جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد تیکان تلویزیون

تا حالا اسم برد تیکان به گوشتان خورده است؟ عدم آشنایی کاربران عادی با این قطعه از تلویزیون های امروزی امری طبیعی است. احتمال دارد برای اولین بار زمان مراجعه به مراکز تعمیراتی نام این قطعه را از تعمیرکار بشنوید. مسلما درک دقیق مشکل تلویزیون در راستای خرابی برد تیکان بدون آشنایی با این قطعه غیر ممکن خواهد بود. در اینجا قصد داریم شما را با برد T CON تلویزیون آشنا سازیم. چراکه این برد یکی مهم ترین اجزای پنل بوده و ارتباط میان فلت و مین برد را تشکیل می دهد. برد تیکان تلویزیون ممکن است براساس دلایل گوناگونی دچار اختلال شود، اما در این بین بی احتیاطی کاربران عامل اصلی خرابی برد تیکان بوده و نیاز به تعمیرات را ضروری می سازد.

تعمیر برد تیکان تلویزیون

سلامت برد تیکان تلویزیون و نمایش تصاویر دستگاه

بردتیکان تلویزیون قطعه ی مهمی است که با همکاری مین برد در نمایش تصاویر پنل دست دارد. برد تیکان پس از پردازش های اطلاعات مین برد تلویزیون وارد عملیات ظهور تصاویر می شود. ابتدا اطلاعات و سیگنال های مختلف درون مین برد پردازش می گردند. بعد از آن اطلاعات پردازش شده برای تبدیل کامل به تصاویر مورد نیاز کاربر از طریق کابل به بردتیکان تلویزیون منتقل می شوند. برد T CON تلویزیون  پس از دریافت داده های مین برد، خصوصیاتی چون شدت رنگ و سطح روشنایی را شکل می دهد.

در انتها نیز اطلاعات تصاویر تلویزیون برای انتقال به پنل آماده می شوند و با گذراندن مراحل نهایی شکل گیری تصویر در نمایشگر تلویزیون ظهور می یابند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که نمایش تصاویر تلویزیون به سلامت برد تیکان کاملا وابسته است. هر گونه اختلالی در ساختار فنی برد T CON تلویزیون منجر به عدم نمایش تصاویر دستگاه خواهد شد.

چه زمانی تعمیر برد تیکان تلویزیون ضروری است؟

برد تیکان تلویزیون ارتباط تنگاتنگی با پنل دستگاه دارد. از این رو می توان آن را به عنوان یکی از اجزای اصلی پنل شناخت. هر عامل مخربی که باعث خرابی پنل تلویزیون شود، منجر به بروز اختلالاتی در ساختار برد تیکان نیز خواهد شد. آبخوردگی، نوسانات ناهنجار منبع تغذیه، نفوذ مایعات شیمیایی و یا اصابت ضربه برخی از مواردی هستند که نه تنها تعمیر پنل تلویزیون را ضروری می سازند، بلکه در اکثر اوقات بازیابی کارایی برد تیکان را نیز الزامی می نمایند.

فراموش نکنید که نحوه ی تعمیر برد T CON تلویزیون بر روند کاری پنل نیز تاثیر مستقیم دارد. بنابراین تعمیرات برد تیکان باید به شیوه ای انجام شود که بر کیفیت پنل هیچ گونه اختلالی وارد نشود. با حضور در مرکز سخت افزار ایران می توانید کلیه ی عیوب برد تیکان تلویزیون های گوناگون را در سطح کیفی بی نظیری برطرف کنید. کارشناسان ما بدون هیچ خطایی با نهایت دقت به تعمیر برد تیکان می پردازند.

هزینه ی تعمیر بردتیکان تلویزیون چه قدر می شود؟

همان طور که گفته شد، برد تیکان قطعه ی با اهمیتی در هر تلویزیون است. ترمیم این بخش از تلویزیون نسبت به برند سازنده ی دستگاه قابل تغییر است. از طرفی اگر ناکارآمدی برد تیکان تلویزیون با خرابی پنل همراه شود، مسلما هزینه ی بازیابی و تعمیر تلویزیون بالا خواهد بود. البته مرکز سخت افزار ایران  تعمیر و تعویض قطعات ازکار افتاده ی تلویزیون را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی انجام می دهد.

تعویض برد تیکان تلویزیون یا تعمیر آن؟

انتخاب میان تعویض و یا تعمیر برای بازیابی کارایی بردتیکان تلویزیون مسئله ی مهمی است که بستگی به میزان اختلال وارده بر برد تیکان دارد. برد T CON تلویزیون واسطه ای میان دو قطعه ی گران قیمت و اصلی تلویزیون یعنی مین برد و پنل است. از این رو باید با ظرافت و دقت بالایی تعمیر یا تعویض شود. تکنسین های ما در مرکز سخت افزار ایران ابتدا با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کوچک ترین مشکلات موجود در ساختار برد تیکان را شناسایی کرده و سپس به بررسی مناسب ترین راهکار تعمیراتی می پردازند. در این بین احتمال دارد ویژگی های منحصر به فردی نیز نسبت به مدل و برند سازنده ی تلویزیون وجود داشته باشد.

کارشناسان مرکز سخت افزار ایران با توجه به این تفاوت ها و البته شدت خرابی بردتیکان تلویزیون مورد بحث به تعمیر و یا تعویض برد تیکان می پردازند. لازم به ذکر است که در صورت ضرورت یافتن فرآیند تعویض قطعه ی معیوب، از نمونه ی اورجینال مشابه استفاده می شود.

تعویض برد تیکان تلویزیون

تعمیرات تلویزیون با گارانتی

مرکز سخت افزار ایران مجموعه ای فوق حرفه ای و سیستماتیک است که با پارت های مجزا و متعدد خود به فعالیت می پردازد. یکی از اصلی ترین واحدهای تعمیراتی این مجموعه ی تخصصی به تعمیر تلویزیون اختصاص دارد. تعمیر انواع تلویزیون های بزرگ و کوچک به بهترین شیوه ی ممکن در مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. خدمات و سرویس های این دپارتمان دارای هیچ حد و مرز خاصی نبوده به تمامی برندهای موجود در بازار اختصاص می یابد. خاطرنشان می نماییم که هر یک از سرویس های تعمیراتی مرکز سخت افزار ایران به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.