جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی

بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی از جمله دغدغه هایی است که برخی از کاربران گوشی های موبایل آیفون و گوشی های اندرویدی با آن مواجه هستند. این امر در سال های گذشته با دشواری هایی همراه بود؛ اما به لطف پیشرفت های صورت گرفته و قابلیت هایی که شرکت اپل و دیگر سازندگان گوشی های همراه به تولیدات خود اضافه کرده اند، بازیابی اطلاعات پاک شده، امروزه دیگر دشوار نبوده و به راحتی می توان با استفاده از برنامه های مختلفی، این کار را انجام داد.

اگر شما نیز از کاربران گوش های آی او اس و یا اندروید هستید و به دنبال راهی مطمئن برای بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی خود می باشید، توصیه می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در این مطلب با آموزش نحوه ریکاوری برنامه های حذف شده گوشی اندرویدی و آیفون با شما همراه خواهیم بود.

بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی

روش های بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی آیفون

کاربران این محصولات باید بدانند که در صورت پاک شدن برنامه های موجود در این گوشی ها می توانند آنها را بدون پرداخت هزینه، دوباره خریداری نموده و نصب نمایند؛ اما اگر تمایل به خرید این برنامه های پاک شده نداشته باشند و صرفاً به دنبال بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی هستند باید به اطلاع برسانیم که برای این کار می توان از دو روش استفاده کرد.

استفاده از هر کدام از روش های برگرداندن برنامه های پاک شده در گوشی دارای مراحل مختلفی است. به همین منظور در ادامه مطلب، به بررسی و توضیح در مورد این روش ها و مراحل اجرای آنها پرداخته شده است.

بازیابی برنامه های حذف شده با استفاده از اپ استور

به منظور بازیابی اطلاعات آیفون و آیپد می توان از برنامه اپ استور استفاده نمود. این روش به دلیل این که به راحتی قابل اجرا است به عنوان پرطرفدارترین روش بازیابی اطلاعات گوشی شناخته می شود. به منظور اجرای این روش باید ابتدا برنامه اپ استور را در این دستگاه باز کنید. حال در این برنامه وارد صفحه Todey شوید. بخش پروفایل را که در بالای نمایشگر قرار دارد انتخاب نمایید. با کلیک کردن بر روی گزینه خریداری شده یا Purchased، می توانید به لیست برنامه های خریداری شده دست پیدا کنید. در این حالت اگر از حساب شخصی برای خرید استفاده کرده اید می توانید به لیست خریدهای خود دسترسی داشته باشید؛ اما اگر از حساب خانوادگی استفاده کنید به لیستی از خریدهای خانوادگی دسترسی خواهید داشت.

در این مرحله از بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی باید بر روی گزینه خریدهای من کلیک کنید. در این مرحله، دو گزینه برای شما نمایش داده می شود که شما می توانید با انتخاب گزینه Not on this iPhone به برنامه های خریداری شده خود دسترسی داشته باشید. حال می توانید برنامه پاک شده را از این لیست انتخاب کرده و با انتخاب گزینه دانلود، برنامه را دوباره بر روی گوشی نصب کنید.

بازیابی برنامه های حذف شده با استفاده از مک او اس

روش دیگر برای ریکاوری برنامه های حذف شده در آیفون و آیپد، استفاده از برنامه Mac os است. شرکت اپل در سال 2019، نرم افزار ITunes را از میان برنامه های Mac os حذف کرده است؛ اما اغلب کاربران این محصول، هنوز هم این برنامه را بر روی گوشی خود دارند و می توانند در صورت نیاز از آن استفاده کنند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید باید این نوید را به شما بدهیم که به راحتی می توانید با استفاده از این نرم افزار نسبت به بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی اقدام کنید.

به منظور استفاده از این روش باید ابتدا گوشی موبایل خود را به کامپیوتر وصل کرده و نرم افزار ITunes را راه اندازی نمایید. در مرحله بعد باید این برنامه را در گوشی خود باز کرده و روی گزینه برنامه ها یا Apps که در منوی تنظیمات وجود دارد کلیک کنید. حال می توانید به لیست برنامه های دانلود شده دسترسی داشته باشید. حال به منظور بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی باید برنامه مورد نظر را از این لیست انتخاب کرده و بر روی گزینه Install کلیک کنید. در این صورت برنامه ها به صورت خودکار نصب خواهند شد. توجه داشته باشید که در کلیه این مراحل، دستگاه آی او اس یا آیپد باید به کامپیوتر وصل باشد.

بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی اندرویدی

گوشی های اندرویدی بنا به ساختار و نوع طراحی برنامه های آن باید با استفاده از روش های مخصوصی، مورد بازیابی قرار گیرند. در صورتی که از کاربران این گوشی ها بوده و به دنبال یافتن راه حلی برای بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی اندرویدی خود هستید، استفاده از یکی از روش های زیر به شما پیشنهاد می شود.

بازیابی برنامه های حذف شده با Dumpster

خوشبختانه امروزه نرم افزارها و برنامه های مختلفی به بازار عرضه شده اند که ادعا می شود این برنامه ها قادرند تمامی فایل های حذف شده در گوشی های اندرویدی را بازیابی کنند؛ اما طبق نظر کارشناسان هیچ گونه دلیل قاطع برای عملکرد مثبت این نرم افزارها وجود ندارد. از این رو نمی توان به این برنامه ها، چشم امید بست. اما پیشنهاد جالبی که به کاربران گوشی های اندرویدی برای بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی داده می شود، استفاده از سطل بازیابی می باشد.

خوشبختانه امروزه در میان برنامه های طراحی شده برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی، برنامه Recycle Bin نیز وجود دارد که همانند سطل آشغال ویندوز کار کرده و امکان بازیابی اطلاعات پاک شده را فراهم می کند. شما می توانید با نصب برنامه Dumpster بر روی گوشی خود که همانند سطل زباله ویندوز کار می کند، به راحتی فایل های حذف شده را بازیابی کنید.

پس از نصب این برنامه، آن را باز کرده و با کلیک بر روی آیکون سه نقطه موجود در بالای برنامه، گزینه Setting را انتخاب کنید. حال نوع برنامه و فایل حذف شده را تعیین کرده و آنها را فعال کنید. با انتخاب گزینه Next، برنامه شروع به بازیابی اطلاعات و آنالیز آنها کرده و برنامه مورد نظر را پیدا می کند. حال می توانید دوباره آن را در حافظه گوشی ذخیره نمایید. به این ترتیب روند بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی به راحتی طی می شود.

بازیابی برنامه های حذف شده با Google Play

گزینه دیگری که برای بازگرداندن برنامه های پاک شده در گوشی های اندرویدی وجود دارد استفاده از برنامه گوگل پلی می باشد. با باز کردن این برنامه می توانید بر روی آیکون سه خط موجود در این برنامه، کلیک نمایید. حال گزینه برنامه ها و بازی من را انتخاب نموده و از میان گزینه های باز شده، بر روی گزینه library فشار دهید. به این ترتیب می توانید به لیست کلی این برنامه ها دسترسی داشته باشید. در این مرحله برای بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی باید در میان موارد نمایش داده شده، فایل های پاک شده را انتخاب کرده و آنها را دوباره بر روی گوشی نصب نمایید.

بازیابی برنامه های حذف شده با System Restore

System Restore از برنامه های کاربردی به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده در گوشی اندرویدی می باشد. این برنامه را دانلود کرده و با نصب بر روی گوشی خود می توانید اطلاعاتی را که به هر دلیلی پاک شده اند، بازیابی نمایید. به منظور شروع بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی خود با استفاده از این برنامه باید آن را باز کنید. گزینه استارت را انتخاب نموده و صفحه کنترل پنل را جستجو کنید. با نمایش این صفحه قادر خواهید بود برنامه های پاک شده را جستجو نموده و با یافتن آنها، نسبت به بازیابی و نصب دوباره آنها اقدام کنید.

بازیابی برنامه های حذف شده با EaseUS Mobisaver

در میان روش های ذکر شده، استفاده از برنامه EaseUS Mobisaver به عنوان یک روش رایگان برای بازیابی برنامه های حذف شده در گوشی اندرویدی شناخته می شود. در صورتی که قصد دارید بدون صرف هیچ هزینه ای، اطلاعات، تصاویر و ویدئوهای حذف شده از گوشی خود را بازیابی کنید توصیه می شود این برنامه رایگان را نصب نمایید. به این منظور باید دستگاه اندروید را به کامپیوتر وصل کنید و این برنامه را بر روی گوشی نصب نمایید. در این حالت، دستگاه گوشی یا تبلت خود را اسکن نمایید. به این ترتیب می توانید به لیستی از اطلاعات و داده های پاک شده دسترسی پیدا کنید. حال با توجه به نیاز خود، می توانید هر کدام از این داده ها را انتخاب کرده و بازیابی نمایید.

3/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.