای جوهر افشان جدیدتر هستند. بنابراین بدیهی است که قیمت بالاتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان داشته باشند اما جالب است بدانید که قیمت کارتریج پرینترهای جوهر افشان نسبت به لیزری بیشتر است. بنابراین شارژ کارتریج جوهر افشان به صرفه تر از تعویض آن است، از این رو اکثر کاربران، شارژ کارتریج را به تعویض کامل آن ترجیح می دهند.

البته نباید فراموش کنید که اگر پس از اتمام جوهر در پرینتر جوهر افشان خیلی دیر برای شارژ کارتریج آن اقدام کنید، جوهر داخل کارتریج خشک می‌شود. در این صورت مجبور می‌شوید کارتریج را تعویض کنید. بنابراین بهتر است بلافاصله پس از بروز علائم اتمام جوهر کارتریج با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت شارژ کارتریج جوهر افشان به آدرس مورد نظر شما مراجعه کنند.

شارژ کارتریج لیزری

در پرینترهای لیزری به جای جوهر از پودری به نام تونر برای تامین رنگ استفاده می‌شود. جالب است بدانید که در پرینترهای لیزری رنگی معمولا از 4 عدد کارتریج لیزری استفاده می‌شود که درون هر یک از آن‌ها تونرهایی به رنگ‌های مشکی، آبی، قرمز و زرد ریخته می‌شود. در صورت اتمام تونر پرینترهای لیزری نیز می‌توان با پروسه شارژ کارتریج، تونر آن‌ها را تمدید کرد.

شارژ کارتریج لیزری، علاوه‌بر اینکه موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری پرینتر لیزری می‌شود؛ موجب کاهش مشکلات زیست محیطی نیز می‌شود. می‌توانید جهت شارژ کارتریج پرینترهای لیزری از خدمات شارژ کارتریج لیزری مرکز سخت‌افزار ایران استفاده کنید.

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی

در دستگاه‌های کپی نیز از پودر تونر برای تامین رنگ استفاده می‌شود. پودر تونر با قرار گرفتن درون کارتریج دستگاه کپی از طریق درام به صفحات منتقل می‌شود و توسط رولرها بر روی کاغذ می‌چسبد. درصورت اتمام تونر دستگاه کپی باید کارتریج آن را تعویض کرد. البته تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی به تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین بهتر است جهت تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز جهت تعویض کارتریج به محل مورد نظر اعزام شوند.

تعویض کارتریج تونر دستگاه کپی

سؤالات متداول در مورد شارژ کارتریج

چنانچه پس از شارژ کردن کارتریج، خطوطی روی برگه های چاپ شده می بینید، احتمالا مواد مصرفی کیفیت پایینی دارند. کیفیت پایین مواد مصرفی، آلودگی هد و یا خرابی و آلودگی درام، دلایل اصلی بروز این مشکل هستند. با تعویض درام یا پاکسازی هد، که معمولا در حین شارژ کارتریج انجام می شود، مشکل برطرف می گردد.

تکنسین ها برای شارژ کارتریج، این قطعه را از دستگاه بیرون می آورند. در صورتی که کارتریج به درستی جاگذاری نشود، پس از بستن دستگاه صداهای غیرعادی تولید می کند. البته احتمال خرابی مگنت یا برخورد کارتریج با مگنت هم وجود دارد. در این صورت باید مگنت را تعویض کرد تا صدا برطرف شود.

یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از شارژ کارتریج ایجاد شود، کمرنگ بودن چاپ است. به طور کلی اگر تونر مورد استفاده، مناسب با نوع کارتریج و مدل دستگاه کپی یا پرینتر نباشد، کیفیت یا رنگ چاپ دچار مشکل می شود. همچنین اگر مواد شارژ قبلی در کارتریج مانده باشد هم ممکن است چنین مشکلی پیش بیاید.  

در دستگاه های کپی، تعویض کارتریج بهتر از شارژ کردن آن است. بیشتر دستگاه های کپی، کارتریج یکبار مصرف دارند. یعنی کارتریج این محصولات طوری طراحی شده است که باید پس از تمام شدن محتوا با یک کارتریج جدید جایگزین شوند. در صورت شارژ کارتریج در این مدل ها امکان بروز مشکلاتی همچون تونر ریزی وجود دارد. البته برخی مدل ها هم کارتریج قابل شارژ دارند. اما در مجموع، تعویض کارتریج هم کیفیت چاپ را افزایش می دهد و هم مانع از بروز مشکلات مختلف در روند کار دستگاه فتوکپی می گردد. در پرینترها هم تعویض کارتریج، کیفیت چاپ را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اما با توجه به این که هزینه شارژ کارتریج پایین تر است، بیشتر کاربران گزینه دوم را ترجیح می دهند.

شارژ کارتریج در محل

درصورتی که قصد دارید از خدمات شارژ کارتریج مرکز سخت‌افزار ایران استفاده کنید، می‌توانید با این مرکز تماس بگیرید. تکنسین‌های مرکز سخت‌افزار ایران پس از تماس شما به محل مورد نظر اعزام شده و از بهترین تونر یا جوهر متناسب با نوع پرینتر شما جهت ارائه خدمات شارژ کارتریج پرینتر استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توانید با استفاده از این خدمات ویژه مرکز سخت‌افزار ایران در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید چراکه دیگر مجبور نخواهید بود دستگاه پرینتر خود را جهت شارژ کارتریج آن به مرکز تعمیرات پرینتر منتقل کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

مرکز سخت‌افزار ایران به عنوان بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی از بخش‌ها و واحدهای متعددی برخوردار است. یکی از پارت‌های مرکز سخت‌افزار ایران، نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی است که خدمات تعمیرات انواع مدل‌های دستگاه کپی را به کاربران آن ارائه می‌دهد. با این وجود فرقی نمی‌کند که دستگاه کپی شما از چه مدل یا برندی باشد چراکه شما می‌توانید تعمیرات تخصصی دستگاه کپی خود را به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در مرکز سخت‌افزار ایران بسپارید. اگر دوست دارید با خدمات نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی آشنا شوید، مطالعه مطلب “تعمیرات دستگاه کپی” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.