جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کامل ترین راهنمای رفع نشتی آب کولر گازی

حتما شما هم با مشکل نشتی کولر گازی مواجه شده اید. اصلا خوشایند نیست که کولر گازی آب بدهد و مدام نشتی داشته باشد. این مسئله ظاهر منزل را هم شلخته می کند و حتی در دراز مدت باعث فرسایش دیوار می شود. اما این یکی از مشکلات کولر گازی است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند. اما علت بروز این مشکل چیست؟ نشتی کولر گازی چه دلیلی دارد و چطور برطرف می شود؟ آیا نیاز به تعمیرات تخصصی کولر در این شرایط است؟ امروز در کامل ترین راهنمای رفع نشتی آب کولر گازی ، ضمن عیب یابی این مشکل و بررسی دلایل آن، راهکارهای موثری را هم برای از بین بردن نشتی به شما معرفی می کنیم. البته اگر زیاد با ساختار کولر گازی آشنایی ندارید، بهتر است از تکنسین های تعمیرات کولر گازی کمک بگیرید.

نشتی آب کولر گازی

علت نشتی آب کولر گازی چیست؟

معمولا علت اصلی نشتی کولر گازی، بسته بودن یا انسداد خروجی آب است. اما عوامل دیگری هم ممکن است در ایجاد نشتی کولر گازی و اسپلیت موثر باشند. مثلا گاهی نشتی آب ناشی از نصب اشتباه لوله ها یا پیچ خوردگی آنهاست. کمبود گاز و یخ زدن اواپراتور هم توسط تکنسین های تعمیر کولر گازی مورد بررسی می گیرند. در ادامه دلایل نشتی آب کولر گازی را بیشتر بررسی می کنیم.

انسداد خروجی سینی تخلیه آب

یکی از دلایل اصلی نشتی آب در کولر گازی و تخلیه نشدن آب، انسداد سینی تخلیه است. اگر مسیر ناودانی و خروجی سینی تخلیه به هر دلیلی مسدود شود، آب از ناودانی سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می ریزد. در نتیجه شاهد چکه کرده آب از کولر هستید.

کمبود گاز کولر گازی

شاید جالب باشد بدانید که یکی از دلایل نشتی آب کولر گازی، کمبود گاز فریون است. کاهش حجم این گاز، مشکلات مختلفی را در روند کاری دستگاه ایجاد می کند که یکی از آنها می تواند نشتی آب باشد. وقتی سطح گاز در اسپلیت کاهش پیدا می کند، سیکل سرمایش به هم ریخته و فین های اواپراتور یخ می زنند. در این حالت، با کنتاکت کردن یا خاموش شدن کولر، حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی ریخته و منجر به آبریزی کولر گازی می شود.

نصب نادرست لوله درین

انسداد یا نصب نادرست لوله درین هم موجب نشتی آب کولر گازی می شود. لوله تخلیه کولر، آب را از دستگاه خارج می کند و اگر مانعی سر راه آن باشد یا اشتباه نصب شده باشد، آب به داخل کولر بازگردانده می شود. هنگام نصب کولر گازی باید به این مسئله دقت شود و لوله درین و دیگر اتصالات، به درستی و بدون هیچ عیب و نقصی نصب گردند.

راهکارهایی برای رفع مشکل آبریزی کولر گازی

پس از عیب یابی کولر گازی و شناسایی دلیل اصلی نشتی آب از این دستگاه، می توان برای برطرف کردن این مشکل اقدام کرد. اگر آبریزی کولر گازی ناشی از نصب اشتباه لوله ها یا پیچ خوردگی آنها باشد، باید وضعیت لوله ها را اصلاح کرد. در صورت انسداد سینی و مسیرهای تخلیه، باید گرفتگی آنها را برطرف کرد تا فرایند تخلیه آب به درستی انجام شده و آب به داخل کولر بازنگردد. شارژ گاز کولر گازی گاهی بهترین روش برای برطرف کردن مشکلاتی همچون نشتی آب و … است که برای انجام آن می توانید از تیم تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. برای پیشگیری از نشتی آب کولر گازی هم بهتر است نصب آن را تنها به نصاب های حرفه ای و دوره دیده محول کنید تا تمام مراحل را با دقت و به شکل درست و اصولی انجام دهند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر کولر گازی هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند. به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات کولر، تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.