جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

لباسشویی های سامسونگ سیستم های مدرن و با کیفیتی هستند که به ندرت دچار اختلال می شوند. این لباسشویی ها می توانند سال ها بدون نقص به کار خود ادامه دهند و همراه شما باشند. اما به هر حال هیچ دستگاهی مصون از خرابی نبوده و ممکن است در اثر استهلاک اجزای داخلی، گاهی با مشکلاتی رو به رو گردند. ریست کردن لباسشویی سامسونگ یک فرآیند نجات کاربردی برای رفع اختلالات جزیی این تجهیزات است. احتمال اینکه لباسشویی در اثر یک تداخل پیش پا افتاده از کارکرد اصلی خود دور شود، همواره وجود دارد. این دسته از ایرادات و تداخلات سیستمی را می توانید خیلی ساده طی فرآیند ریست لباسشویی Samsung از بین ببرید. در ادامه قصد داریم نحوه ی ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ را به طور جامع شرح دهیم

ریست کردن لباسشویی سامسونگ

ریست کردن لباسشویی سامسونگ چه زمانی کاربرد دارد؟

همان طور که اشاره شد، ریست کردن لباسشویی سامسونگ برای رفع اختلالات جزیی کاربرد دارد. برخی از این اختلالات پیش پا افتاده و جزیی عبارتند از:

توقف لباسشویی روشن و در حین کار

توقف لباسشویی روشن، معمولا ریشه در قطع و وصل شدن برق مصرفی لباسشویی، ولتاژ نامناسب برق ساختمان و یا پر بودن بیش از حد سطل لباس دارد. در چنین شرایطی احتمال از کار افتادگی لباسشویی روشن بدون هیچ خرابی خاصی بالاست. در واقع معمولا لباسشویی های سامسونگ برای رویارویی با این حالت های مخرب از ادامه ی فعالیت خود دست می کشند تا کارایی اجزای داخلی دستگاه مختل نشود. پس از ثابت شدن وضعیت برق ساختمان و البته کم کردن بار داخل سطل می توان با استفاده از پروسه ی ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ عملکرد صحیح لباسشویی را بازگردانی کرد.

روشن نشدن لباسشویی

روشن نشدن لباسشویی مشکل دردسازی است که گاهی اوقات تنها در اثر یک تداخل نرم افزاری درونی اتفاق می افتد. در این حالت لباسشویی به هیچ یک از دستورات شست و شو واکنش نشان نداده و اصطلاحا دکمه های پنل خود را قفل می کند. ریست لباسشویی Samsung می تواند طی مدت زمان کوتاهی قابلیت های نرم افزاری لباسشویی را بازیابی کند و دستگاه را روشن سازد.

اختلال در روند گردش سطل لباس ماشین لباسشویی

کند شدن گردش سطل لباسشویی و توقف های چند دقیقه ای در چرخش لباس های درون دستگاه عموما به دلیل پر بودن سطل نمایان می شود. اما گاهی اوقات احتمال دارد پس از خالی کردن سطل نیز روند گردش آن با مشکل رو به رو باشد. این حالت را می توانید با ریست کردن لباسشویی سامسونگ برطرف سازید. چنانچه پس از ریست همچنان مشکلات ذکر شده به قوت خود حضور داشته باشند، اعمال تعمیرات تخصصی لباسشویی نیازی غیر قابل چشم پوشیست که باید در اسرع وقت انجام شود.

ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت دستی

ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا از طریق دکمه ی مخصوص این کار انجام می شود. اما در مدل های قدیمی لباسشویی سامسونگ چنین دکمه ای وجود ندارد و باید آن ها را به صورت دستی ریست کرد. برای این کار ابتدا دستگاه را از برق بکشید. در صورتی که لباسشویی مربوطه دارای کنترل دکمه ای می باشد، پس از گذشت 30 ثانیه تا 1 دقیقه، چرخنده را در جهت ساعت بچرخانید.

دقت کنید که به هیچ عنوان چرخنده روی حالت Final Spin  یا نهایت چرخش قرار نگیرد. حال با استفاده از دکمه های برنامه ریزی ماشین لباسشویی، چرخه شست و شو را روی هر حالتی به جز حالت Spin فعال نمایید. به عنوان مرحله ی آخر ریست لباسشویی Samsung، از ورود آب به داخل سیستم مطمئن شده و دستگاه را به برق بزنید تا لباسشویی فعالیت خود را آغاز کند.

ریست کردن لباسشویی سامسونگ در مدل های قابل برنامه ریزی

یکی از روش های دیگر برای ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، ریست از طریق برنامه ریزی این دستگاه است. بدین منظور می توانید از دکمه پاور کمک بگیرید و بعد از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، دکمه power را بزنید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود. همچنین می توانید دکمه  Cancelرا بزنید تا ارورهای نمایش داده شده پاک شوند. سپس برای تنظیم و راه اندازی مجدد دستگاه، دکمه pause یا stop را فشار دهید. البته مراحل اجرای این روش در مدل های مختلف لباسشویی سامسونگ متفاوت است؛ بنابراین بهتر است حتما نگاهی به دفترچه راهنمای دستگاه بیندازید. 

ریست لباسشویی Samsung از طریق دکمه ی مخصوص ریست

برای ریست کردن لباسشویی سامسونگ از طریق دکمه ی مخصوص آن، ابتدا دستگاه را خاموش کنید. سپس ماشین لباسشویی مربوطه را در حالت Cotton روشن کرده و بلافاصله پس از روشن شدن آن دکمه ی Temp و یا Speed Spin را یک بار زده و رها سازید.  در مرحله ی بعدی دکمه ی Level Water یا Function را فشار دهید و رها کنید. این کار را تا زمانی که عبارت T01 روی نمایشگر لباسشویی دیده شود، تکرار کنید. پس از آن که T01 به T02 تغییر حالت داد، کلید Start را بفشارید. در اینجا عبارت ELT بر روی نمایشگر لباسشویی نمایان خواهد شد. این عبارت نشان دهنده ی زمان استفاده از دکمه ی ریست لباسشویی است.

پس از زدن این دکمه ممکن است خطاهایی بر روی نمایشگر دیده شود که برای رفع آن ها کلید Temp را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا عبارت EOD مشاهده شود و پروسه ریست لباسشویی به اتمام برسد. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید از کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

3/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.