جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض شیر برقی ظرفشویی

ظرفشویی دستگاه پر مصرفی است که در برخی از خانه ها و هتل ها همه روزه مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله خود باعث و بانی ایجاد خرابی های ریز و درشتی می شود که معمولا ریشه در استهلاک قطعات درونی دستگاه دارد. یکی از اجزای با اهمیت ظرفشویی که در اثر استهلاک کارایی صحیح ظرفشویی را مختل می کند، شیر برقی است. شیر برقی ظرفشویی وظیفه ی کنترل جریان آب درون دستگاه را برعهده دارد. در ادامه شما را با جوانب کلی بازیابی کارایی شیر برقی ماشین ظرفشویی آشنا می سازیم.

تعویض شیر برقی ظرفشویی

نقش شیر برقی در ظرفشویی

شیر برقی ظرفشویی یک قطعه ی امنیتی است که با سطح جریان آب درون دستگاه سر و کار دارد. در واقع این شیر با وظیفه ی جلوگیری از نشت آب در ماشین های ظرفشویی طراحی شده است. شیر AQUA STOP ظرفشویی یا همان شیر برقی توسط سنسورهای خاصی فعالیت می کند که می توانند میزان سطح آب موجود در سیستم را تشخیص دهند. این سنسورها سرریز شدن آب به بیرون ظرفشویی را احساس کرده و از ادامه رساندن آب به درون دستگاه جلوگیری به عمل می آورد. بنابراین خرابی شیر برقی سطح کیفی ظرفشویی را با مشکل رو به رو می سازد.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: علت آبگیری نکردن ظرفشویی

علائم خرابی شیر برقی ظرفشویی

خرابی شیر برقی ظرفشویی امنیت دستگاه را به خطر می اندازد. این شیر از یک بوبین، یک سوزن و مجرای عبور خاص تشکیل شده است که در هماهنگی با یکدیگر وضعیت آبرسانی ظرفشویی به ظروف را کنترل می کنند. زمانی که شیر AQUA STOP ظرفشویی قطع می‌ شود، سوزن تحت تاثیر وزن خود و فلزی که در پشت آن وجود دارد، مجرای عبور آب را می‌بندد. ممکن است اختلالی در شیر برقی ایجاد شود که باعث قطعی بیهوده ی آب شود. اگر آب بدون کوچک ترین نشتی در ظرفشویی قطع شود، اروری در صفحه نمایش دستگاه دیده خواهد شد که بر خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی دلالت دارد. در این میان احتمالا با مشکل تمیز نشدن ظرف های داخل ظرفشویی نیز رو به رو می شوید. جهت رهایی از این وضعیت دردسرساز، ظرفشویی را خاموش کرده و با مرکز سخت افزار ایران تماس حاصل فرمایید.

شیر برقی ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم یا تعویض؟

برای رفع اختلالات شیر برقی ظرفشویی، تعویض و جایگزینی قطعه ضرری است. باید بدانید که این شیر تعمیر نخواهد شد. اقدامات تعمیراتی در راستای ترمیم و بازیابی کارایی شیر AQUA STOP ظرفشویی بیهوده است. چرا که ممکن است پس از گذشت مدت کوتاهی ایرادات تعمیر شده بار دیگر در شیر برقی ماشین ظرفشویی نمایان شوند. ساختار تشکیل دهنده شیر برقی ظرافت بالایی دارد که کاملا غیر قابل تعمیر است. بنابراین ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس و تقبل هزینه های تعمیراتی را از یاد ببرید. کافی است با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا شیر برقی ماشین ظرفشویی شما با نمونه ی مرغوب و اورجینال سازگار با سیستم مورد نظر تعویض گردد.

سرویس های دوره ای ظرفشویی را فراموش نکنید.

کارایی شیر برقی ظرفشویی را مانند بسیاری از قطعات ریز و درشت ظرفشویی می توان با سرویس های دوره ای کنترل کرد. شیر برقی عموما در پشت پنل ظرفشویی قرار گرفته است. این شیر در گوشه ی سمت راست یا چپ سیستم تعبیه می شود. تکنسین با باز کردن پیچ های پنل می تواند به شیر برقی ماشین ظرفشویی دسترسی داشته باشد. شلنگ هایی در اطراف شیر AQUA STOP ظرفشویی وجود دارند که برای تخلیه و یا آبرسانی استفاده می شوند. اگر این شلنگ ها مسدود شده باشند، خرابی شیر برقی طبیعی است. کارشناسان ما وضعیت شلنگ های اتصال یافته را بررسی کرده و اختلالات موجود را به بهترین شکل ممکن برطرف می سازند. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی سرویس ها و خدمات تخصصی تعمیرات ظرفشویی در مرکز سخت افزار ایران به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.