جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه بوی بد ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

وجود بوی بد در لباسشویی بسیار آزاردهنده است. این دستگاه قرار است لباس ها را تمیز کند، اما اگر به هر دلیل بود نامطبوعی در آن پیچیده باشد، برعکس باعث می شود لباس ها هم بوی بدی بگیرند. چند روش خانگی وجود دارد که در ادامه توضیح داده ایم و می توانند به رفع بوی بد ماشین لباسشویی کمک کنند. این روش ها را به کار بگیرید و ببینید که آیا مشکلحل می شود یا خیر.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی من بوی بدی می دهد؟

پیش از آنکه در مورد از بین بردن بوی بد لباسشویی صحبت کنیم، باید ابتدا درمورد دلایلی صحبت کنیم که منجر به این مشکل می شود.

شایع ترین علت بوی بد ماشین لباسشویی تجمع پودرهای شوینده، کف صابون، روغن و مو در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی شما است. این ها در مهر و موم ماشین لباسشویی، واشر، جاپودری یا حتی در خود درام ماشین لباسشویی شما به دام می افتند. این مسئله می تواند بوی بدی را در ماشین لباسشویی ایجاد کند؛ زیرا معمولاً با خاک و لکه های پاک شده از لباس های کثیف شما همراه می شود. همانطور که بیشتر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، این بقایای ناخواسته بیشتر در ماشین لباسشویی شما رسوب می کند و بوی آن را روز به روز بدتر می کند.

پس از شستشو، آب دستگاه باید کاملاً تخلیه شود. یکی دیگر از دلایل بوی بد ماشین لباسشویی شما می تواند سیستم زهکشی ضعیف باشد. زهکشی ضعیف به معنای دفع ضعیف آب است. این منجر به جمع شدن آب مصرف شده در ماشین لباسشویی یا لوله ها می شود. آب راکد استفاده شده شروع به انتشار بوی بد می کند؛ زیرا حاوی آلودگی است که از لباس های شسته شده پاک شده و می تواند کپک ایجاد کند.

همیشه همه بوها به دلیل آلودگی یا کپک نیست، خوب است در مورد علل بوی سوختگی ماشین لباسشویی نیز اطلاعات داشته باشید.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی بدبو

خوشبختانه، مشکل اکثر ماشین های لباسشویی که بوی بدی دارند، می تواند با تمیز کردن و نگهداری ساده حل شود. خوب است بیاموزید که چگونه با چند مرحله ساده، بو را از ماشین لباسشویی پاک کنید. با جوش شیرین، سرکه و مقداری آب شروع کنید.

  • یک چهارم فنجان جوش شیرین را با همان مقدار آب مخلوط کنید و آن را در ظرف شوینده بریزید.
  • دو فنجان سرکه در لگنی که لباس ها شسته می شوند بریزید.
  • ماشین لباسشویی را در یک چرخه معمولی با حرارت زیاد اما بدون لباس راه اندازی کنید.

این محلول باید بقایای گیر کرده در لباسشویی را حل کند و بوهای ناخواسته را در آن خنثی کند. پس از انجام این کار، کمی زمان بگذارید تا برخی از قطعات کوچکتر را با دست تمیز کنید. می توانید اجزای ماشین لباسشویی خود را از جمله دستگاه پخش کننده صابون، دستگاه پخش کننده سفید کننده و دستگاه پخش کننده نرم کننده را از ماشین لباسشویی خارج کرده و آن ها را بشویید تا بقایای باقی مانده از بین برود.

همچنین می توانید این کار را با لگن انجام دهید تا از تمیزی کامل آن مطمئن شوید. اکنون که ماشین لباسشویی شما تمیز شده است، مهم است که آن را به همین شکل نگه دارید. بدون تعمیر و نگهداری منظم، کثیفی انباشته شده و بوی بد به احتمال زیاد باز خواهد گشت. به این ترتیب، باید عادت کنید که به طور مرتب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید. در ادامه چند نکته برای نگهداری منظم و صحیح ماشین لباسشویی آورده شده است:

نمایندگی ماشین لباسشویی

از مواد شوینده مناسب استفاده کنید

شوینده ای که استفاده می کنید ممکن است دلیلی برای تجمع بیشتر آلودگی و بوی بد ماشین لباسشویی باشد. شوینده های معمولی کف بیشتری تولید می کنند و باعث می شوند کثیفی راحت تر به آن بچسبد. به این ترتیب زمانی که از مواد شوینده زیاد استفاده می کنید، مقداری از آن باقی می ماند.

همیشه لگن را خشک نگه دارید

مرطوب نگه داشتن ماشین لباسشویی برای مدت طولانی توصیه نمی شود. پس از شستشو، سعی کنید لباس های خود را در اسرع وقت خارج کرده و سپس لگن را خشک کنید. بهتر است بعد از تمام شدن کار، درب دستگاه را تا زمان خشک شدن کامل باز نگه دارید تا جریان هوا خود به خود آن را خشک کند.

گاهی تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می تواند مشکل بوی بد را حل کند.

قطعات را به طور منظم تمیز کنید

هر چند وقت یک بار (مثلاً هفته ای یک بار)، اجزا و دستگاه های پخش کننده ماشین لباسشویی خود را بیرون بیاورید و آن ها را تمیز کنید تا از تجمع باقی مانده و ایجاد بوهای عجیب جلوگیری کنید. ماشین لباسشویی که بوی بدی دارد ممکن است فقط به تمیز کردن و نگهداری کمی نیاز داشته باشد تا مشکل آن حل شود. با این حال، رفع بوی بد لباسشویی ممکن است چند ساعت یا حتی یک روز طول بکشد.

سرویس دوره ای ماشین لباسشویی

سرویس دوره ای ماشین لباسشویی

همانطور که دیدید بوی بد ماشین لباسشویی، اغلب به دلیل عدم نگهداری از دستگاه رخ می دهد. انجام سرویس های دوره ای، می تواند این مشکل را حل کند. شما می تواند از تکنسین های تعمیرات ماشین لباسشویی مرکز ما برای این مورد هم کمک بگیرید. تکنسین به محل اعزام شده و دستگاه را بررسی خواهد کرد، سپس برای حل مشکل اقدام می کند. اگر سرویس لباسشویی را به موقع انجام دهید، می توانید از بوی بد جلوگیری کرده و طول عمر دستگاه را نیز بیشتر کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.