جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

برنامه نویسی سیستم تلفنی voip

سیستم های تلفنی ویپ قابلیت های بسیاری دارند که پس از نصب و راه اندازی، کاربران از آنها بهره مند خواهند شد. اما برای بهره مندی حداکثری از این قابلیت ها نیاز به برنامه ریزی دقیق این سیستم خواهد بود. برنامه نویسی سیستم تلفنی voip فرایندی است که به موجب آن این سیستم برنامه ریزی خواهد شد. نکته ای که در مورد برنامه نویسی ویپ وجود دارد این است که کارشناس مربوطه فرایند برنامه ریزی را بدون رابط های گرافیکی انجام می دهد.

توضیح آن که معمولا مکانیسم یکپارچه سازی و برنامه ریزی IP تلفن ها توسط یک سری رابط گرافیکی از جمله PVX انجام می شود. این رابط ها محدودیت های بسیاری داشته و برخی از شخصی سازی های مورد نیاز سازمان ها را فراهم نمی کنند. یعنی با این مکانیسم ها نمی توان رفتار سیستم تلفن تحت شبکه را مطابق با نیاز و پتانسیل های مجموعه تعریف و کنترل کرد. در این شرایط مهندسین ارشد شبکه و برنامه نویس های حرفه ای وارد عمل می شوند. همکاران ما پس از بررسی شرایط، ظرفیت ها و نیازهای مجموعه مورد نظر، فرایند برنامه نویسی سیستم تلفنی voip را به شکل تخصصی به انجام می رسانند. در ادامه نکات بیشتری را در خصوص برنامه ریزی ویپ و نحوه دریافت خدمات آن از مرکز سخت افزار ایران به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

برنامه نویسی سیستم تلفنی voip

نحوه برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip

برای طراحی و کنترل رفتار یک سیستم تلفن ویپ و طراحی ماژول های ارتباطی مختلف در آن، نیاز به برنامه نویسی دقیق و حرفه ای این سیستم می باشد. وقتی شما با یک مجموعه خدماتی (مثلا بیمارستان) تماس می گیرید، سیستم نوبت دهی یک رفتار خاص دارد. مثلا اول سابقه شما را در سیستم بررسی می کند. چنانچه شماره شما در سیستم باشد، رفتار سیستم با شما نوع خاصی خواهد بود و اگر اولین تماس شما باشد، پاسخگویی و نوبت دهی به شکل دیگری انجام خواهد شد. پشت رفتاری که شما دریافت می کنید، مجموعه ای طراحی شده و بسیار دقیق وجود دارد. کارشناسان شبکه مرکز سخت افزار ایران برای برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip به شکل دقیق و حرفه ای عمل می کنند.

آنها تمام مراحل و نیازهای هر مرحله به اتوماسیون های مختلف را به دقت طراحی می کنند. سپس سیستم تلفن شرکت مد نظر، به صورت Pure سفارشی سازی می کنند. یعنی سیستم تلفن تحت شبکه متناسب با نوع کار شرکت برنامه ریزی می شود. تمام آنچه در تلفن های گویا و سیستم های نوبت دهی مکانیزه مشاهده می کنید، حاصل همین فرایند است. رد نهایت ماژول های ارتباطی (ماژول Popup و …) نیز به سیستم اضافه شده و بر حسب نیاز توسعه می یابند. مکانیزم برنامه نویسی استریسک که با عنوان Pure نیز شناخته می شود، زیر مجموعه هایی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

برنامه نویسی voip

سیستم تلفنی ویپ یک سیستم کارآمد است که قابلیت های ارتباطی بی شماری را برای کاربران فراهم می سازد. برای بهره مندی از این قابلیت ها نیاز به شخصی سازی سیستم ویپ است. به عبارت بهتر ویپ این قابلیت را دارد که متناسب با نوع کار و نیازهای مجموعه شما سفارشی سازی شود. برای طراحی دقیق ip تلفن و ساختار کاری آن، نیاز به برنامه نویسی voip خواهد بود. برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip می‌بایست توسط کارشناسان و مهندسان برنامه نویسی شبکه انجام می شود.

تخصص و مهارت بالایی نیاز است تا مسیر تماس ها و نحوه پاسخگویی متناسب با نیاز مشتری و نوع عملکرد مجموعه برنامه ریزی شود. کد نویسی کار اصلی است که در این کار انجام می شود. کارشناسان زبان های خاص کد نویسی را مورد استفاده قرار داده و رفتار مرکز تماس را برنامه ریزی و کنترل می کنند. تمام آنچه در تلفن های گویا و سیستم های نوبت دهی مکانیزه مشاهده می کنید، حاصل همین فرایند است. برنامه نویسی VOIP در نهایت با اضافه شدن ماژول های ارتباطی مختلف و توسعه آنها به پایان رسیده و مشتری و کارشناس پاسخگویی از مزایای این فرایند بهره مند خواهند شد. در صورت نیاز به خدمات مرتبط با این بخش می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان واحد شبکه در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

برنامه نویسی voip

برنامه نویسی سفارشی ویپ

وقتی صحبت از برنامه نویسی سفارشی ویپ می شود، منظور یک فرایند تخصصی چند وجهی است. به موجب این فرایند سیستم تلفنی ویپ به گونه ای طراحی و برنامه ریزی می شود که به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مشتریان مجموعه باشد. به عنوان مثال؛ مراکزی که کار فروش اینترنتی انجام می دهند، نیاز به سیستم تماسی دارند که سوابق مشتری را نشان دهد. مشتریان این مجموعه ها نیاز به سامانه ای دارند که از طریق آن سفارش های مورد نظرشان را ثبت کرده و آنها را از جنبه های مختلف پیگیری کنند.

در این شرایط کارشناسان بخش شبکه و برنامه نویسی، کار خود را آغاز کرده و ماژول های مربوطه را به سیستم اضافه می کنند. آنها سامانه ویپ را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که با توجه به نیاز مشتری رفتار تعریف شده ای داشته باشد. آنچه عملیات برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip را تخصصی تر می کند، کد نویسی است. هریک از سیستم های تلفنی از زبان کدنویسی خاصی استفاده می کنند. سیستم های متن باز یا open source با دایر پلن کار می کنند. کد نویسی و سفارشی سازی استریسک با زبان های دیگری هم انجام می شود که از جمله آنها می توان به AGI نویسی اشاره کرد. برای سفارشی سازی سیستم های ویپ در سطوح بالاتر نیز از درگاه ارتباطی  AMI استفاده می شود.

کد نویسی سیستم های تلفنی

لازمه برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip و گسترش ماژول های آن، کد نویسی سیستم است. ساختار کدنویسی سیستم های تلفنی شامل چندین زبان است که هریک برای نوعی از این سیستم ها کاربرد دارد. به عنوان مثال زبانی که سیستم های تلفنی متن باز یا open source با آن کار می کنند و برای سیستم های تلفنی ویپ یا تحت شبکه قابل فهم است، سیستم دایر پلن می باشد. این سیستم خود اپلیکیشن ها و زبان های دیگری دارد که به شما اجازه استفاده از انواع برنامه نویسی را می دهد.

تیم وب مرکز سخت افزار ایران با استفاده از این زبان، می توانند سیستم تلفنی ویپ را درست به همان سبک و سیاقی که مد نظرتان است برنامه نویسی کنند. کدنویسی در سایر بخش ها که شامل دایر پلن نباشند، با عنوان AGI نویسی شناخته می شود. این نوع برنامه نویسی سیستم تلفنی Voip شامل انواع و اقسام زبان های دیگر می شود. به طور کلی فارغ از سبک و زبان مورد استفاده، رفتار سیستم تلفنی توسط همین فرایند کد نویسی شکل می گیرد.

درگاه ارتباطی AMI

یکی دیگر از زیرمجموعه های سیستم ویپ ، درگاه ارتباطی AMI است. این درگاه قابلیت مانیتورینگ رفتار سیستم را به دیگر برنامه ها یا زبان های سطح بالاتر ارائه می دهد. به عنوان مثال اگر برنامه ای با PHP نوشته شود که تماس های آنلاین سیستم را نشان بدهد، نیاز به یک درگاه ارتباطی برای تکمیل پردازش ها و عملکرد بهتر سیستم خواهد بود. درگاه ارتباطی AMI این  کار را به بهترین شکل انجام داده و ضمن ارتقا کیفیت، مانع از خوابیدن سیستم یا بروز خطا در مراحل اجرای سیستم می گردد. مثلا برای مشاهده تعداد تماس های آنلاین سیستم، می توانید به AMI آن فرمان دهید تا تعداد صف مورد نظر را برای شما به نمایش در آورد. بنابراین می توان گفت که برای برنامه نویسی سیستم های تلفنی voip و کد نویسی آن از سه نوع رابط دایر پلن، AGI و AMI استفاده می شود.

خدمات برنامه نویسی سیستم تلفنی ویپ در مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با بهره مندی از بروز ترین تجهیزات در بخش شبکه یا وب، جزء معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات برنامه نویسی سیستم تلفنی ویپ به شمار می رود. کارشناسان این مجموعه با تکیه بر دانش تخصصی خود، بخش های مختلف سیستم تلفن تحت شبکه را طراحی کرده و در سطحی وسیع به اجرا در می آورند. هدف همکاران ما این است که ضمن تجهیز شرکت ها و صاحبان مشاغل، آنها را به فناوری های نوین ارتباطی مجهز کنند.

لذا شما عزیزان برای راه اندازی ویپ و سفارشی سازی آن در مجموعه اداری یا خدماتی خود (بیمارستان، هتل و …) می توانید از متخصصین شبکه در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. مهندسین ما ضمن ارائه مشاوره های حرفه ای در این زمینه، بهترین راهکار را جهت بهره مندی شما از سرویس های برنامه نویسی voip و افزایش بهره وری مجموعه کاری تان به شما ارائه خواهند داد.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.