جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر تیونر تلویزیون

یکی از قطعات تلویزیون که عموما کاربران عادی چندان با نام آن آشنا نیستند، تیونر است. خرابی این این بخش از تلویزیون می تواند کاملا دردسرساز باشد. تیونر تلویزیون دارای ساختار پیچیده ای است که در صورت خرابی نمایش تصاویر را کنسل می کند. این قطعه در تلویزیون هایی که گیرنده دیجیتال داخلی دارند، تعبیه شده و فرکانس های مختلف تصاویر را طی اعمال پردازش هایی به صدا و تصویر قابل پخش در تلویزیون بدل می نماید. به مطالعه ی این مقاله بپردازید تا با عملکرد tuner تلویزیون و جنبه های تعمیراتی آن آشنا شوید.

تعمیر تیونر تلویزیون

جایگاه تیونر تلویزیون در نمایش تصاویر

ساختار tuner تلویزیون، متشکل از مدار کابل و تطبیق امپدانس است. این بخش از تلویزیون به صورت یک برد روی شاسی مین برد تعبیه می شود. ورودی آنتن نیز مستقیما به tuner تلویزیون متصل می گردد تا ارسال سیگنال به راحتی ممکن باشد. به طور کلی وظیفه ی اصلی tuner تلویزیون  تنظیم شبکه های مورد نظر کاربر و پردازش فرکانس های دریافتی است. با هر بار روشن شدن تلویزیون امکان دارد فرکانس های بسیاری قابل دریافت باشند، اما اینکه کدام فرکانس باید پردازش شود تا صدا و تصویر کانال خاصی به اجرا دربیاید را تیونر انتخاب می نماید. از این رو نمایش باکیفیت تصاویر شبکه های مختلف در گرو سلامت تیونر تلویزیون است.

از کجا بفهمیم tuner تلویزیون خراب شده است؟

اصلی ترین نشانه ی خرابی تیونر، قطع و وصل شدن طولانی مدت تصویر تلویزیون است. البته این مشکل می تواند دلیل جدی تری چون خرابی مین برد نیز داشته باشد. تعمیر مین برد تلویزیون مسلما هزینه ی بیشتری خواهد داشت. در هر حال مشکل هر چه که باشد در مرکز سخت افزار ایران تحت نظر کارشناسان مجرب قابل حل است.  فراموش نکنید که نشانه ی خرابی تیونر تنها به عدم نمایش تصاویر منتهی نمی شود، بلکه قطعی صدای سیستم هم می تواند ریشه در اختلالات ساختاری tuner تلویزیون داشته باشد.

مشکلات رایج در تیونر تلویزیون

  • ضعیف شدن سیگنال‌ها: آنتن و شبکه ارسال سیگنال سالم است ولی تیونر دچار مشکل شده است.
    یکی دیگر از عوامل ضعیف شدن سیگنال، خرابی یکی از 3 ترانزیستور MOSFET، دوآل گیت، آی سی TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جداکننده سه باند و فیلتر میان‌گذر خروجی تیونر است.
  • قطع شدن کامل سیگنال‌ها: وقتی آنتن سالم است و اتصالات تلویون به درستی انجام شده ولی تصویر تلویزیون قطع میشود و پیغام عدم سیگنال میدهد تیونر تلویزیون خراب شده و باید توسط تکنسین حرفه ای تعمیر شود.

هزینه ی تعمیر tuner تلویزیون چه قدر می شود؟

tuner تلویزیون ساختار بسیار حساس و آسیب پذیری دارد که در اثر استفاده ی مداوم از دستگاه دچار اختلال می شود. هزینه تعمیر و ترمیم این بخش از تلویزیون نسبت به برند سازنده ی دستگاه متغیر است. بازیابی فعالیت ترانزیستورها و آی سی های تیونر موضوع مهمی است که باید در سطح کیفی بالایی صورت گیرد. مرکز سخت افزار ایران  فرآیند تعمیر و تعویض تیونر و دیگر اجزای تلویزیون های مختلف را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام می دهد. البته نمی توان هزینه ی دقیقی برای این پروسه تعیین کرد. در صورتی که تصویر تلویزیون شما مرتبا قطع و وصل می شود با ما تماس بگیرید تا تیونر دستگاه مورد نظر با صرف مدت زمان کوتاهی تعمیر گردد.

تعمیر تیونر

هزینه ی تعمیر تیونر تلویزیون چه قدر می شود؟

tuner تلویزیون ساختار بسیار حساس و آسیب پذیری دارد که در اثر استفاده ی مداوم از دستگاه دچار اختلال می شود. هزینه تعمیر تلویزیون نسبت به برند سازنده ی دستگاه متغیر است. بازیابی فعالیت ترانزیستورها و آی سی های تیونر موضوع مهمی است که باید در سطح کیفی بالایی صورت گیرد. مرکز سخت افزار ایران  فرآیند تعمیر و تعویض تیونر و دیگر اجزای تلویزیون های مختلف را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام می دهد. البته نمی توان هزینه ی دقیقی برای این پروسه تعیین کرد. در صورتی که تصویر تلویزیون شما مرتبا قطع و وصل می شود با ما تماس بگیرید تا تیونر دستگاه مورد نظر با صرف مدت زمان کوتاهی تعمیر گردد.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.