تعمیر تیونر تلویزیون

یکی از قطعات تلویزیون که عموما کاربران عادی چندان با نام آن آشنا نیستند، تیونر است. خرابی این این بخش از تلویزیون می تواند کاملا دردسرساز باشد. تیونر تلویزیون دارای ساختار پیچیده ای است که در صورت خرابی نمایش تصاویر را کنسل می کند. این قطعه در تلویزیون هایی که گیرنده دیجیتال داخلی دارند، تعبیه شده و فرکانس های مختلف تصاویر را طی اعمال پردازش هایی به صدا و تصویر قابل پخش در تلویزیون بدل می نماید. به مطالعه ی این مقاله بپردازید تا با عملکرد تیونر تلویزیون و جنبه های تعمیراتی آن آشنا شوید.

تیونر تلویزیون

جایگاه تیونر تلویزیون در نمایش تصاویر

ساختار تیونر تلویزیون، متشکل از مدار کابل و تطبیق امپدانس است. این بخش از تلویزیون به صورت یک برد روی شاسی مین برد تعبیه می شود. ورودی آنتن نیز مستقیما به تیونر تلویزیون متصل می گردد تا ارسال سیگنال به راحتی ممکن باشد. به طور کلی وظیفه ی اصلی تیونر تلویزیون  تنظیم شبکه های مورد نظر کاربر و پردازش فرکانس های دریافتی است. با هر بار روشن شدن تلویزیون امکان دارد فرکانس های بسیاری قابل دریافت باشند، اما اینکه کدام فرکانس باید پردازش شود تا صدا و تصویر کانال خاصی به اجرا دربیاید را تیونر انتخاب می نماید. از این رو نمایش باکیفیت تصاویر شبکه های مختلف در گرو سلامت تیونر تلویزیون است.

از کجا بفهمیم تیونر تلویزیون خراب شده است؟

اصلی ترین نشانه ی خرابی تیونر، قطع و وصل شدن طولانی مدت تصویر تلویزیون است. البته این مشکل می تواند دلیل جدی تری چون خرابی مین برد نیز داشته باشد. تعمیر مین برد تلویزیون مسلما هزینه ی بیشتری خواهد داشت. در هر حال مشکل هر چه که باشد در مرکز سخت افزار ایران تحت نظر کارشناسان مجرب قابل حل است.  فراموش نکنید که نشانه ی خرابی تیونر تنها به عدم نمایش تصاویر منتهی نمی شود، بلکه قطعی صدای سیستم هم می تواند ریشه در اختلالات ساختاری تیونر تلویزیون داشته باشد.

هزینه ی تعمیر تیونر تلویزیون چه قدر می شود؟

تیونر تلویزیون ساختار بسیار حساس و آسیب پذیری دارد که در اثر استفاده ی مداوم از دستگاه دچار اختلال می شود. هزینه تعمیر و ترمیم این بخش از تلویزیون نسبت به برند سازنده ی دستگاه متغیر است. بازیابی فعالیت ترانزیستورها و آی سی های تیونر موضوع مهمی است که باید در سطح کیفی بالایی صورت گیرد. مرکز سخت افزار ایران  فرآیند تعمیر و تعویض تیونر و دیگر اجزای تلویزیون های مختلف را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام می دهد. البته نمی توان هزینه ی دقیقی برای این پروسه تعیین کرد. در صورتی که تصویر تلویزیون شما مرتبا قطع و وصل می شود با ما تماس بگیرید تا تیونر دستگاه مورد نظر با صرف مدت زمان کوتاهی تعمیر گردد.

چرا برای تعمیر تلویزیون خود مرکز سخت افزار ایران را انتخاب کنیم؟

تعمیر تلویزیون باید در فضایی حرفه ای و تخصصی انجام شود تا استفاده ی دوباره از دستگاه ممکن باشد. پیشنهاد می کنیم این پروسه را به مرکز سخت افزار ایران بسپارید. گستره ی خدمات و سرویس های این دپارتمان بسیار وسیع بود و تمامی مشکلات ریز و درشت تلویزیون های موجود در بازار را در بر می گیرد. توجه به پارامترهای استاندارد و استفاده از قطعات جانبی اورجینال نیز از ویژگی های اصلی سیستم کاری مرکز سخت افزار ایران است که منجر به بازیابی کامل کیفیت اولیه ی تلویزیون های معیوب می گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+