اشتراک گذاری

آموزش مونتاژ کامپیوتر

در دوره آموزشی مونتاژ کامپیوتر ، بطور کامل روشهای نصب و مونتاژ کامپيوتر شخصی (PC) آموزش داده می شود و سپس به مباحث نرم افزاری مانند تنظيم Bios و نصب ويندوز و تنظيمات مربوط به آن می پردازیم.

مونتاژ کامپیوتر آموزش مونتاژ کامپیوتر دوره های مونتاژ کامپیوتر

مونتاژ کامپیوتر آموزش مونتاژ کامپیوتر دوره های مونتاژ کامپیوتر

نحوه برگزاری دوره آموزشی  مونتاژ کامپیوتر :

آشنايي كامل با تمام قطعات رایانه
آشنايي با صداهاي بلندگوي داخلي
روش تنظيم خصوصيات Bios نوع Award و
نحوه بخش‌بندي ديسك سخت توسط
استفاده از دستور
كار با ديسكهاي
آموزش کامل نصب
روش نصب فايلهاي Driver در ويندوز
شناسايي قطعات سخت افزاري بصورت دستي در ويندوز
آموزش نصب و جداسازي انواع قطعات سخت ‌افزاري شامل : RAM, هارد درايو , فلاپي درايو, CD-ROM, DVD, Case, Modem, Motherboard و CPUهاي نوع Socket و Slot, كارت صدا, كارت شبكه, كارت گرافيك, حسگر حرارتي, نصب كابلها, تنظيم جامپرها

در مورد ايمني براي نصب كارتها و تجهيزات كه اتصالات و محل لحيم كاري آن ها در تماس با دست ميباشد به علت شوك حاصل از الكتريسيته ساكن در بدن امكان آسيب ديدن قطعه وجود دارد معمولا از مچ بندهايي استفاده ميشود كه يك طرف آن مثل النگو به دور مچ دست بسته ميشود و طرف ديگر آن يك انبرك يا گيره فلزي ميباشد كه بايد به ارت متصل شود تا در صورت وجود الكتريسيته ساكن در بدن تخليه گردد.
در بعضي جاها براي اطمينان بيشتر در زير كف پا از عايق ها يا هادي ها بسته به نياز استفاده ميشود مثلا در خط توليد وسايل الكترونيكي در بخش مونتاژ

یکی از بزرگترین مزایای کامپیوتر های دسکتاپ انعطافشان در ارتقای سخت افزاری است، یعنی زمانی که دسکتاپی که شبهای زیادی را با شما به صبح رسانده و بسیاری از رازهای مگوی شما را می داند فرسوده می شود در خیلی موارد می توان با یکی دو ارتقای سخت افزاری جانی دوباره به آن بخشید.

اما مسئله اینجاست خیلی ها از باز کردن Case کامپیوترشان و دست زدن به قطعات ترس عجیبی دارند، برای این دسته از افراد کامپیوتر و قطعات داخل Case تقریبا مثل یک راز داوینچی است و هرگز هم سعی نمی کنند از این راز سر در بیاورند. اما واقعیت این طور نیست و این راز داوینچی به راحتی برای همه قابل کشف است.

اساسا زیربنایی ترین قطعات هر کامپیوتری مادربرد و CPU آن هستند. مادربرد یا main board که به اختصار MB هم نامیده می شود همانطور که از نامش پیداست اسکلت اصلی کامپیوتر شماست و کلیه قطعات بدون استثنا با این قطعه ارتباط مستقیم خواهند داشت و بر روی آن سوار می شوند. بنابراین وقتی قصد خرید قطعات کامپیوتر جدیدتان را دارید بهتر است هر چه می توانید روی این قطعه هزینه و برای انتخابش وقت صرف کنید ، مادربردی که تهیه می کنید هر چه استاندارد های به روز تری را پشتیبانی کند فرصت بیشتری را برای ارتقا های سخت افزاری بعدی شما فراهم می کند که در مجموع زمانی که بخواهید در سالهای آتی کامپیوتر خود را ارتقا دهید سبب صرف هزینه ی کمتری خواهد شد. در مورد CPU یا مغز اصلی کامپیوتر هم که نیازی به توضیح واضحات نیست؟! هست؟!

توجه داشته باشید که :
قبل از اینکه وارد بحث اصلی بشویم یک نکته ی اساسی و مهم در هنگام مونتاژ قطعات وجود دارد، آنهم اینکه حتما سعی کنید عملیات مونتاژ را روی میز و یا سطحی انجام دهید که نارسانا باشد و احتمال پدید آمدن اتصالی به حداقل برسد، از طرفی وقتی شما قطعات یک کامپیوتر را تهیه می کنید و به خانه می آیید تا آنها را مونتاژ کنید معمولا فروشنده قطعات به شما 24 ساعت مهلت تست می دهد تا اگر قطعه ای اشکالی داشت آن را ببرید و تعویض کنید منتها این مهلت تست منوط بر این است که جای پیچ روی قطعه ی معیوب نیافتاده باشد.

لذا شما بایستی یک پیش مونتاژ در خارج از Case انجام دهید یعنی قطعات را در خارج از Case مونتاژ کنید از آنها تست بگیرید و وقتی مطمئن شدید این قطعات برای شما یک کامپیوتر درست و حسابی می شوند(!) آنها را از هم باز کنید و دوباره درون Case سوار کنید، در حین پیش مونتاژ بایستی خیلی دقت کنید که اتصالی پیش نیاید مثلا حتما هارد دیسک را روی یک محیط عایق گذاشته باشید و محل استقرار قطعات (مادربرد و قطعات مونتاژ شده بر روی آن، پاور، و DVD-Rom) طوری باشد که با یکدیگر تداخلی پیدا نکنند و غیره، چون یک اتصالی کوچک می تواند باعث معیوب شدن قطعات و دود شدن پول شما شود.

اما در کل این راهنما شاید سخت ترین بخش قضیه این است که چه مادربرد و CPU یی را بخریم؟ مادربردی که تهیه می کنید بایستی همانطور که گفتم تا حد ممکن استانداردهای روز را داشته باشد یعنی مواردی مثل اینکه یک مادربرد چه مدل رمی بر روی آن سوار می شود، چه نوع کارت گرافیکی با چه استانداردی را می تواند پشتیبانی کند، چه نوع پردازنده یا CPU هایی را تا چه سرعتی پشتیبانی میکند؟، چه تعداد درگاه USB دارد؟ و… را در نظر بگیرید، ضمن اینکه هر مادربردی را که انتخاب نمائید به یک سری سخت افزارهای خاص و مدل های خاص بالاخره محدود خواهید شد و مسلما بعد از انتخاب مادربرد بایستی CPU یی را انتخاب کنید که سازگاری و کارایی کافی و لازم را بر روی آن مادربرد دارا باشد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩