جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای کامل مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی برای خرید

برند سامسونگ یکی از شناخته شده ترین برند های تولید کننده انواع گوشی های هوشمند است که سال هاست به شکل موفقیت آمیزی در بازار این گوشی ها کاربران زیادی را به خود جذب کرده است. اما در سال های اخیر این برند معروف یک رقیب نیز پیدا کرده است. گوشی های شیائومی چند سالی است که وارد بازار شده اند و گوشی های متعدد میان رده و پرچم دار خوبی را ارائه کرده اند. مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی با هم کار دشواری است چرا که هر دو نقاط ضعف و قوت زیادی دارند. اما برای انتخاب و خرید از بین این دو برند شناخته شده کاربران حتما به یک راهنمای جامع در خصوص مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی نیاز دارند.

این مقایسه می تواند در خصوص طراحی متفاوت دستگاه ها، نوع رابط کاربری، ساختار نرم افزاری، سخت افزاری، میزان خرابی و نیاز به تعمیر هر دو برند و مواردی از این دست باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با یک راهنمای کامل به مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی بپردازیم. ابتدا بهتر است به بررسی مزیت ها و معایب گوشی های هر دو برند بپردازیم.

راهنمای کامل مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی

مزایا و معایب گوشی های شیائومی در یک نگاه

به صورت کلی اگر بخواهیم به درستی مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی را انجام دهیم باید مزیت ها و معایب هر برند را به صورت جداگانه بررسی کنیم. در خصوص مزیت های گوشی های برند شیائومی می توان در درجه اول به قیمت مناسب گوشی های این برند اشاره کرد. قیمت نکته مهمی در مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی است که در در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

از دیگر مزیت های گوشی های برند شیائومی می توان به وجود پردازنده های قوی در این دستگاه ها، استفاده از فناوری قوی حس گر اثر انگشت، فناوری تشخیص چهره، استفاده از باتری های قوی با طول عمر بالا و کاربرد تکنولوژی کوآلکام اشاره کرد. البته طراحی زیبا و ساختاری مشابه گوشی های گران قیمت بازار از دیگر مزیت های گوشی های این برند است. از معایب این گوشی ها نیز می توان به استحکام پایین بدنه دستگاه خصوصا در برابر ضربه اشاره کرد. از طرفی نیز معمولا لوازم جانبی این دستگاه ها محدود است و همراه خود گوشی نیز این لوازم نظیر هندزفری ارائه نمی شود.

مزیت ها و معایب گوشی های سامسونگ در یک نگاه

در قدم بعدی برای مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی به بررسی مزیت های گوشی های سامسونگ می پردازیم. این گوشی ها برای بهترین سخت افزاری که در آن ها به کار رفته است شناخته می شوند. دوربین گوشی های سامسونگ به همراه پردانده قوی این دستگاه ها از نقاط برجسته این گوشی ها است. در نمایی کلی می توان مزیت عمده این گوشی ها را در کیفیت و کارایی بالای سخت افزار آن در نظر گرفت. نمایشگر گوشی های سامسونگ نیز از نقاط قوت این برند است. این برند همیشه از به روز ترین و بهترین نرم افزار ها در گوشی های خود استفاده می کند.

اما با این حال در مقایسه گوشی های سامسونگ با شیائومی به بحث قیمت گوشی به نسبت طراحی و کارایی آن می رسیم. معمولا گوشی های این برند به نسبت فناوری های به کار رفته در آن قیمت بسیار بالایی دارند و هر چه مدل گوشی بالا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. از طرفی معمولا گوشی های پرچمدار و جدید سامسونگ به دلیل چرخه های انتشار مکرر خیلی زود از دور خارج شده و قدیمی می شوند. اما شاید مهم ترین ایراد برند سامسونگ را بتوان در طراحی و کیفیت پایین تر گوشی های پایین رده آن در نظر گرفت. معمولا طراحی این گوشی ها بسیار ضعیف است.

مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی

حال که به صورت کلی مزیت ها و معایب گوشی های هر دو برند را بررسی کردیم بهتر است به موارد مهمی برای مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی بپردازیم. در کل برای مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقایسه نمایشگر دو دستگاه
  • مقایسه دوربین شیائومی و سامسونگ
  • مقایسه رابط کاربری سامسونگ و شیائومی
  • کیفیت گوشی های سامسونگ و شیائومی
  • قیمت گوشی های هر دو برند
  • مقایسه طراحی گوشی های دو برند
  • مقایسه سخت افزار دو برند
  • باتری
  • مقایسه میزان خرابی و تعمیر گوشی شیائومی و سامسونگ
مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی

مقایسه نمایشگر گوشی های سامسونگ و شیائومی

برای مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی از نمایشگر شروع کردیم چرا که به نوعی می توان گفت در این خصوص هر دو برند رقابت بسیار نزدیکی دارند. این موضوع خصوصا در ارتباط با پرچمدار های هر دو برند صدق می کند. پرچم دار جدید شیائومی با یک نمایشگر گرد و گوشه های خمیده، با تراکم پیکسلی بالا موفق به دریافت گواهی TUV شده است. کیفیت نمایشگر در گوشی های سامسونگ نیز جای حرف ندارد و گوشی های این برند همیشه بهترین نمایشگر ها را داشته است.

مقایسه طراحی گوشی های سامسونگ و شیائومی

در خصوص مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر طراحی ظاهری باید چند موضوع را در نظر گرفت. اگر به صورت کلی بخواهیم به طراحی ظاهری هر دو برند نگاه کنیم می بینیم که در کل در زمینه طراحی ظاهری گوشی هر دو به خوبی عمل کرده اند. گوشی های شیائومی همگی طراحی زیبایی دارند. سامسونگ نیز در این امر پیشرو بوده و در ارائه برجسته ترین طراحی های روز موفق عمل کرده است. اما یک نکته در خصوص طراحی ظاهری هر دو برند مشهود است.

برند سامسونگ با وجودی که در طراحی گوشی های خود جلوتر است اما در خصوص گوشی های میان رده و پایین رده این برند این امر صدق نمی کند و معمولا این گوشی ها طراحی ضعیفی دارند. بنابراین اگر به دنبال طراحی ظاهری بهتر و زیبا تری در برند سامسونگ هستید باید حتما گوشی های بالا رده و پرچم دار این برند را انتخاب کنید تا همراه با ترند روز بمانید. بنابراین در مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی برای طراحی ظاهری می توان گفت گوشی های شیائومی در تمام مدل ها طراحی قابل قبولی را ارائه داده است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که طراحی گوشی های شیائومی معمولا از پرچم دار های دیگر برند های معروف برداشته شده و این برند خلاقیت خاصی در طراحی گوشی ها به کار نبرده است.

کیفیت گوشی های سامسونگ بهتر است یا شیائومی؟

در بحث کیفیت و مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی از این نظر، می توان به جرئت گفت که سامسونگ در این زمینه جلوتر است و در واقع جایگاه کنونی این برند نیز به دلیل کیفیت بالای ساخت گوشی های سامسونگ است. این کیفیت را می توان در تمامی گوشی های سامسونگ دنبال کرد. با این حال کیفیت گوشی های شیائومی نیز قابل قبول است و تا این جا توانسته رضایت کاربران را جلب کند. در بخش معایب گوشی های شیائومی نیز به استحکام پایین بدنه دستگاه اشاره شد. معمولا این گوشی ها طول عمر کم تری نسبت به گوشی های سامسونگ دارند.

مقایسه رابط کاربری سامسونگ و شیائومی

در خصوص رابط کاربری گوشی های هر دو برند باید بگوییم که هر دوی آن ها از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند. از این رو معمولا تفاوت قابل توجهی در عملکرد و امکانات شان مشاهده نمی شود. با این حال برخی تفاوت های ریز در عملکرد هر دو گوشی کاربری آن ها را نیز متفاوت کرده است و از برخی جهات یکی از آن ها بهتر عمل کرده است.

برای مثال از نظر کیبورد گوشی های سامسونگ کاربری راحت تری نسبت به شیائومی دارند. اما در خصوص امکانات منوی نمایشگر، کاربری شیائومی نسبت به سامسونگ برتری دارد. به هر حال هر کدام بیشترین تلاش را برای تسهیل کاربری و کار با گوشی انجام داده اند که برای مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی از این نظر باید مدل به مدل آن ها را با هم مقایسه کرد اما به صورت کلی رابط کاربری شیائومی به نسبت سامسونگ برای کاربران سنگین تر است.

مقایسه دوربین شیائومی و سامسونگ

مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی از جهت کیفیت و کارایی دوربین کار دشواری است. برای این که مقایسه درستی داشته باشیم باید مدل به مدل این مقایسه و بررسی را انجام دهیم. اما اگر بخواهیم در خصوص پرچم دار های دو برند حرف بزنیم، خصوصا در ارتباط با کیفیت و کارایی دوربین سلفی دو گوشی، می توان گفت که برند شیائومی از برند سامسونگ پیشی گرفته است. دوربین سلفی گوشی نوت 10 پرو شیائومی 32 مگاپیکسلی است در حالی که دوربین سلفی گوشی اس 10 پلاس ده مگاپیکسلی است.

مقایسه دوربین شیائومی و سامسونگ

مقایسه سخت افزاری و نرم افزاری هر دو برند

اگر بخواهیم در نگاهی کلی مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی را از نظر مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کنیم، کفه ترازو به سمت سامسونگ می رود. این برند کهنه کار همیشه بهترین کیفیت سخت افزاری و نرم افزاری را ارائه داده و در ارائه به روز ترین فناوری های سخت افزاری همیشه پیشرو بوده است.

اما این نمی تواند کیفیت و کارایی قابل قبول گوشی های شیائومی را زیر سوال ببرد. گوشی های این برند نیز کیفیت سخت افزاری و نرم افزاری خوبی دارند اما قطعا نمی توانند به پای گوشی های برند سامسونگ برسند. در خصوص مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی از نظر نرم افزار، با وجودی که هر دو اندروید هستند اما به روز رسانی های شیائومی بسیار دیر انجام می شود و زمان مشخصی برای زمان آپدیت شدن سیستم عامل این گوشی ها وجود ندارد.

مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی از نظر قیمت

در بحث مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی زمانی که موضوع قیمت مطرح می شود گوشی های شیائومی مقرون به صرفه تر از گوشی های سامسونگ هستند. خصوصا زمانی که که بخواهیم قابلیت ها و کارایی ها را به نسبت قیمت گوشی در نظر بگیریم و مقایسه کنیم.

خدمات پس از فروش کدام برند بهتر است؟

در خصوص خدمات پس از فروش گوشی های سامسونگ و شیائومی باید گفت که برند شیائومی معمولا گوشی های خود را گارانتی دو ساله عرضه می کند و در مقابل برند سامسونگ تنها یک سال گارانتی برای گوشی های خود در نظر گرفته است. در خصوص مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی اگر بخواهیم به بحث تعمیر بپردازیم باید گفت که با توجه به مشکلات اقتصادی، مشکلات تحریمی، محدودیت نمایندگی های معتبر و اصلی و … تعمیر هر دو برند با مشکلاتی مواجه است. البته مراکز تعمیرات معتبری وجود دارند که با تکیه به مهارت و تجربه کارشناسان خود می توانند گوشی های هر دو برند را تعمیر کنند. مرکز سخت افزار ایران یکی از این مراکز معتبر است که سرویس هایی نظیر تعمیر موبایل سامسونگ و … را می توان از آن ها دریافت کرد.

گوشی شیائومی بخریم یا سامسونگ؟

در این مقاله تمام مواردی که باید در خصوص گوشی های هر دو برند می دانستید را ارائه دادیم. حال با این راهنمای کامل در خصوص مقایسه موبایل سامسونگ و شیائومی می توانید بهترین گزینه را بر اساس معیار هایی که در نظر دارید انتخاب کنید. گوشی های هر دو برند طرفداران خود را دارد و هر یک نیز دلایل متفاوتی را در خصوص مقایسه گوشی های سامسونگ و شیائومی و خرید آن ها در نظر می گیرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.