جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

5 نمونه از مشکلات رایج کولر گازی

کولر گازی دستگاه پر مصرفی می باشد که ممکن است در اثر عوامل مخرب گوناگونی دچار اختلال شود. تداوم استفاده و روشن بودن طولانی مدت کولر گازی به خودی خود عامل اصلی خرابی آن است. در این بین امکان ظهور برخی از مشکلات و خرابی ها بیشتر است. کارشناسان مجرب مرکز سخت افزار ایران همه روزه به تعمیر و ترمیم مشکلات رایج کولرهای گازی می پردازند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با برخی از مهم ترین مشکلات رایج کولر گازی آشنا سازیم.

مشکلات رایج کولر گازی

لیستی از مشکلات رایج کولر گازی

کاهش قدرت کولر گازی در عملیات خنک سازی

بزرگ ترین مشکلی که احتمال دارد برای انواع مختلف کولر گازی رخ دهد، کاهش قدرت آن در انجام عملیات خنک سازی محیط است. این مسئله اصلی ترین مورد از لیست مشکلات رایج کولر گازی است. کاهش قدرت کولر در خنک سازی دارای دلایل متعددی می باشد. خرابی قطعات مختلفی از جمله کمپرسور به کاستی هایی در عملیات خنک سازی ختم می شوند. اما در 90% مواقع نشتی گاز کولر گازی و یا کمبود مقدار آن باعث و بانی افت کیفیت کولر در حالت سرمایش است.

کولر گازی صدای ناهنجاری تولید می کند.

صدای ناهنجار و آزاردهنده یکی از دردسرسازترین مشکلات رایج کولر گازی است که کاربران زیادی از آن شکایت دارند. چنین اتفاقی دلایل جزیی و کلی بسیاری دارد. خرابی لاستیک های لرزه گیر موتور، شل شدن پیچ کانال ها و دریچه های هوا، خرابی اجزای داخلی و تراز نبودن بدنه دستگاه صدای ناهنجاری در کولر تولید می کنند. بهتر است پیش از اقدامات تعمیراتی نحوه قرار گرفتن دستگاه و تراز بودن آن را بررسی کنید.

بخشی از کولر گازی یخ زده است.

یخ زدن کولر گازی با شکل گرفتن قطعه های برفک مانند در کناره های لوله های دستگاه نمایان می گردد. کثیف بودن فیلترهای دستگاه و مسدود بودن مسیرهای تخلیه و لوله های کولر دو عاملی هستند که باید برای رفع مشکل یخ زدگی مورد توجه قرار گیرند. از طرفی کمبود گاز کولر نیز ممکن است با یخ زدگی لوله های دستگاه به اطلاع کاربر برسد. در صورتی که گاز کولر کم باشد، فین‌های پنل داخلی یخ می‌زند. پس از خاموش شدن کولر گازی حجم زیادی از این یخ‌های آب شده داخل ناودانی کولر می‌ریزد و علاوه بر یخ زدگی لوله های سیستم، شاهد نشتی آب از دستگاه هم خواهید بود.

همواره می توانید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر سرویس های تعمیر در محل کولر گازی ثبت نمایید. کارشناسان اعزامی ما کلیه عیوب ریز و درشت موجود در کولر گازی های معیوب را به بهترین شکل ممکن برطرف خواهند کرد.

کار کردن یکسره کولر گازی

یکی از مشکلات رایج کولر گازی کار کردن یکسره و بی وقفه آن است. در این حالت عموما ترموستات درست تنظیم نشده و یا دارای اختلالی است. ترموستات قطعه با اهمیتی در هر کولر گازی است که دمای هوا را بررسی و کنترل می‌کند. زمانی که دما بالاتر از نقطه‌ی تعیین شده می‌رود، ترموستات میکرو سوئیچی را که برق فن و کمپرسور را تأمین می‌کند را فعال می‌سازد. در صورت خرابی ترموستات، کمپرسور به صورت یکسره به فعالیت خود ادامه می دهد. برای آگاهی از وضعیت ترموستات کولر گازی، ولوم مخصوص آن را در جهت خلاف عقربه ساعت بچرخانید. با اینکار باید ترموستات دست از فعالیت بکشد. اگر ترموستات خاموش نشد، تعویض یا تعمیر ترموستات کولر گازی ضروری است.

نشتی آب از پنل داخلی کولر گازی

بروز مشکل نشتی آب در تمامی دستگاه هایی که با گردش آب فعال هستند، طبیعی است. این قضیه جزیی مشکلات رایج کولر گازی نیز می باشد. نشتی کولر گازی امکان دارد در اثر مسدود شدن مسیر خروجی آب شکل گیرد. برای رویارویی با این مشکل ابتدا سعی کنید که مسیر تخلیه آب را پاکسازی کنید. ایراداتی در تشت تخلیه آب کولر گازی و کم بودن گاز دستگاه هم از دیگر دلایلی هستند که منجر به آبریزش دستگاه خواهند شد. به هر حال مشکل هر چه که باشد با صرف مدت زمان کوتاهی در مرکز سخت افزار ایران قابل حل است.

 نمایندگی فروش و نصب کولر گازی

نمایندگی فروش و نصب کولر گازی یکی از پارت های مجزای مرکز سخت افزار ایران است. این نمایندگی یک مجموعه حرفه ای و فوق تخصصی است که انواع کولر گازی های موجود در بازار را با ارائه خدمات پس از فروش عرضه می نماید. با حضور در نمایندگی فروش و نصب کولر گازی می توانید خریدی رضایتبخش را تجربه کنید. کارشناسان ما با ارائه راهنمایی های تخصصی، شما را در راستای یافتن کولر گازی مناسب یاری می سازد. توجه به پارامترهای استاندارد، فروش انواع کولر گازی های با کیفیت در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی و راه اندازی سریع کولر پس از فروش برخی از ویژگی های بارز نمایندگی فروش و نصب کولر گازی است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.