جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تنظیم گرمایش کولر گازی

همانطور که در جریان هستید برخی از مدل‌های اسپیلت یا کولر گازی دو کاره هستند. بنابراین هم می توان از کولر گازی در فصل تابستان استفاده کرد و هم در فصل زمستان اما چگونه باید حالت گرمایشی کولر گازی را در فصل زمستان تنظیم کرد؟ اگر شما هم با نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی آشنایی ندارید، ادامه این مطلب را از دنبال کنید.

تنظیم گرمایش کولر گازی

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی

1. بهتر است اول کولر گازی را خاموش کنید تا ابتدا کنترل آن را تنظیم کرده و درنهایت کولر گازی را روشن کنید.

2. برای تنظیم گرمایش کولر گازی، کنترل آن را از روبه‌روی کولر گازی دور کنید یا جلوی چشمی آن را با دستتان بگیرید. پس از این کار به راحتی می‌توانید بدون روشن شدن کولر گازی، کنترل آن را تنظیم کنید.

3. بر روی کنترل کولر گازی به دنبال دکمه Menu بگردید. در برخی از کنترل‌ها دکمه Menu وجود ندارد اما جای هیچ نگرانی نیست چراکه می‌توان با فشار دادن دکمه‌ها علامت‌های برف، خورشید و … را مشاهده کرد. اگر کنترل کولر گازی شما دارای دکمه Menu می‌باشد پس از فشردن آن باید گزینه Hate به معنای گرما را انتخاب کنید. درصورتی که کنترل کولر گازی شما دکمه Menu ندارد با فشار دادن کلیدهای آن، کلیدی که علامت خورشید که به معنای گرما است را نشان می‌دهد، انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید حالت گرمایش کولر گازی خود را فعال کنید.

4. در این مرحله از تنظیم گرمایش کولر گازی می‌توانید با استفاده از دکمه‌های Temp یا همان دکمه‌هایی که دارای فلش بالا و پایین هستند، میزان درجه کولر گازی را کم و زیاد کنید.

5. پس از اینکه دمای مورد نظرتان را بر روی کنترل کولر گازی تنظیم کردید آن را خاموش کنید. سپس کنترل را روبه‌روی کولر گازی بگیرید و دستگاه را روشن کنید.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی

نکات حائز اهمیت در زمینه تنظیم گرمایش کولر گازی

توجه داشته باشید که میزان دمای ایده‌آل جهت تنظیم گرمایش کولر گازی بین 28 تا 30 درجه است. درواقع تنظیم گرمایشی کولر گازی بین بازه 28 تا 30 درجه علاوه‌بر اینکه برای محیط مناسب است به موتور کولر گازی اجازه استراحت می‌دهد. درنتیجه موتور کولر گازی شما در مدت زمان کوتاه دچار آسیب‌دیدگی نمی‌شود و عمر بیشتری خواهد داشت. درضمن اگر تمایل دارید کولر گازی شما برق کمتری مصرف کند، بهترین راهکار تنظیمات گرمایشی کولر گازی بین 28 تا 30 درجه است.

نمایندگی تعمیر و سرویس کولر گازی

نمایندگی کولر گازی یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های مرکز سخت‌افزار ایران می‌باشد که خدمات نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی را ارائه می‌دهد. از ویژگی‌های بارز این نمایندگی می‌توان به سرعت در تعمیر و سرویس کولر گازی، قیمت و کیفیت بسیار مناسب اشاره کرد. بنابراین درصورتی که قصد داشتید کولر گازی خود را نصب، تعمیر یا سرویس کنید می‌توانید با نمایندگی تعمیر و سرویس کولر گازی تماس بگیرید.

2/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.