جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر دستگاه کپی ، فکس، ماشین های اداری

مرکز سخت افزار ایران، مرکز فعال تعمیر دستگاه کپی، دستگاه فکس و ماشین های اداری، با تکیه بر تجربه پرسنل فنی مجرب خود، تمامی ماشین های اداری را با گارانتی، تعمیر می کند. این گارانتی با توجه به رعایت اصل مشتری مداری و جلب اعتماد هموطنان عزیز و همچنین با توجه به توانمندی پرسنل فنی شرکت و اشراف کامل به این دستگاه ها ارائه می شود. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد خدمات تعمیر دستگاه های اداری این مرکز صحبت کنیم. 

تعمیر دستگاه کپی

آیا می‌دانید که اساس کار دستگاه فتوکپی چگونه است؟

پیش از ورود به بحث تعمیرات، خوب است با نحوه کار دستگاه کپی آشنا شوید. به این ترتیب در هنگام بروز مشکل، بهتر می توانید تشخیص دهید که مشکل ممکن است از کدام بخش و قطعه باشد. 

مرحله اول

ابتدا روی غلتک نواری یا استوانه ای درام (Drum) یک بار الکتریسیته یکنواخت ساکن قرار دارد که ولتاژ بین دو سر آن معمولا 700-600 ولت است. سطح غلتک با هادی نوری پوشیده شده است. در گذشته هادی نوری با روکش سلنیوم پوشیده شده بود که با بار مثبت شارژ می شد. اما به دلیل سمی بودن آن، امروزه از هادی های نوری آلی با بار منفی استفاده می‎ شود.

مرحله دوم

در دستگاه کپی از نور استفاده می شود و به این خاطر است که به آن دستگاه فتوکپی (photocopy) می گویند. یعنی کپی با استفاده از نور. بنابراین باریکه نور شدیدی از کاغذی که روی شیشه دستگاه کپی قرار داده شده است عبور می کند. قسمت های سفید کاغذ نور را منعکس کرده و هنگامی که نور منعکس شده به سطح درام برخورد می کند آن قسمت سطح باردار درام خنثی می شود. نواحی تیره سطح کاغذ مانند متن و تصاویر،  نور را منعکس نمی کنند، جذب می‌کنند. در نتیجه نواحی با بار منفی روی درام باقی می ماند. در بسیاری مواقع خرای در همین درام است که باعث نیاز به تعمیر دستگاه کپی می شود.

مرحله سوم

درون دستگاه فتوکپی، پودر سیاه رنگ بسیار ظریفی به نام تونر موجود است. پودر تیره تونر که با بار مثبت شارژ شده اند به بارهای منفی که روی درام باقی مانده اند می چسبند زیرا؛ بارهای غیر‌همنام یکدیگر را جذب می کنند. در واقع درام می تواند به صورت انتخابی شارژ شود. در نتیجه فقط قسمت هایی از آن تونر را جذب می کند. جایی که کاغذ اصلی سیاه است روی درام الکتریسیته ساکن ایجاد می کند. اما جایی که سفید است ایجاد نمی کند و یك تصویر از سند روی آن شكل می گیرد.

مرحله چهارم

سطح کاغذ با الکتریسیته ساکن منفی شارژ می شود و تونر باردار مثبت از سطح درام به سطح کاغذ جذب می شود. تونر به دما حساس است و در نتیجه هنگامی که ذرات نرم تونر از درام جدا و جذب کاغذ می شوند  با استفاده از گرما به سطح کاغذ می چسبند و به این ترتیب یک کپی گرفته می شود. داغ شدن بیش از حد اما نشان از ایراد دستگاه دارد، در این صورت باید برای تعمیر دستگاه کپی اقدام کنید.

مرحله پنجم

در مرحله آخر، هادی نوری باید پاک شده و برای کپی بعدی آماده شود. این عمل به‌طور عادی از طریق در معرض نور قرار دادن آن و خروج بارهای الکتریکی باقی مانده و نیز حذف تونر‌های اضافی به وسیله یک تیغه، انجام می شود.

خدمات تعمیر دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی چند منظوره

دستگاه های کپی چند منظوره، در ادارات بزرگی که روزانه با انواع اسناد کاغذی سر و کار دارند، کاربرد زیادی دارد. چنین دستگاه هایی انواع امور پرینت، کپی و فکس را انجام می دهند. به همین دلیل بروز ایراد در آن می تواند بسیار آزاردهنده باشد و عملاً کار روزانه را مختل کند. برای تعمیر دستگاه کپی چند منظوره، لازم است ابتدا بررسی دقیقی برای عیب یابی صورت بگیرد.

باتوجه به ابعاد این ماشین های اداری و اهمیت آن در محیط کار، تعمیر آن در محل انجام می پذیرد. این تعمیرات بسته به عیب یابی می تواند روی برد اصلی، کارتریج ها، سیستم انتقال کاغذ، سیستم انتقال فکس و غیره انجام شوند.

تعمیر دستگاه کپی رنگی

وجود دستگاه کپی رنگی در کسب و کارهایی مانند عکاسی ها و شغل های مرتبط با گرافیک، طراحی بنر و پوستر ضروری است. به دلیل این که در چنین مشاغلی، استفاده روزانه از پرینتر رنگی زیاد است، احتمال بروز ایراد در آن نیز بالا می رود. یکی از عمده ایراداتی که در این دستگاه ها دیده می شود، کار نکردن درست به دلیل کثیف شدن بخش های داخلی است.

طبیعی است پرینتری که روزانه تعداد زیادی چاپ رنگی انجام می دهد، به مرور به دلیل جمع شدن باقی مانده جوهر و گرد و غبار دچار ایراد شود. اما جای نگرانی نیست. کافی است با مرکز سخت افزار ایران تماس گرفته و مشکل خود را در میان بگذارید. اعزام تکنسین به محل در اسرع وقت صورت خواهد گفت. سرویس دستگاه و تعمیر و تعویض قطعات از جمله، خدماتی است که بسته به مشکل خود می توانید دریافت کنید.

تعمیر دستگاه کپی سیاه و سفید

اگر صاحب کافی نت هستید یا در اداره، مدرسه یا حتی خانه از دستگاه کپی سیاه و سفید استفاده می کنید، توصیه می کنیم، دستگاه خود را به صورت دوره ای سرویس کنید. به این ترتیب احتمال نیاز به تعمیرات اساسی و تعویض قطعات غیرمصرفی پایین می آید. اما اگر به هر دلیل نیاز به تعمیر دستگاه کپی ، فکس و ماشین های اداری دارید، کافی است از مرکز سخت افزار ایران، خدمات لازم را دریافت کنید.

خدمات تعمیر انواع دستگاه فکس

سه نوع دستگاه فکس داریم، که بر اساس سرعت، نوع کاغذ و نحوه کار فنی با نام های زیر شناخته می شوند:

  • تعمیر فکس حرارتی : سرعت پایین، نیاز به کاغذهای مخصوص حرارتی
  • تعمیر فکس کاربنی : سرعت متوسط، نیاز به کاغذ معمولی A4 و کاربن مخصوص
  • تعمیر فکس لیزری : سرعت بالا، امکان کار بی سیم، دارای حافظه

باتوجه به تفاوت هایی که بین انواع مختلف دستگاه های فکس وجود دارد، تعمیر آن ها نیز مانند تعمیر دستگاه کپی با یکدیگر متفاوت هستند. اما هیچ جای نگرانی نیست. تکنسین های مجرب مرکز سخت افزار ایران، به خوبی از نحوه عیب یابی و تعمیر آن ها آگاه هستند.

تعمیر برندهای مختلف ماشین های اداری

در مرکز سخت افزار ایران، خدمات تعمیر دستگاه کپی ، فکس و ماشین های اداری، برای بسیاری از برندهای موجود در بازار کشور ارائه می شود. این برندها عبارتند از: HP ،  CANON، SAMSUNG، PANASONIC ، SHARP و BROTHER.

تکنسین های این مرکز بر طبق اصول هر شرکت آموزش دیده اند و به خوبی قطعات و دستگاه های برندهای مختلف را می شناسند. ضمن اینکه از این دانش به همراه تجربه خود در راستای خدمت رسانی به شما بهره می برند.

برای اطلاعات بیشتر مطلب «تعمیر ماشین های اداری» را مطالعه کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩