جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون خود به خود خاموش می شود؟

مشکل دردسرساز و نگران کننده ای است که می تواند کاملا بی خبر اتفاق بیفتد. معمولا در این شرایط کاربر مرتبا دکمه ی پاور را فشار خواهد داد و یا به پشت پنل سیستم ضربه می زد. اما چنین برخوردی گاهی حتی به افزایش خرابی های تلویزیون ختم می شود. خاموشی ناگهانی تلویزیون یک مشکل فنی است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب تعمیر تلویزیون مورد بررسی قرار گیرد. در مقاله ی پیشرو قصد داریم کلیه ی دلایل پیدایش مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون را شرح دهیم.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

دلایل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

1. اختلالات مین برد تلویزیون

اصلی ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، خرابی مین برد آن است. مین برد قطعه ی مهمی است که وظیفه ی پردازش اطلاعات مرتبط با تصاویر و صدای تلویزیون را برعهده دارد. عملکرد صحیح تک تک قطعات داخلی تلویزیون به وضعیت ساختاری مین برد وابسته است. یک اختلال جزیی در مین برد کارایی کلی دستگاه را از بین می برد. معمولا هنگامی که مین برد تلویزیون آسیب دیده باشد، چراغ پاور روشن می شود، اما هیچ تصویری در پنل تشکیل نخواهد شد.

2. تداوم استفاده از کابل های نامرغوب و تقلبی

کابل های تقلبی HDMI با قیمت های وسوسه انگیزی نسبت به نمونه ی اورجینال در بازار دیده می شوند. اما تداوم استفاده از کابل های تقلبی شما را مجبور به پرداخت هزینه های تعمیراتی بسیاری خواهد کرد که چند برابر قیمت کابل اورجینال است. وضعیت کلی مین برد تلویزیون با کابل های متصل به آن رابطه ی مستقیم دارد. برای تهیه ی کابل های اورجینال مناسب تلویزیون خود می توانید به فروشگاه های مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: علت چشمک زدن چراغ تلویزیون

3. خرابی برد پاور تلویزیون

از کار افتادگی برد پاور دلیل دیگری برای خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می باشد. ولتاژهای مورد نیاز هر بخش از تلویزیون توسط برد پاور دریافت می شوند. در واقع این برد وظیفه ی انتقال ولتاژهای مورد نیاز اجزای داخلی تلویزیون را بر عهده دارد. عموما نیم سوز شدن برد پاور در اثر نوسانات ناهنجار برق ساختمان ایجاد می شود. در این حالت تلویزیون مرتبا خاموش می شود. اما می توانید آن را بار دیگر روشن کنید. با عدم توجه به چنین مشکلی باعث سرایت خرابی های برد پاور به سایر قطعات تشکیل دهنده ی تلویزیون خواهید شد.

4. ضعیف شدن بک لایت تلویزیون

استفاده ی طولانی مدت از تلویزیون با ضعف بک لایت همراه است. اگر از آن دسته از افراد هستید که 24 ساعته تلویزیون خود را روشن نگاه می دارید، سوختگی بک لایت و خاموش شدن ناگهانی تلویزیون دور از تصور نیست. ساعاتی در شبانه روز را به استراحت تلویزیون اختصاص دهید تا از خرابی های ریز و درشت آن جلوگیری شود. لازم به ذکر است که جهت تعمیر اختلالات بک لایت، مین برد، پنل، مدارهای داخلی و سایر اجزای تلویزیون ها همواره می توانید به یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید. این مجموعه بالاترین سطح از خدمات تخصصی در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن ارائه می دهد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.