جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات لباسشویی

خدمات تعمیرات لباسشویی یکی از خدماتی است که در دنیای امروز بسیار مورد نیاز است. با توجه به استفاده مکرر و مدام از این ماشین در زندگی های شهری و حتی روستایی، نیاز به تعمیرات تخصصی لباسشویی هر روز جدی تر و پر رنگ تر می شود. تقریبا می توان گفت که امروزه هیچ منزلی نیست که ماشین لباسشویی نداشته باشد. این دستگاه یکی از دستگاه های بسیار پر کاربردی است که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. همانند بسیاری دیگر از دستگاه های الکترونیکی، ماشین لباسشویی هم می تواند درگیر ایرادت و اختلالاتی شود. در واحد تعمیرات لباسشویی صفر تا صد مشکلات انواع لباسشویی ها در مدل ها و برند های مختلف عیب یابی و برطرف می شود.

تعمیرات لباسشویی

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر موتور لباسشویی

تعمیر موتور لباسشویی یکی از خدمات واحد تعمیرات لباسشویی است. موتور از مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی است. خرابی این بخش از دستگاه به معنای از کار افتادگی کل دستگاه است. پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین، عدم چرخش لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی، خشک نشدن لباس‌ها، بروز مشکل در هر چرخه و مشکلاتی از این دست را می توان از نشانه های خرابی موتور لباسشویی دانست. در صورت مشاهده هر یک از این نشانه‌ها توصیه می کنیم دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و از کارشناسان واحد تعمیرات لباسشویی کمک بخواهید.

تعمیر خشک کن لباسشویی

تعمیر خشک کن لباسشویی نمونه ای دیگر از خدمات واحد تعمیرات لباسشویی است. سیستم خشک کن یکی از سیستم های بسیار کاربردی و مفیدی است که در تمام لباسشویی های مدرن وجود دارد. گاهی لباس های پرز دار باعث مسدود و بسته شدن راه پمپ خروجی آب می شوند و با خارج نشدن آب از دستگاه، لباس ها خیس باقی می مانند. گاهی نیز افتادن شیلنگ در پشت دستگاه باعث می شود که خشک کن لباسشویی از کار بیافتد؛ در هر صورت باید پس از عیب یابی دقیق و ریشه یابی اختلال نسبت به رفع آن اقدام کنیم. برای تعمیر خشک کن لباسشویی، دستگاه را از برق خارج کنید و از یک مرکز معتبر تعمیرات لباسشویی کمک بخواهید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید «دلایل تخلیه نشدن اب لباسشویی» را مطالعه کنید.

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

منظور از تعمیر بلبرینگ لباسشویی در حقیقت تعویض آن است. تعویض بلبرینگ لباسشویی نمونه ای دیگر از خدمات واحد تعمیرات لباسشویی است. عوض کردن و جا زدن بلبرینگ های جدید بسیار سخت، پر زحمت و پیچیده است. برای این کار باید به یک مرکز معتبر تعمیرات لباسشویی مراجعه کنید تا هم از یک قطعه اصل و اورجینال برای دستگاه شما استفاده شود و هم تعمیرکار و تکنسین مربوطه در اجرای این عملیات سخت و پر پیچ و خم مهارت و تجربه لازم را داشته باشد.

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی نمونه ای دیگر از خدمات متنوع و مفیدی است که توسط مرکز معتبر تعمیرات لباسشویی ارائه می شود. میکروسوئیچ یک سیستم ایمنی است که در ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می شود، کاربرد دارد؛ مکانیسم قفل معمولا شامل چند میکروسوئیچ و معمولا یک سیم پیچ قفل کننده و بازکننده موتور واکس است. برای تعمیر این بخش از دستگاه به تجهیزات پیشرفته و مدرن نیاز است که در واحد تعمیرات لباسشویی فراهم است.

تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی یکی از قطعاتی است که نقش بسیار مهمی در پروسه شستشوی لباس ها دارد. از جمله علائمی که نشان می دهند این قطعه خراب شده است، می توان به ریختن آب از قسمت پشتی دستگاه و آبگیری نکردن لباسشویی اشاره نمود. همچنین اگر مشاهده کردید که موقع خاموش بودن ماشین آب تمیز در داخل آن تجمع پیدا کرده، بیانگر این است که شیر برقی خراب شده است. در چنین مواقعی برای تعمیر لباسشویی باید از مراکز مجاز کمک بگیرید.

تعمیرات برد لباسشویی

می‌توان گفت که عملکرد کلی ماشین لباسشویی وابسته به برد آن است. چنانچه این قطعه صدمه ببیند، شستشوی لباس ها امکان پذیر نیست. فاکتورهای مختلفی در خرابی برد دخیل هستند. برای مثال چنانچه جریان برق نوسان پیدا کند اغلب منجر به سوختن برد خواهد شد. همچنین اگر آب به داخل لباسشویی برسد، سیم ‌پیچ های دستگاه دچار اتصالی شده که در نهایت موجب سوختگی برد الکترونیکی می گردد.

از جمله علائمی که نشان می دهد برد لباسشویی آسیب دیده، خاموش شدن ناگهانی دستگاه هنگام شستشو و از کار افتادن پنل جلویی است. از آنجا که برد نقش کلیدی در فرآیند شستشو دارد، باید تعمیر آن حتما توسط افراد کاربلد و ماهر انجام گیرد. تعمیر لباسشویی در مراکز معتبر ضمن این که موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود، خیال شما را تا حد زیادی از بابت خرابی مجدد آسوده می کند.

تعمیر المنت ماشین لباسشویی

المنت لباسشویی موظف است که آب را گرم کند اما در مواردی عملکرد این قطعه دچار اختلال می شود. برای مثال ممکن است که به مرور زمان روی المنت جرم تجمع پیدا کند یا این قطعه فرسوده گردد. در هر صورت علت خرابی المنت هر چه که باشد باید به منظور تعمیر، دستگاه خود را به یک فرد متخصص بسپارید.

تعمیر سوئیچ درب ماشین لباسشویی

سوئیچ درب نیز پس از مدتی استفاده مستهلک شده و احتیاج به تعمیر یا تعویض دارد. تعمیر این قطعه باید در اسرع وقت انجام شود؛ زیرا در غیر این صورت ماشین کار نمی کند. نشانه هایی همچون عدم چرخش دیگ لباسشویی، از کار افتادن دستگاه، روشن نشدن موتور و غیره خبر از خرابی سوئیچ درب می دهند.

تعمیر سوئیچ درب ماشین لباسشویی پیچیدگی های خاص خود را داراست. مثلاً در صورتی که سیم ها درست بسته نشوند؛ امکان دارد که حتی باعث سوختن برد الکترونیکی گردد. بنابراین تعمیر لباسشویی باید توسط کسی انجام شود که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد.

تعویض جاپوردی لباسشویی

جاپودری لباسشویی نیز مانند هر قطعه دیگری با گذشت زمان دچار ساییدگی شده و نیاز به تعویض پیدا می کند. حتی در مواردی احتمال دارد که نشتی ماشین به خاطر جا پودری باشد. توصیه می شود که تعویض این قطعه را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید. مجموعه ما به دلیل برخورداری از کارشناسان متبحر قادر است تعمیرات دستگاه شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و در سطح کیفی مطلوب انجام دهد.

ریست کردن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها دارای پنلی هستند که برنامه های شستشو از طریق آن ها مدیریت می شود. گاهی این برنامه ها دچار اشکال شده و ممکن است مانند سابق عملکرد نداشته باشند. در این صورت یکی از پیشنهادها، ریست کردن به عنوان یکی از روش های تعمیر ماشین لباسشویی است. اغلب برای ریست کردن ماشین لباسشویی، ابتدا باید مطمئن شوید که ماشین به منبع برق متصل است و سپس دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا ماشین خاموش شود. سپس باید دکمه شروع/توقف را به مدت چند ثانیه فشار داده و نگه داشته و پس از رها کردن آن ماشین را روشن کنید. با انجام این عملیات، ماشین لباسشویی ریست می شود و ممکن است مشکلات کارکردی آن حل شود. البته قبل از انجام این کار، بهتر است دستورالعمل های تعمیراتی ماشین لباسشویی را مطالعه کرده و از درستی انجام این عملیات مطمئن شوید.

مشکلات متداول ماشین لباسشویی

همه این مشکلات و بسیاری دیگر از اختلالات ماشین لباس شویی در واحد معتبر تعمیرات لباسشویی شناسایی و برطرف می شود.

 • درب لباسشویی قفل شده و باز نمی شود
 • با شروع خشک کن ماشین لباسشویی صدای زیادی می دهد
 • تایمر لباسشویی خراب شده است
 • لاستیک درب لباسشویی خراب شده است
 • تسمه ماشین لباسشویی پاره شده است
 • کمک ماشین لباسشویی خراب شده است
 • لباس ها خوب شسته نمی شوند
 • دیگ لباسشویی نمی چرخد
 • لباسشویی روشن نمی شود
 • بدنه لباسشویی برق دارد
 • ماشین لباسشویی صدای بسیاری دارد و تکان های شدیدی دارد
 • درب لباسشویی بسته نمی شود
 • و …

رفع مشکل صدای ناهنجار لباسشویی

شنیده شدن صداهای عجیب و غریب از ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد، مثلا ممکن است که پمپ تخلیه خراب شده باشد. البته کثیف بودن فیلتر، وجود جسم خارجی در شلنگ تخلیه، گرفتگی لوله های فاضلاب، خرابی بلبرینگ و سایر موارد در بروز این مشکل دخیل هستند.

پیدا کردن ریشه مشکل و برطرف کردن آن نیاز به تخصص فراوان دارد و تنها از عهده یک تکنسین ماهر بر می آید. چنانچه شما نیز با این مسئله روبرو شده اید، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا تیم متخصص و حرفه ای این مجموعه کار تعمیر لباسشویی را انجام دهند.

مراحل تعمیر لباسشویی 

در مرحله اول تعمیرکار مشکل لباسشویی را تشخیص میدهد و در برخی موارد برای تشخیص مشکل از ابزار های خاصی استفاده میکند و بعد از تشخیص مشکل تعمیرکار برای رفع مشکل اقدام میکند. در برخی موارد با یک تنظیمات ساده لباسشویی تعمیر میشود. در مرحله اخر برای اطمینان از رفع مشکل عملکرد لباسشویی را تست میکند.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

یکی از مراقبت هایی که ضروری است کاربران برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی انجام دهند، تمیز کردن آن است. به مرور زمان میکروب ها در داخل دیگ لباسشویی تجمع پیدا کرده و دستگاه نیاز به نظافت پیدا می کند. برای تمیز کردن دیگ لباسشویی می توانید از جوش شیرین استفاده نمایید. همچنین بهتر است که فیلتر را از دستگاه جدا کرده و آن را با استفاده از مسواک و مواد شوینده به دقت پاک کنید.

 به منظور رفع آلودگی های لاستیک دور درب لباسشویی نیز مایع سفید کننده و آب را مخلوط نموده و به کمک یک تکه اسفنج آن را تمیز نمایید. اگر در زمینه پاک کردن و یا تعمیرات ماشین لباسشویی نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

سؤالات متداول در مورد اشکالات ماشین لباسشویی

لرزش و تکان شدید در ماشین لباسشویی سالم دیده نمی شود؛ بنابراین عادی نیست. اگر با چنین نشانه ای روبرو شدید ابتدا باید پایه های ماشین را بررسی کنید. همچنین اگر حجم زیادی در لباسشویی بریزید هم ممکن است این ایراد رخ دهد. اما اگر مطمئن هستید که این دو مورد ایرادی ندارند، احتمال اشکال در فنرها و قطعات داخلی وجود دارد که باید توسط تکنسین بررسی شود.

مشکل در آبگیری با نشانه هایی مثل کف آلود بودن لباس ها، تمیز نشدن آن ها و غیره مشاهده می شود. برای حل این مورد ابتدا مطمئن شوید که فشار آب ساختمان خوب است. اگر مشکلی در این خصوص وجود نداشت، باید ابتدا تایمر دستگاه بررسی شود. برای این تعمیر ماشین لباسشویی در این خصوص باید از تکنسین کمک بگیرید. او بررسی خواهد کرد که تایمر روی چه مدتی تنظیم شده و اینکه آیا مدت زمان آن برای ورود مقدار آب لازم کافی است یا خیر. همچنین قطعات دیگر مانند سوئیچ فشار، شیر آب ورودی و حتی درب ماشین لباسشویی باید بررسی شوند.

خشک نشدن لباس ها، یکی از مشکلاتی است که بسیاری با آن روبرو می شوند. این ایراد نیاز به تعمیر لباسشویی دارد، اما اینکه دقیقاً ایراد از کجا است، تنها از دست تکنسین های مجرب بر می آید. قطعاتی که در خشک کردن لباس دخیل هستند، عبارتند از: هیتر و ترموستات، فیلترهای دستگاه، پمپ تخلیه و برد اصلی به عنوان قطعه ای که همه چیز را به هم متصل می کند.

نمایندگی مجاز لباسشویی

نمایندگی مجاز لباسشویی یک درگاه جامع و پیشرفته که به کمک مرکز سخت افزار ایرانراه اندازی شده است. در این نمایندگی تمام مدل های لباسشویی در برند ها مختلف عرضه می شود. نمایندگی مجاز لباسشویی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی به صورت تخصصی و حرفه ای خدمات رسانی می کند. تمام سرویس ها و خدمات این نمایندگی همراه با گارانتی های معتبر و قانونی است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و از جزئیات خدمات و تسهیلات متنوع این نمایندگی جامع و معتبر با خبر شوید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩