اشتراک گذاری

علت نشت آب لوازم خانگی

نشت آب لوازم خانگی، جزو مشکلات رایجی است که کاربران زیادی با آن مواجه می شوند. این مشکل در دستگاه های مختلفی مثل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و حتی کولرگازی ایجاد شده و باعث نگرانی کاربران می شود. تکنسین ها و کارشناسانی که در حوزه تعمیر لوازم خانگی سامسونگ کار می کنند، معتقدند که نشتی آب به خودی خود مشکل حادی نیست. 

درواقع کارشناسان بر این باورند که با توجه به وجود آب در این دستگاه ها، ممکن است گاهی چند قطره آب در اطراف بدنه مشاهده شود. اما نشت آب لوازم خانگی در صورتی که ادامه دار باشد و مدام تکرار شود، نیاز به عیب یابی تخصصی داشته و به هیچ عنوان نباید نسبت به آن بی توجه بود. در ادامه دلایل و راهکارهای نشتی آب از لوازم خانگی همچون ماشین لباسشویی، یخچال و ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و به شما آموزش می دهیم. توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر دستگاه، حتما از تکنسین های مجرب تعمیرات لوازم خانگی برای حل مشکل کمک بگیرید.

علت نشت آب لوازم خانگی

دلایل و راهکارهای نشت آب از یخچال

یکی از مهم ترین موارد نشت آب لوازم خانگی، یخچال است. اگر آب زیر یخچال جمع می شود، احتمالا لاستیک دور درب فاسد یا پاره شده و مانع از بسته شدن درب به طور کامل می شود. در این صورت چگالش افزایش پیدا کرده و همچنین به دلیل رطوبت بیش از حد در یخچال فریزر، آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال و بر روی زمین سرریز می کند. 

انسداد لوله تخلیه هم می تواند موجب نشتی آب از یخچال شود. عوامل دیگری همچون پوسیدگی یا خرابی اواپراتور، خرابی یخ ساز و آبسرد کن، آسیب دیدگی سیستم دیفراست یا قطعات آن خرابی المنت یا هیتر، خرابی ترموفیوز، یخ زدن مسیر خروجی آب و گرفتگی لوله آب، خرابی شیر ورودی آب و آلودگی یا خرابی فیلتر آب هم موجب نشتی یخچال می شوند. کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ در این شرایط قطعات آسیب دیده را تعمیر کرده و در صورت نیاز، با تعویض این اجزا مشکل را برطرف می کنند.

راه حل های رفع مشکل نشتی آب ماشین لباسشویی

در ادامه بررسی دلایل و راهکارهای نشت آب لوازم خانگی، باید در مورد نشت آب از ماشین لباسشویی صحبت کنیم. در بیشتر موارد، این مشکل ناشی از نصب نادرست قطعات مربوط به ورود و خروج آب است. عواملی همچون نشتی، پارگی یا گرفتگی شیلنگ های لباسشویی، هم موجب بروز این مشکل می شوند. همچنین اگر پمپ تخلیه آسیب دیده و درست کار نکند، ممکن است شاهد نشتی لباسشویی باشیم. 

خرابی دریچه ورودی آب هم باعث بیرون ریختن آب از زیر لباسشویی می شود. خرابی لاستیک دور درب یا بیرون آمدن آن، آسیب دیدگی دیگ، کاسه نمد، سوئیچ و بلبرینگ و حتی خرابی جاپودری هم در بروز این مشکل تاثیرگذار هستند. بهتر است به محض مشاهده نشتی آب، با نمایندگی لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و مسئله را به شکل تخصصی برطرف کنید.

نشتی آب از ماشین ظرفشویی

نشت آب لوازم خانگی، شامل نشتی آب از ماشین ظرفشویی هم می شود. معمولا عواملی مثل خرابی پمپ، فاسد شدن واشر لاستیکی دور درب ظرفشویی، خرابی شیر ورودی آب، باز شدن اتصالات محفظه شوینده، از کار افتادن بازوی آبپاش یا اسپری کننده آب، خرابی یا از کار افتادن شناور و سوئیچ شناور، مسدود شدن یا خرابی شیلنگ ها و بست های شیلنگ و انسداد فیلترها موجب نشتی آب از ماشین ظرفشویی می شوند. با برطرف کردن هریک از این موارد، می توان مشکل نشتی آب را نیز حل کرده و به صورت عادی از ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.